Nechutné vtipy Marka Ebena ve StarDance, stěžují si diváci. Zastavte to, žádají po České televizi

Oblíbená taneční soutěž StarDance nezažívá nejlepší ročník. Poté, co se musela potýkat s výpadkem moderátorky Terezy Kostkové i několika tanečníků, je teď předmětem negativního zájmu diváků znovu. A na paškále jsou znovu poněkud svérázné vtipy Marka Ebena, kterými celý večer prokládá a jimž se publikum v sále neustále směje. Ne ve všech domácnostech je tomu ale stejně.

Marek Eben na velmi tenkém ledě

Marek Eben moderuje StarDance již od roku 2006 a nutno říct, že od té doby svět prošel značnou proměnou. Bohužel se zdá, že Eben to příliš nepostřehl a moderuje stále stejným způsobem, kdy se neváhá strefovat třeba do fyzických předností celebrit i tanečníků, případně vytváří sexistické konotace s jejich jmény apod.

Teď ale zabrousil na skutečně tenký led. “Musím říct, že Tereza Černochová je nepoučitelná. Účinkovala v dívčí kapele Black Milk, což by dneska bylo něco naprosto nepřípustného. Skupina Černé mléko se zpěvačkou Černochovou, absolutně nekorektní název. Ovšem jestli si Tereza myslí, že skupina Opičí byznys se zpěvačkou Černochovou je korektnější, tak není,” hláškoval Eben poté, co dotančila zpěvačka Tereza Černochová z kapely Monkey Business. Její předchůdkyní v kapele byla přitom afroamerická zpěvačka Tonya Graves, která ve StarDance rovněž účinkovala.

Tato narážka vyvolala na internetu značnou vlnu nevole. “Za ty rasistické vtípky, které každý týden nevinně trousí Marek Eben ve StarDance, by v Americe dostal na hodinu výpověď. Češi se popadají za břicho a tleskají laskavému humoru,” uvedla na svém Twitteru novinářka Michaela Černá.

Za pravdu ji dali i další uživatelé. “Naprosto souhlasím s Michaelou Černou. Ebenův rádoby humor ve StarDance je nechutný, rasistický, mnohdy sexistický, prostě nechutný,” napsal například Jiří Hrebenar.

Pustila jsem si na pět minut StarDance, abych se zasmála Marku Ebenovi. Na první dobrou zahlásil vtip na Terezu Černochovou, Black Milk (na tož Monkey Business hahah) a to, jak je to v dnešní nekorektní době nemyslitelný. Jsem spokojená. Vypínám. Díky, čau,” uvedla potom novinářka Eva Soukeníková.

Foto: Česká televize

Kritika zněla už v minulosti

Není to přitom poprvé, kdy takové kritice Marek Eben čelí. Už v roce 2019 se do něj ostře pustil mediální kritik Kamil Fila, který mu vyčítal zejména sexistické narážky, jež se projevují v okázalém hodnocení vzhledu žen. “Když tanečnici Natálii Otáhalové řekl, že její jméno plné dlouhých samohlásek přesně vystihuje, jak vypadá, tedy že má dlouhé nohy, na rozdíl třeba od nějaké „Boženy Buchtové“, která určitě bude krátká a nakynutá, podívala se na něj dotyčná nevěřícně s dotazem: „A to měl být kompliment?“, hodnotil před dvěma lety Fila na svém blogu.

Kamil Fila se tehdy pozastavoval nad stylem Ebenova humoru, který obvykle vychází z toho, že si bere něčí jména nebo názvy filmů při svých vystoupeních v Karlových Varech na festivalu a z nich odvozuje, jaký má daný člověk nebo film ve skutečnosti být a zda by se náhodou neměl jmenovat jinak. Pravdou je, že tato nit se proplétá každým dílem StarDance.

Je ale otázkou, zda to statisícům a milionům diváků, kteří StarDance sledují, skutečně vadí a zda jim to náhodou není příjemné. V takovém případě by možná byl problém nikoliv v moderátorovi, ale v české společnosti jako takové. Nebo jsou snad Ebenovi kritici až příliš přísní a úzkoprsí?

Řada indicií naznačuje, že Marek Eben se obecně těší značné popularitě veřejnosti. V posledních letech například pravidelně vyhrává průzkumy o to, kdo by se měl stát příštím prezidentem, byť on sám podobné ambice odmítá.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Vypadá to, že chystaná důchodová reforma se stane největším tématem příštích týdnů a měsíců. Ostatně, jde o zcela zásadní změnu, která se dotkne úplně všech. Vzhledem k tomu, v jaké šlamastyce se celý důchodový systém ocitl, je třeba provést skutečně dalekosáhlé změny na všech stranách. Do důchodu dříve Všeobecně to pochopitelně půjde směrem, který se lidem příliš nelíbí. Produktivní věk se prodlouží a důchodový věk naopak oddálí. Smyslem je to, abyste v penzi netrávili tolik času. Podle aktuálních propočtů se počítá s průměrem 21 let a i to bude podle odborníků dost možná třeba ještě zrevidovat, jelikož je to příliš mnoho, vezmeme-li v potaz, že pro odchod do penze je třeba odpracovat 35 let. Ovšem s tím, jak se bude věk pro odchod do důchodu prodlužovat, je třeba zohlednit i velmi náročné profese, kterých by se to týkat nemělo. V některých případech by si dokonce měly polepšit a odejít do penze dříve než dnes. Do důchodu půjdou zcela jednoznačně dříve pracovníci spadající do 4. kategorie podle metodiky Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. “To jsou práce, při nichž je vysoké riziko ohrožení zdraví, které nelze zcela vyloučit ani při používání dostupných a použitelných ochranných opatření,” uvádí web BOZP Info. Kdo tam spadá? Do této kategorie však aktuálně spadá necelých 20 tisíc lidí, což není mnoho. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale už oznámilo, že dřívější důchod se bude týkat i řady profesí spadajících do třetí kategorie. Tam už jde teoreticky o téměř půl milionu zaměstnanců. Počítá se s tím, že dříve půjdou například zedníci, dlaždiči, obsluhovači důlních zařízení, montéři nebo pracovníci odvozu a recyklace odpadů. Překvapivě by se to mělo týkat také šéfkuchařů a kuchařů. Čtěte také: Jsem na světě 70 let, ale takhle špatně se mi ještě nežilo. Důchodkyně řekla, kolik skutečně dostává a co si myslí o tomto státě Je tedy vidět, že některé skupiny se do tohoto seznamu propracovaly a jiné nikoliv. Proč tam nejsou například pokojské nebo recepční, které také neustále stojí na nohou a vykonávají fyzickou aktivitu? Mnozí to zcela jistě budou považovat za nespravedlivé. Zároveň se tu vytváří skupina privilegovaných, a to často ne se zcela propracovaným argumentačním pozadím. Foto: Shutterstock, zdroje: SUIP, MPSV 1SdíleníSdíletTweet [...]
Lidem v České republice hrozí poměrně velký malér, o kterém většina z nich zatím nic moc netuší. Je to spojeno s držbou nemovitého majetku, která bude nově vyžadovat o poznání více povinností a papírování, než tomu bylo dosud. Jde tak trochu o vedlejší produkt schválení nového stavebního zákona, který přišel i s mnoha takzvanými přílepky, které z něho udělaly ukázkový paskvil. Dejte si papíry do pořádku Co mělo řešit zrychlení stavebního řízení, aby se v Česku konečně začaly pořádně stavět byty, které jsou potřeba jako sůl, paradoxně přináší ještě mnoho dalších komplikací, jež tu dříve nebyly. A to překvapivě i pro stávající majitele nemovitostí. Navíc neplatí, že by se nový stavební zákon týkal především developerů či stavebních společností, jak často panuje mylně rozšířený názor. Dotýká se úplně všech, a to i těch, kdo mají už postavený obyčejný rodinný domek. Nová regulace vstoupila v platnost od 1. ledna 2024, avšak celá záležitost je natolik komplikovaná, že druhá fáze přijde až od 1. července tohoto roku. Právě tehdy naběhnou i všechny možné povinnosti, které už však v té době musíte plnit. Odborníci se teprve teď seznamují s veškerými dopady, které novinka přináší, a informují o nich veřejnost. Ta tak může být ještě nepříjemně překvapena. Jako například v tomto případě, kdy se ukazuje, že lidé, kteří mají nějakou nemovitost, musí uchovávat její projektovou dokumentaci, a to tu, podle které se projekt nakonec realizoval. Nestačí tedy různé prvotní či pozměněné verze. Musíte mít v ruce papír, podle kterého se stavělo. Bude to hodně drahé Mnozí ho pochopitelně nemají, takže bude docházet k paradoxní situaci, kdy si budou muset opatřit projekt na základě toho, jak byl dům ve skutečnosti postaven, tedy jaksi reverzně. A teď se podržte. Netýká se to totiž pouze těch domů, které budou postaveny poté, co vstoupila novela stavebního zákona do praxe. Vše bude platit i zpětně na veškeré již postavené nemovitosti v České republice. Čtěte také: Výrazně vyšší dědická daň vás může odradit od toho, abyste odkázali nemovitost dětem Pakliže si říkáte, že to nebude tak žhavé, jak to vypadá a že na tuto hru nepřistoupíte, potom byste měli také vědět, jaké jsou v takovém případě sankce. Ty totiž nejsou vůbec nízké. Původně se počítalo s už tak vysokou pokutou ve výši 200 tisíc korun, avšak ta byla pro jistotu ještě navýšena na 400 tisíc. V případě, že tedy povinnosti nesplníte, připravte si rovnou tučný balík. Foto: Shutterstock, zdroje: ČKA, MMR, ČKAIT 83SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktorka deníku Mix24.cz. Zkušenosti sbírala ve společenských časopisech, aby je následně každý den zúročovala svou prací na webu. Nepřestává ji fascinovat svět celebrit, ale i šikovných tipů.

264 názorů k článku “Nechutné vtipy Marka Ebena ve StarDance, stěžují si diváci. Zastavte to, žádají po České televizi

 1. Takže Eben na hrad,no současnej hradní má taky humor prazvláštní,takže ještě trošku chlastu a bude ideální kandidát,opravdu luza v Čechách je nepoučitelná

  1. Pablb se chytí pera a musí se svou troškou do mlýna. Česká lůza ? Tak padej k Němcům, když se ti tu nelíbí. Aspoň se tady vyčistí vzduch. Eklují se mi i jedinci (vesměs pražští), co rádi omílají to ohrané klišé, že se stydí za to, že jsou Češi”. Já se zase stydím za tyto jedince, za západní Evropu a za ztrátu zdravého rozumu.

 2. Nechutné vtipy Marka Ebena ve StarDance, stěžují si diváci. Zastavte to, žádají po České televizi….NO CO UŽ TRÉNUJE NA PREZIDENTA

 3. Michaelo Černá, jste kráva. A jí podobní také. Vážená paní Černá, nejsme v USA. Nevidím nic rasistického na tom co pan Eben prohlásil na adresu Terezy Černochové. Netahejte nám sem Mee to, Black live mathers a podobné debility

  1. Bohužel dnes je spousta lidí, která by zřejmě nejraději viděla, kdyby už naše země a naše zvyky byly zatraceny a zřejmě abychom už konečně byli úplnou kolonií západu a proto se snaží ty přiblblé zvyky které tam teď jsou tahat k nám. Jsou to jen chudáci kteří si myslí že na tom budou lépe a řekl bych že jsou i zakomlexovaní

  2. je to přesně tak jak Marek řekl – slovo černý je v dnešní době zakázané. Za chvilku nám přejmenují i tu černou barvu protože je rasistická. Takže to on něho nebyl vtip – ale – jak je i tady vidět tvrdá realita. Tak co třeba místo ,,černé,, začít používat slovo ,,uhelná,,

   1. Šílíte ?? V době green dealu ? Ono už i uhlí a jakékoliv příbuzné slovo bude zakázané. 😀

   2. Že mají ve státech problémy s černochama, je jenom spravedlivé. Natahali si je tam jako otroky a toto je forma trestu.

  3. Možná jí vadí, že se jmenuje Černá. Tak ať si to prohodí s Lucií Bílou. Mám “rád” takové kretény, co hledají a ve všem vidí rasismus za každou cenu. U blbce na barvu nezáleží, ale ti černí vás obviní z rasismu.

  4. Martine, stojím za Vámi. Tihle a podobní “slušňáci” nás dostali do tohoto světa, plného sledování naprostých kravin. A Michaelo Černá, pokud chcete sedět před televizí a tupě čumět bez úsměvu do obrazovky, tak si choďte koukat do hladiny rybníka. Tam uvidíte to, co si přejete. Eben byl a je inteligentní člověk, který dělá humor příjemný a pro chytré lidi. Vy to asi nebudete. A pokud se chcete přirovnávat k Americe, tak tam vyražte a můžete tam s těmi pomatenými Američany dělat rovnoprávnost.
   Zdar normálnímu světu ve střední Evropě.

 4. Běžte už s tím “rasismem” a “hyperkorektností” mezi půlky.
  Já třeba miluji černý humor….takže jsem podle těchto “korektních” novinářek bez špetky nadhledu, smyslu pro humor a ironii naprosto nekorektní…. a je mi to jedno. Kdysi jsme si dokázali dělat srandu ze všeho a nikdo to neřešil…. dnes se “opičíme” podle amíků a každé slovo a věta se zkoumá jestli by to náhodou nemohlo mít nějaký “rasistický podtext”.

  1. Genderově vyrovnané novinářky Michaela Černá a novinářka Eva Soukeníková si totiž myslí, že nás tady budou školit, že:

   • máme tady 189 platných pohlaví
   • černá barva je lepší než bílá a my se musíme klanět a klekat
   • aby chlap byl genderově vyrovnaný, tak si ho musí ufiknout
   • migranti jsou pracovití, slušní, milí a hlavně vděční “lidé”
   • děti nemusí poslouchat své rodiče
   • dvě a dvě je pět.
  2. Přesně jak říkáte. Lidi se budou bát něco říct. Marka, který je korektní až dost, budou chytat za každé slovo, až bude muset skončit. I pořad. Nahradí to nějakou reality show, které se hrůzně rozmáhají. Tam se za peníze budou polonazí lidé seznamovat, osahávat a jak jsem na netu četla i sexovat přimo na kameru a pohoda. Diváci v klidu. Kam chtějí dojít?. Rádoby korektní snaživci už se pokouší i předělávat historii. Zakazovat divadelní kusy, knihy. Zákaz hraní záznamu divadla, kde byl Othello (mouřenín benátský) načerněn jelikož herec byl běloch?. Cenzura, půtky a snad budou i boje? Fakt ať jdou mezi půlky jak jste správně podotkl. Marek je OK. A když i jemu náhodou nějaký vtípek nevyjde na jedničku s hvězdičkou tak co. Příště to bude lepší. Taky je to člověk.

   1. Pravda, já už slyšela, že i film “Jan Hus”, nebo “Jan Žižka” je nepřípustný a nekorektní, protože v něm nejsou zastoupeni černoši. A Anna Boleynová jako černoška mě dostala úplně do kolen 😀 😀 😀 – ale to už jsem se tomu jen zasmála a řekla si, že jsem ráda, že jsem stará a z toho bláznivého světa brzy odejdu. Jen mých “dětí” je mi líto…ještě tu budou v tomto blázinci nějakou dobu žít a se zdravým selským rozumem, který si dosud uchovali, to budou mít hodně těžké.

  3. Když se černým amíkům musí říkat afroameričané, proč se bílým neříká euroameričané? Vždyť všichni bílí američané, jsou přece potomky evropanů.

 5. Valecek Eben uz senilni..a na mne vzdycky pusobil servilne napr.v poradu “na plovarne”..president!Boze! Jen to ne! Byl by zas jen samy trapny bonmot..chce to nejakou peknou zenu

  1. A proč by měl senilnět???Jenom proto,že si dovolil vtip?Vždyť si všichni ti hyper super korektní hlupáci sami nabíhají,za chvilku nebudeme smět používat ani černou řasenku,co kdyby se to náhodou někomu nelíbilo!

  2. Pravidelně tento pořad nesleduji. Většinou jsem na něho natrefila při přepínání pořadů a zůstala právě proto, že tam byla nějaká zajímavá osobnost/téma a debata na vysoké úrovni. Eben nikdy nebyl servilní a někdy dával i otázky na tělo, ale velice slušným a korektním způsobem. Často to byly debaty vedené v angličtině a to občas i na odborné téma… a to klobouk dolů, protože běžnou anglinou se dnes domluví kde kdo ( dokonce i já – a to se opravdu za supr angličtinářku nepovažuji), ale v odborné terminologii a tématech by pohořeli. Byla tam vidět profesionalita i to, že se na diskusi řádně připravil a hodně si k tématu naštudoval a měl přehled. Co víc bychom si dnes mohli od prezidenta přát, než to, že o problému něco ví/ umí si o něm vyhledat informace, umí o něm diskutovat a co víc … umí o něm hlavně přemýšlet a ještě presentovat náš stát jako slušný a inteligentní člověk bez korupčních/ zlodějských skandálů. Já bych takového presidenta brala – bohužel právě takoví se do politiky nehrnou, protože díky inteligenci ví co je politika za špína a nelze se od ní nezašpinit a morální kredit jim nedovolí se v této špíně dobrovolně ráchat. ( pro rýpaly, než mě opět začnou lynčovat … obě varianty president i prezident jsou spisovné, stejně jako presentovat/ prezentovat. Jsem starší ročník tak to “S” mám tak nějak více vžité, “Z” používám pro současné nedouky.)

 6. Musím říct, že Tereza Černochová je nepoučitelná. Účinkovala v dívčí kapele Black Milk, což by dneska bylo něco naprosto nepřípustného. Skupina Černé mléko se zpěvačkou Černochovou, absolutně nekorektní název. Ovšem jestli si Tereza myslí, že skupina Opičí byznys se zpěvačkou Černochovou je korektnější, tak není,” Geniálně promyšlené, jen urputní obhájci politické korektnosti zvracejí krev. Kam jsme se to dostali?

  1. Přesně tak. Jeden můj německý známý, který je ještě normální, mi řekl: “Obdivuju vás Čechy, i Poláky a Maďary – nenecháte si kecat do života, držíte si humor v každé situaci a máte tvrdé palice. My ne, jen slepě posloucháme, a náš výsledek dobře znáte – multikulturní hnůj plný ktiminality, který musí být tolerovaný, protože nesmíme vzbudit byť jen stín rasismu.”

 7. Mám na sobě černé slipy, ponožky, tričko, boty, pásek u hodinek. Jsem rasistické prase.

  1. Plukovníku, snad nejste ještě navíc bílý heterosexuální pracující ženatý muž ve svazku se ženou?!!! Jste skutečným nepřítelem společnostni (jako já)!!!

  2. Tak jste mě vylekal, že jsem rychle sundala černou šprndu a spoďáry a všechny je hodím do popelnice.

  3. Mně to zas přišlo vtipné. Jsem nekulturní a primitivní hovado, jak jsem napsal do samostatného komentáře na toto téma

  4. To si nevyberete. Když budete mít všechno bílé, budete vypadat jako člen Ku-Klux-Klanu a to tedy taky nebude zrovna výhra… 🙂

 8. Opravdu ubohej článek včetně obou rádoby novinarek. Nevěřil jsem, ze muže být hůře než před rokem 89. Ali tyto rádoby intelektualky to asi dokážou.

  1. Naprostý souhlas a bude hůř podlézavost a pokrytectví vítězí.Konec konců lidé jsou opravdu ovce křížené s papoušky.

 9. Mě se výkon Marka Ebena i jeho vtípky líbili. Jestli na nich někdo vidí něco špatného, je to jeho věc. Nicméně nevím, proč by jeho negativní názor měl být důležitější než můj pozitivní. Marku, jen tak dál! Humor je, aby se lidé smáli, ne aby se z něj dělala politika.

  1. no až budete tak talentovaný a vzdělaný jako on, budete se starat celý život o nemocnou ženu jako on a ještě budete úspěšný jako on – tak pak suďte. Ale vy jste to nedotáhl ani na toho Válečka…

 10. Ty tzv. umravňující stížnosti jsou výkřiky zoufalých, kteří se neumí buď identifikovat, nebo už tak staří, že už nemají žádné života ochotné buňky.

 11. každý si může vše vyložit jak se mu zrovna hodí a black milk byly vždy podvodnice, účtovaly half playback a přitom jenom otevíraly ůsta, protože nikdy nedaly na živo, doslova komedie a že by vracely peníze tak o tom nevím ale když to prasklo skončily

 12. Jaký tenký led ? Naprosto normální vtipkování. Pokud to někomu nějak vadí, bude problém na jeho straně.

 13. Politická korektnost dnešního zejména anglosaského střihu představuje pro svobodu slova a svobody vůbec nejvážnější nebezpečí. Braňme Ebena a jiné osobnosti proti všem ideologickým útokům!!!

 14. Nehodnotím, zda je Eben rasistický či nikoliv, ale jeho humor mi už občas přijde jako “za každou cenu být vtipný”. Přijde mi to líto vůči jeho osobě.

 15. Abychom se z te hyperkorektnosti nepotento. V USA by to neproslo, ale proc si brat toho pokrytectvi vzor.

 16. Marek Eben je nejlepšímoderátor. Komu se jeho vtípky nelíbí, může se okamžitě odstěhovat do Ameriky.Nikdo ho a to nebude postihovat a nikomu tady nebude chybět. Je svoboda. tak nechte svobodně vtipkovat i Marka Ebena. Za mně. DĚKUJI PANE EBENE.

 17. Tím, že vůbec dáváte prostor pro kdejaký plk a rádoby angažovaný blábol kdejakého blábolila/blábolilky (abychom byli genderově korektní), tak jen umocňujete boudel, který má řada lidí v hlavě. Autorku příspěvku nevyjímaje. Jak jsem si myslela, že Češi svým myslem pro humor dokážou přežit vše, tak tomuto podobní chytří mě dnes a denně přesvědčují, že asi nedokážou, protože humor se vytrácí.

  1. Však my to přežijem! Protože jsme Češi! A každý Čech si vždy poradí( Jsem hrdá, že jsem Češka.

 18. Dobrý den všem, pan Eben svým vtipem krásně vyjádřil absurditu toho, co se právě v USA, Skotsku a podobných zemích kolem tohoto tématu děje. Budiž za to jen pochválen. Naprostá většina lidí právě pochopila to, že není rasista a prvním z nich byla právě Tereza, která krásně a spontánně dala palec nahoru.

 19. Proboha braňme se, braňme se proti uřvané menšině, která není schopná vyplodit vlastní nápad a myslí si, že se jim podaří změnit minulost, že ji přejmenuje. To nejde.
  O to více si cením pana Ebena, že věci nazývá pravým jménem

 20. slečny kritičky jsou blbky, je mi líto, že to takto musí říci. Naprosto nechápou jak to pa Eben myslel. Bože ochranuj nás ot takových slepic ve společnosti.

  1. Marto, nikdo vám ho přece nenutí. Prezidentem bude ten, koho zvolí většina. Je to tak prosté. A kdyby to byl Marek Eben, bylo by to pořád lepší než univerzální generál nebo neúspěšný kandidát Fischer nebo trapný Drahoš.

  2. V první řadě to nechce on. Protože jak sám řekl, být prezidentem je podle něj služba veřejnosti, která předpokládá, že se člověk naprosto vzdá svých vlastních zájmů. Vzpomínám si, jak se Václav Havel v jednom rozhovoru ke konci posledního období těšil že si přečte normální knížku, protože když je prezidentem a má stohy návrhů zákonů a podobných věcí, které by měl prostudovat, by mu přišlo trapné číst si beletrii. To jsou ovšem životní postoje, které Vy nemůžete pochopit ani za milion let.

  3. Rozumní lidé nevolí za prezidenty herce (pokud tedy nejde současně o herce vysoce státotvorně angažovaného).
   Ale za to, že to někoho napadlo, Marek Eben fakt nemůže.

  1. Už dávno ne, je ohromený sám sebou a za každou cenu chce být vtipný. Mně jeho vtipy nudí už dávno. Možná, že mu už měkne mozek a netuší, že bývá trapný a za každou cenu vytváří bonmoty, snad trochu jako Zeman.

 21. Komentare byli a vzdy budou pouze komentari.Spojovat komentar s rasismem je bohuzel uplne mimo.Doba pritomna nebo ne.Svoboda projevu a nazoru musi vzdy byti branna jako svobodny projev-bez ohledu na obsah.
  Dekuji
  JRR

 22. Vždycky můžeš emigrovat do Ameriky, nebo nějakýho muslimskýho státu a užít si to tam ty nádhero chytrá…

 23. Marek Eben je milý a laskavý člověk, a jeho humor mám rád. Rasismus současného světa je umělá snaha zakrývat jiné problémy. Novinářka Černá je spodina, která se snaží na sebe upoutat pozornost.

 24. Divím se, že Vám víc nevadí ty náhubky diváků… O pardon, již nezbytná součást dnešní doby. Tak jako Mee to, Black live mathers a další stupidity.

  1. Vždyť žiješ v Kanadě a tvoje přezdívka Martin v USA, tak čemu se divíš ty hlupáku. Asi se ti tam špatně žije bez znalosti angličtiny. Vysvětli ty gigante co to je “Mee to” a “Black live mathers”. Že radši nemlčíš ty mudrlante.

 25. Pokud s touto civilizací někdo nezatřese, tak končíme – řekl profesor Pirk, Vás dámy, by měli přilepit na starou Tatramatku a nechat jí jet alespoň 48 hod.

  1. Teď jste mě pobavila a připomněla jak jsem na tu tatramatku při ždímání vždycky sedala, aby necestovala po koupelně. 😀

    1. Nejen v této době… i tehdy jsme to brali s humorem. Prostě její nedokonalost jsme využili jako ” masážní křeslo” (2 v1) a byli jsme rádi, že máme aspoň nějakou pračku místo valchy.

 26. Zdařilým a pohotovým vtipům M. Ebena jsme se smáli celá rodina. Marek velmi vtipně parodoval narůstající západní teorii BLM dotaženou k šílenství. A ukázal, že my Češi jsme normální lidi a nenecháme si tady nařizovat, že černá barva je lepší než bílá, a že se budeme celoživotně omlouvat za bílou barvu pleti ! Bolševický režim už jsme tady jednou měli.
  Zkontrolujte si, koho perfektní humor M. Ebena pohoršil: autorka článku Adéla Kovalová, novinářka Michaela Černá, novinářka Eva Soukeníková. Uvedené přeaktivní dámy slepě konzumují bezmozkovou tlačenku Západu o tom, že aby byl chlap genedrově vyrovnaný, musí si ho ufiknout. A abychom si klekali a klaněli se “lepší rase”. Češi, Maďaři, Poláci atd. nikdy žádné kolonie neměli, takže nevím, proč bychom tady měli sdílet jakési “pokání” Západu !
  Morgan Freeman, můj oblíbený herec, nedávno prohlásil toto: “Všeho, čeho jsem dosáhl, jsem dosáhl svou prací a svými sny. Nikdy jsem neměl pocit diskriminace. Rasismus tady bude tak dlouho, dokud o něm budou tito fanatici mluvit”.

  Takže závěrem: buď budeme poslouchat genderové doroty, jakými jsou novinářka Michaela Černá a novinářka Eva Soukeníková, a budeme pokyvovat hlavou, jak jsou chytré a pokrokové. Anebo si ponecháme zdravý rozum a nepřipustíme totalitu a “vyšší ideje” EU. Jeden můj německý známý, který je ještě normální, mi řekl: “Obdivuju vás Čechy, i Poláky a Maďary – nenecháte si kecat do života, držíte si humor v každé situaci a máte tvrdé palice. My ne, jen slepě posloucháme, a náš výsledek dobře znáte – multikulturní hnůj plný ktiminality, který musí být tolerovaný, protože nesmíme vzbudit byť jen stín rasismu.”
  Pokud jde o mě, NIKDY jsem nebyl rasista. Ale lidi jako je novinářka Michaela Černá a novinářka Eva Soukeníková ho ze mě asi brzy udělají.

  1. Vážený pane,ještě nikdy jsem nereagoval na podobné kritické komentáře,až dnes.Vaše připomínky,názory a závěry,se vším bezvýhradně souhlasím,sám bych je lépe nevyjádřil.Přál bych si,aby podobných názorů bylo co nejvíce a konečně zvítězil zdravý rozum před dovozem pseudohumanismu.Dík J.P.

  2. Nádherně jste to napsal! Mám spolužačku z gymplu v Německu, zije tam už 40 let. Teď je znechuceně z toho, co se tam děje. NEDOPUSŤME TO U NÁS A ZACHOVEJME SI ZDRAVÝ ROZUM . Celá ta absurdita tzv. Západu nás ženě do záhuby. A takoví “korektní “, jako ty Černé krůty!

 27. Myslím si že tu řešíte sra…,jestli má paní Černá problém se svým přijmením tak ať si ho nechá změnit.Marek Eben nikoho neurážel a jestli si to někdo vztahuje na sebe tak ať se nechá vyšetřit určitě jsou na to léky.

 28. Já si myslím, že právě v této době je potřeba více takových vtipů. Přeji panu Ebenovi, ať se nenechá negativními ohlasy odradit.

 29. Pan Eben je velice inteligentní a velice vtipně reagoval na současnou nepochopitelnou přecitlivělost. Jen houšť a větší kapky!

 30. Kam se stratil ten krásný, dvojsmyslný český humour. To opravdu z našich mladý rostou chachaři bez vtipu. To co ja pokládám za hezký vtip, mladí a mulťáci to pokládají za rasizmus. Nenormálné, kde jsme se to ocitli.

  1. Nebojte se. O suprový dvojsmyslný český humor nepřijdeme. Budueme si ho muset uhájit, ale o to se nebojím – podívejte se na všechny příspěvky výše. Zdravý rozum ještě Čechům zůstal :-).

   1. To doufám, neb to je světové “unikum”. Nikdo ve světě ho nechápe a nelze ho de facto ani přeložit. Respektive – občas přeložit to jde, ale tu pointu cizinci stejně nechápou. Co se týče “dvojsmyslů” …mají takový humor akorát tak ještě Poláci.

     1. To je… a mám ho taky ráda, ale je jiný. Tyhle dvojsmysly, jak u nás, moc nemá. Vlastně znám jen jeden anglický vtip založený na “dvojsmyslu”. V tom je čeština nepřekonatelná.

 31. Jestli je v této společnosti něčeho velký nedostatek, tak je to schopnosti dělat si legraci ze sebe samých, za to egoismus by se dal krájet a proto mám pocit, že smysl pro humor za chvilku zcela vymizí, nikdo se nebude umět nad ničím povznést a budou se kupit pouze žaloby pro urážku na cti a sexuální obtěžování.

   1. No, ale jestli to tak půjde dál, tak mi ti čulibrci znechutí i tu černou kávu a začnu pít mlíko, i když jsem ho nesnášela už jako dítě. 🙂

 32. Marek Eben zpestřuje moderování svými velmi jemnými, noblesními a inteligentními vtípky. Češi bývali známí svým vtipem a smyslem pro humor. Že by se nám vytrácel? To by opravdu byla velká škoda! Vždyť to už je téměř to jediné, co nám z našeho “češství” ještě zbývá.

 33. Dobře, jedná se o pořad, kde se klade větší důraz na noblesu a korektnost. M. Eben používá rád slovní hrátky a ventiluje humorně své asociace mezi slovy a realitou. Otázky jsou nasnadě:změnil se styl humoru během těch 14ti let a moderátor to neregistruje? Stala se naše společnost opravdu tak,, sucharská,,?Podle komentářů to nevypadá, že by jsme mu to měla většina za zlé. Ok, asi to nemusel říkat, ale v mých očích ho to nesnižuje, každý má právo na prešlapy.

  1. Filozofujete tak složitě, že z vašeho příspěvku skoro nepoznám, za čím vlastně stojíte…. Jako by to psala nějaké genderově vyrovnaná feministická novinářka.

   1. Asi si budu muset od Havlíčka něco přečíst, abych Vám mohla dát za pravdu, ale rovněž přijímám Vaši kritiku podanou obdobně tak, jako podal pan před Vámi, opravdu jste mě pobavili!

 34. pro mne jsou tyhle vyhledávači údajného rasizmu nepochopitelný. pravděpodobně si tím léčí nějaké komplexy, nebo jim to přijde “in”, nebo se chtějí zviditelnit, což se jim daří. Žádnému normálnímu černochovi v českém prostředí nevadí, když je tak nazván a žádné osobě bílé pleti nevadí, když mu řeknou běloch. Mluvím zásadně o českém jazyku. To, že řekl Marek Eben, že název skupiny “Black milk” by dnes neobstál, je svatá pravda a určité reakce to potvrzují. Proč se nezeptáte tanečnice Černochové jestli jí poznámky od Marka Ebena vadili. Myslím, že naopak tito novodobí inkvizitoři hlídající zda se neurazila barva pleti nebo pohlaví, jsou největší pseudorasisti. Neustále za někoho mluví a diskutují na na sítích co je dobře a co je špatně, no a při tom sdílení se vždycky najde množina, která souhlasí. Oni si pak připadají jako součást spravedlivého celku, ale jsou jen součástí určité davové psychózy, která slouží k určitým cílům. Připomíná mi to film Bílá paní, kdy kastelán učil děti lhát. Lidé se pak bojí říkat co si myslí a říkají to, co jim někdo předkládá jako správné. Vzhůru k orwellovské společnosti.

  1. No vidíte a přesně tento film je krásnou ukázkou, jak si lidi/ Češi uměli udělat srandu ze sebe i tehdejší doby. Svým způsobem má co říct i dnes…. bez ohledu na režim, pořád je to stále jen o tom “drž hubu a krok”.

 35. Docela by mě zajímalo, čemu se lidé jako Fila, Hrebenar či Soukeníková smějí. Smějí se vůbec? Není to v jejich přísně korektním, beztvarém, bezbarvém a bezpohlavním světě zakázané?

  1. Lidi jako Fila, Hrebenar, Soukeníková či Černá, jsou největším nebezpečím pro současný svět. Tito přeškolení novináři vzývají současné chorobné západní trendy, úmyslně např. přehlížejí zvěrstva muslimských migrantů a snaží se vnutit normálním lidem, co jsme za xenofoby a rasisty. A že je normální dívat se tady na chodící věci v burkách a že černá je lepší než bílá atd. Takovéhle marxistické „učení“ už tady jednou bylo – za „blahého“ času bolševika 80-tých let.

   Je potřeba nepustit tyhle lidi ke slovu. Jinak nás brzy vyškolí:

   • máme tady 189 platných pohlaví
   • černá barva je lepší než bílá a my se musíme klanět a klekat
   • aby chlap byl genderově vyrovnaný, tak si ho musí ufiknout
   • migranti jsou pracovití, slušní, milí a hlavně vděční “lidé”
   • děti nemusí poslouchat své rodiče
   • dvě a dvě je pět.
 36. Pokud někdo sleduje dění ve fotbale s jeho klekáním před zápasem, tak se tomu vtipu zasměje. Pokud má někdo mezery v aktuálním dění ve světě (jako paní novinářka), tak se nad výroky může pohoršovat. To je, ale její problém. My Češi si ze všeho děláme srandu. (Ať je to koronavirus, rasizmus nebo komunismus).Názvy skupin si pan Eben nevymyslel.
  S rasismem to v současné době ve světě docela přehánějí. Za chvíli začnou odcházet fotbalová mužstva ze hřiště kvůli rasistickým urážkám.
  Podívejte se na chování skotských mužstev……
  Největší křik proti rasizmu slyšíme z Velké Británie, která měla nejvíce kolonií….. Zloděj křičí “Chyťte zloděje!!!”.

 37. Já jsem se zasmál. 😀 Marek Eben je vtipný a není podělaný z toho co se tady kolem rasismu děje a to je správný přístup. 😉

 38. Michaelo Černá, dejte si mokrý hadr na hlavu, jestli máte bolehlav a nás ostatní neotravujte svými proafroamerickými názory. Ebena vždycky nemusím, ale tohle bylo geniální. A nevím, koho by to mělo urážet. Jste trapná.

 39. To dost nebezpečné, aby takováto mravnostní policie známkovala a odsuzovala výroky nejen Marka Ebena. Eulálie Čubíková ze Zvonokos by měla radost. Mám obavy, aby tato vše odsuzující menšina nám nezačala diktovat co smíme a co ne.

 40. V Americe by pravděpodobně výpověď skutečně dostal. To bohužel zdaleka neznamená, že by to tak bylo správně.

 41. Já Marka Ebena velice obdivuji. Mám ráda jeho humor a pohotové reakce na danou situaci. Nevidím za každým slovem rasistický podtext. Jen hloupí stále vyvolávají tyto žabomyší války. Nebo se chtějí zviditelnit?

 42. Tak vím, že i u nás už se najdou genderoví a jiní magoři. Ale aby se nejaké ženská odvolávala na to, že v Americe by ho vyhodilil ?!! Všichni víme, že v Americe jsou v tomhle ohledu fakt úplní magoři. A tady naštěstí ještě nejsme v USA. A tak si můžeme říct, že zeny mají prsa a vaginu, muži penis a dítě vzniká pohlavním stykem mezi mužem a ženou… Nebo už ne ?? ;o))

 43. A já pitomec se tomu ještě smál a připadalo mi to vtipné. jsem to ale nekulturní a primitivní hovado.

 44. Nakažlivost Meetoo a podobných korektních výplachů mozků je větší než u Covidu a daleko nebezpečnější neboť napadá hlavně mladé lidi !!!

 45. Báječné hlášky Marka Ebena můžou vadit jen zmatencům, kteří mají nějaké mentální problémy. V dnešní době jich bohužel přibývá. Zdá se, že “západní” společnost z příliš velkého blahobytu zblbla a degeneruje…

 46. Autorce tohoto textu doporučuji přečíst si knihu Douglas Murray : Šílenství davů. Snad vám otevře oči.

 47. Michaela Černá ať se přejmenuje na Bílá, bude se cítit lépe, aby se z těch černot jednou neposr-la

 48. Mně ty vtípky nepřijdou nechutný.
  Naopak. Pan Eben řekne hlášku a posluchač musí přemýšlet, aby pochopil a našel, co v ní mělo mezi řádky zaznít. A ti, kteří mají rádi laciný, jednoduchý humor, to moc nepoberou. To je pak těžký…

 49. Dobrý den.
  Když si přečtu komentáře a jejich hodnocení….není to s námi tak špatné. Je je mi smutno, že ta část která má mediální prostor, jaksi jede mimo….rozumím, mluví za sebe….ale dělají to způsobeme jakoby hovořili i za ty co nepochopili. Ne vážení chápeme to, jen jinak. Mě se to líbí a ženy respektuji, mám je rád. Ani ony si nikdy nestěžovaly.

 50. A co Zdeněk Godla a jeho poznámky o homosexuálech, ty jsou v pořádku? Kdyby to řekl takový Tomáš Verner, prošlo by to? Navíc, když jeden ze soutěžících je gay? Nebo protože je Godla Rom, tak o tom se musí korektně mlčet? Podotýkám, že mě ty poznámky neuráží a ani účast Godly v soutěži mi nebyla proti srsti

  1. Kde to můžu podepsat ? Řekl jste to přesně: protože je Godla cikán, tak mu poznámka o homosexuálech projde. Toto je výsledek chorobné masáže z EU. Je jen otázkou času, kdy v normálních Češích, Polácích a Maďarech bouchnou zase. Protože z nás nikdo voly dělat nebude, ani soudružka předsedkyně EU Von der Lejnová. Ze mě aspoň ne !

 51. Za chvíli si budeme zase tykat a oslovovat se soudruhu. Z toho Západu sem jde tedy pěkný sajrajt, to si jako někdo myslí, že Marek Eben je rasista? Monty Pythona Terryho Gilliama vyhodí z televize, Ebena budou pranýřovat za nevinný vtip. Ne nadarmo se říká, že společným znakem všech totalitních ideologií je naprostý nedostatek smyslu pro humor.

 52. Marek Eben je vzdělaný člověk a umí si hrát s českým jazykem. Nic rasistického v tom není. Pologramotná bulvární novinářka snažící se k nám zatáhnout americké problémy, které tu nemáme, bo tu nejsme guláš všech národů světa, je ztělesněním ubohosti a žumpy toho, kam až se žurnalistika může zvrhnout.

 53. Ale jen tak dál,stačí stisknout tlačítko a máte pokoj, otevřete si knížku a vínko nebo pivečko a ČT nechte spát,ona už je v limbu delší čas,maximálně Vám uteče desáté opakování šesté reprízy.

 54. Michaelo Černá a vámi podobní, jestli máte v hlavě nějaký zbytek mozku, tak si ho vyndejte a strčte si ho do pr…. a už ho nevyndavejte. Bohužel to musím napsat takhle, neboť jinak už to prostě nejde.

 55. Hlavně zrušte ten Star dance jako takovej. To je taková načančaná krávovina, že to nemá obdoby.

 56. Až se zase budu v sobotu večer dívat na StarDance, budu mít dobrý pocit, že se se mnou už paní Černá a paní Soukeníková nedívají. Koneckonců paní Micheala by se nad svým jménem měla zamyslet. Na mě nepůsobí vůbec korektně.

 57. Paní Černá prostě ráda dohlíží na správnou podobu humoru. I za minulého režimu se takoví lidé našli. A patrně ji mrzí, že v naší republice nemá kvůli svému příjmení nějakou výhodu.

 58. Neznám lepšího moderátora než je Marek Eben a na Stardance se dívám hlavně kvůli jeho moderování a zvláštního a krásného humoru.

 59. Michaelo Černá a Adélo Kovalová !
  musím se připojit k jednomu příspěvku. Občas si jdu zaběhat. Mám černé elasťáky, černé triko, černou čepici, černé rukavice a často i černou mikinu. Ale teprve po přečtení článku se bojím, že budu obviněn.
  V tom, co tady popisujete, je jiný problém. Nepochopení. Marek Eben je velmi vzdělaný, sečtělý, inteligentní člověk, kterému tyto vlastnosti asi mnoho lidí závidí. Tudíž nedokáže pochopit jeho humor. Ten totiž není o sprostých slovech, hulvátství a nechutnostech. A jeho uvedený komentář jsem jednoznačně pochopil jako nadsázku často velmi přihlouplých narážek na údajný rasismus. Nebudu to dále rozvádět, ale černoch zůstane černochem a běloch bělochem. Co je na tom špatného? Vážím si všech černochů, kteří něco dokázali, vážím si všech bělochů, kteří něco dokázali. A teď mi řekněte, jaký je v tom rozdíl a jestli jsem rasista.
  Přesto respektuji váš názor, i když s ním nesouhlasím.
  Všichni se mějte krásně.

 60. Tady nejsme v USA! Celá Amerika a západní Evropa kulturně upadá kvůli lidem, kteří společnosti nejsou ničím prospěšní, ale chtějí se jen zviditelnit. Přesně tak, jak dokazuje neuvěřitelně stupidní autorka tohoto článku. Pan Eben je velice inteligentní a slušný pán! Doufám, že paní redaktorku za tyto nenávistné články co nejdříve vyhodí. Může si tak postěžovat svým novým kolegům někde u pásu, i když vím, že by jí sežrali také.

  1. Přesně tak. Celá Amerika a západní Evropa kulturně upadá a může za to snůška krav, co se nazvaly novinářkami: Kovalová-Černá-Soukeníková.

 61. pisatelny cernou a soulenikovou nikdo nezna, tak se snazi zviditelnit… ze se jim to nelibi, je jejich problem… nam ostatnim se Eben libi

 62. Bože můj já mám doma černého psa, a nesmím mu dávat na veřejnosti povely aby mě někdo nenařknul z rasismu….. ted abych ho přebarvil. Ale na jakou barvu? Žlutou? Bílou? At mi tedy poradí ti vymaštění pro-amerikáni

 63. eben, eben, není to druh vzácného dřeva? No je to dřevo, žejo, a jakou že má barvu eben, paní Černá? Navrhuji mu jeho fóry odpustit, dyť je černej

 64. Ebenovo vtipy mi sice nepříjdou vtipný, na druhou stranu musím říct že to s tím rasismem někteří lidé přehánějí. Například si koupím bílou čokoládu v obchodě a už je to rasismus. Hrůza

 65. P.Ebena kritizují,jen ti kteří mu závidí jeho inveci.To co pronesl na adresu zpěvačky Černochove bylo pragmatické konstatování hysterie dnešního světa.Stále platí že pro pravdu se lidé nejvíce zlobí.

 66. Chceme být tupý národ jako američani?!? Já ne, člověk by si měl umět sám ze sebe udělat legraci a mimochodem Černochové konkrétně se to asi nedotklo. Nevím kdo je novinářka Černá, znám pana Filu ale nevím co krom kritizování dokázal natočit, odehrát, moderovat apod. Vadí mi extrémně že je napr. volně přístupná pornografie, v každém filmu se musí zabíjet, kazdej primitiv má doma bouchačku apod.

 67. Vtip zůstane vtipem a hlupák hlupákem. Marek má svůj osobitý a chytrý humor, který ovšem někteří zjevně nechápou. Obrátit naruby se dá dost všechno a zároveň z toho udělat pseudorasismus.

 68. co se to v té naší republice děje????To opravdu cokoliv se řekne je rasistické,nebo sexuální?Lidi proberte se.Komentátor sportu se bojí říci ve sportu černá práce,chlap se bojí říci ženě v práci,že jí to sluší,na sportovce se může pískat jen když je bílej.A co obráceně to nevadí??Už to fakt přeháníte.

 69. Válečkův humor jsem nikdy nemusel, a jak se stává senilní je to horší a horší, ale oslící hudou stejně nadšením hýkat jak diví, jaký má humor

 70. Jsem rasista když si dám černou kávu ??? Už tomu nerozumím .
  Rasismus by asi vůbec nebyl kdyby přistěhovalci z celého světa Španělové , Holandani , Francouzi a td , teď Američani si nevozili otroky z Afriky .

 71. Stačí si uvědomit, co jsou kritici zač. Obzvlášť Hrebenár je pomatenej aktivista, pro kterýho je nekorektní pomalu všechno, třeba i Bílá, bílá, bílá z Včelých medvídků. On a jemu podobní vyvolávají konflikty ve společnosti, bonzujou, cenzurujou… Takový dobrovolný estébáci placený Sérešem. Ať jdou do stoupy!!!

 72. Holt trapnej, zatuchlej moderátor trapného, zatuchlého pořadu v bedně, kterou sledují snad už jen důchodci (a retardi). Já myslím, že to není třeba řešit, covid se o ně snad už brzo postará, nebo to zdražení plynu a elektriky.:)

  1. Ne, Covid se postará o takovou svoloč, jako je Stray kids. Pro takovýhle hnůj tady není místo.

 73. Sesmolit článek na základě programově předpojaté Michaely Černé – to už chce notnou dávku “novinářské” erudice…

  A mimochodem, na příspěvek Michaely Černé reagovali na Twitteru  jiní – ovšem i nesouhlasně – což však její novinářská kolegyně Adéla Kovalová cudně zamlčela. Nic ale překvapivého…

 74. Milé dámy reportérky, kdyby v USA….levičácké Spojené Státy neví samotné kudy kam. Jsme v demokracii a oceňuji pana Ebena za jeho vtip a důvtip. Jestli chcete bojovat za např. práva černochů, v Africe jich máte dost …

 75. Není to tak hrozné, horší by bylo kdyby ČT angažovala do funkce moderátora sexuálně úchylného vyučeného pingla Musila…To by bylo potom řevu…

 76. Neviděl jsem, nedívám se. Teď to na mě vykouklo na netu. Soudruzi, jestli chcete vědět, co byla svoboda slova po”90, pusťte si Českou sodu, I. Mládka apod… Ale rychle, než to smažou!

 77. Marek Eben není zcela můj šálek kávy a můj styl humoru, nicméně to, že si dělá legraci z hovadin, prosazovaných politkorektním mašíblem (MAgoří, ŠÍlenci a BLbci), kterému se podařilo získat moc (ke škodě celé společnosti) v západních zemích, podpořím všemi deseti.
  A ohledně toho presidenta – ten by měl mít zdravý selský rozum, a něco takového, na rozdíl od něj, u naprosté většiny toho, co se začalo v souvislosti se Zemanovou nemocí natřepávat, naprosto postrádám.

 78. Paní redaktorko humor je to poslední co nám zůstalo.Jsem rád že nejsme v Americe protože, kdyby se u nás vyhazovalo z práce kvůli humoru bylo by to smutné. Pokud nemáte rada humor jste prázdná nádoba.Já jsem rád když se mohu zasmát, což pan Eben umí.

 79. Snůška krav Kovalová, Soukeníková a Černá si myslí, že sem budou tahat teorie ze Západu o tom, že černá je lepší než bílá, a že chlap si ho musí ufiknout, aby byl genderově vyrovnaný. A k nim se přidávají novinářští přizdis..či bez koulí Fila a Hrebenar.
  Víš co, frajerko Kovalová, Soukeníková a Černá ? Ty pytle brambor si ze sklepa vytáhni sama. To zvládneš, jsi přece genderově vyrovnaná, takže stejná jako chlap. Jo, a barák si taky nahoď sama, to dáš za jedno odpoledne. Třeba ti pomůžou bezkulčáci jako Fila a Hrebenar.
  A neboj, do kabátu už ti pomáhat nebudu a ty dveře ti už taky nepodržím. Spíš je na tebe hodím – s gustem.

 80. Vždyť ten pořad je snobský patvar k nekoukání. Čumět na to a hluboce rozebírat plytké vtípky, co jste vůbec zač??

 81. Bože vy jste parta blců, prostě to byl vtip, nic rasistického na tom není, smutné je na tom to, že to v dnešní době už ani není tolik vtip jako realita.

 82. Tady bují úplně jinej rasismus, takže kupředu. Buďme nekorektní, ač se opice černý třeba po*erou.

 83. Svět je vymknutý z kloubů a “korektnost” rasová, genderová i jiná už začíná připomínat jezuity a hony na čarodějnice. Dokonce i pojem černá díra ve vesmíru je rasistický. Proto moc děkuji Marku Ebenovi, že má odvah dělat si z toho legaci. Jen nerad bych dopadl jako ve Skandinávii, kde na některých místech ruší pisoáry, protože diskriminují ženy. Při pohledu na zplundrovanou planetu nebo fakt, že v roce 2050 bude víc jak 60% lidí ve vyspělých zemích v důchodovém věku, musím při pohledu na starosti těch “korektních” jako ateista citovat bibli: Blahoslavení chudí duchem neb jejich je království nebeské. Tak se tam laskavě odeberte a nechte život na zemi nám normálním,

 84. Deben? Prezident trapáků? To jo.Pokud si někdo libuje ve vtípcích ze 4. třídy, tak opravdu lepšího nemáme. I jeho písně s bratry jsou rozumově šťavnaté a výživné…..První 3 řady dostanou prachy za potlesk, zadní pytlíky na blití. Ještě nikdy jsem nepochopil jeho dokončený vtip a od 4. řady (mimo záběr kamer )taky nikdo – jen se vždy na sebe podívaj kysele a odejdou ……..
  Jestli si rozlil mlíko svou trapností, tak ať si ho slíže !!! Měli ho, UMĚLCE, vykopnout už před 30ti lety………….A z Cigánů se tu ještě poserem, i bez bezduchejch vtipů Debena………….,protože EU je má ráda. Oni nám budou řezat hlavy a my budem mlčet. To jsme to dotáhli ………..Fuj !!!

 85. nerada vstupuji do diskuse ale víte o tom že čím více komentářů ,jakých-koli \tím více peněz pro rádoby redaktorky či redaktory tak hodně pište a´t jsou bohatí pa Radek eben je super a Terezka také a když se ti to nelíbí nemusíš na to čučet .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 86. No, tak ti, co ty vtipy vnímají jako rasistické, jsou stejně hloupí jako ti co v USA bourají sochy… Nejde o rasistické vtipy, ale vtipy na hlupáky, kteří nedokážou vnímat historii takovou, jaká skutečně byla a cpou Afričany do rolí šlechticů v Británii 19. století a když ve filmu není přesně rozpočítaný podíl bílých-černých-mužů-žen-heterosexuálů-homosexuálů na přesné díly, tak pro ně je film špatný… Místo toho aby se starali o to, co je skutečně problém.. Třeba že za pár let budeme mít z krajiny poušť, kterou z ní udělá ani ne tak klimatická změna, jako hospodaření post jezeďáků typu Babiše, Tomana a dalších soudruhů…

 87. Jo jo zase chceme být světový a přitom máme holý zadky…lidi prosím vás probuďte se…co všechno nám ještě bude vadit? …,myslím ,že jsou důležitější věci na řešení…

 88. To že někdo srovnává vtípky pana Ebena,s Tony Graves je na pováženou.Normálně by nikoho nic takového nedával do jedné roviny, nebýt na to upozorněn novinářkou…

 89. Naštěstí, tady nejsme v Americe. Protože to hraní na hyperkorektnost a rasismus černých proti bílím, tak z toho je potřeba si dělat alespoň legraci. Ještě štěstí, že se u nás zatím za tyto nazory nevyhazuje. Nemám nic proti černochum a jinym etnikům, ale čeho je moc, toho je přílíš.

  1. Přesně tak. Jelikož jsem v Severní Americe prožil většinu aktivního života, tak s vámi souhlasím. Tak je to i v Austrálii, běloch je všude v nevýhodě. Na pozice státních zaměstnanců, ve velkých firmách se musí vše řídit podle rasových nesmyslných tabulek, kde hlavní je barva kůže, nikoliv vzdělání, dovednosti .

 90. Plně souhlasím s panem Martinem a Karlem, tak proč na to koukají, jeden z mála pořadů, na který se dá v poslední době dívat,
  jinak jsou tam samá negativa, politika a covid ! Veselého je kolem nás málo. Takový krach Bohemia Energy, to je k pláči, ne co říká Marek Eben.

 91. Pokud je někdo pobouřen výrokem ohledně Terezy Černochové a skupiny v níž účinkovala, ten si opravdu nevidí na špičku nosu. Udělat z komára velblouda to jde našim novinářům skvěle. A jestli to někomu vadí ať se nedívá je to jen jeho svobodná volba. V televizi je spousta pořadů na které se nedá dívat, ale PROČ hned někoho pomlouvat, soudit a odsuzovat.

 92. ZPRÁVY DNE: 
  Včera začala ustavující schůze nové Sněmovny

  • Poslanecká sněmovna se v pondělí sešla poprvé v novém kabátě. Poslanci složili slib a ve středu budou v jednání pokračovat. Čeká je volba předsedy a místopředsedy Sněmovny i členů Mandátového a imunitního výboru.

   
  Předsedové demokratických stran podepsali koaliční smlouvu

  • Součástí koaliční smlouvy jsou i programové priority vznikající vlády. Patří mezi ně konsolidace veřejných financí, důchodová reforma, školství či obrana. Zahrnuty jsou i body jako zastavení unášení státu a posílení nezávislosti veřejnoprávníc

   
  Opravy škod po plastové pietě se vyšplhaly přes půl milionu korun

  • Svíčky v plastových kelímcích jako připomínka třiceti tisíc obětí covidu-19 byly nevkusné a neekologické. Zároveň poničily dlažbu nádvoří Pražského hradu, jejíž oprava stála přes půl milionu korun.

   
  Úspěšný den Vám přeje,
  tým Milionu chvilek

 93. Zrovna pan Jiří Hrebenar je známý internetový troll, snažící se svými bezduchými a stupidními příspěvky o zviditelnění. O zbytku dotčených jedinců netřeba hovořit.

 94. Eben a nechutné vtipy? To si myslí ti jednodušší,co se snaží zavděčit dnešnímu trendu hloupých klekačů. Už mě to hlava nebere.

 95. Vy jste ale p.ito.mci. Stupidní amerikanizace na postutupu. Jen tak dál a nebude se dát žít už nikde.

 96. V celé společnosti se samozřejmě musí najít někdo, kdo je různě vychýlený. Takže tu máme i ty, kteří nesouhlasí s ničím, kteří by všechny heterosexuály poslali k šípku, kteří jakýkoliv náznak dotýkající se druhého pohlaví berou za sexismus, rasismus a jiné ismy. Jejich pohled na svět je dost omezený, buďme rádi, že takovýchto “nemocných” lidí je mizivé procento. Je jen smutné, že si dnes berou na mušku Marka Ebena, člověka velice kulturního a noblesního. Bez kterého by s jeho provokujícím humorem Star Dance ztratila na lesku, který tento pořad má.

 97. To chceme dopadnout jako v Americe a vůbec “na západě”, kde už vtipy prakticky neexistují? CHoulostivé už je tam všechno, snad se my Češi, národ, který si uměl dělat legraci i za totality z příslušníků SNB, Husáka atd., nedáme v nynější “svobodné” době? Helena

 98. Dobrý den paní Kovalová,
  Vy jste se snad pomátla. Výpověď na hodinu byste měla dostat Vy, a ne Marek Eben. Běžte dělat pseudoinkvizitorku někam jinam a neotravujte české ovzduší.

 99. Vtípky nebyly rasistické, vtípky byly mířené na přílišnou politickou korektnost, která k nám z vesela proudí z toho vzývaného západu. A pak jsou tu, já ani nevím jak je nazvat … telata a jelita, kteří jsou přesně zasaženi tím, co mělo být nadsázkou, a stěžují si. Je vidět, že tenhle národ mnoho inteligence nepobral, když nechápe, co je skutečně rasismus.

 100. V takovém případě by možná byl problém nikoliv v moderátorovi, ale v české společnosti jako takové”. Napadlo někoho, že chyba nemusí být v komentátorovi, ani ve společnosti, ale v těch, co kritizují?

  1. u sem se bál, že se nevozveš. já to teda nějak zařídím, ale bude to složitý, bo marek sám bejt prezidentem taky nechce. díky.

 101. Je to slušný člověk a já se mu vůbec divím že své schopnosti a inteligenci propůjčuje na podobné teatrální snobské akce jako je Star Dance !

 102. Na Marka Ebena nemá nikdo z dnešních moderátorů! Marek je inteligentní, vzdělaný, slušný a elegantní. Má nádhernou češtinu a skvělý smysl pro humor.
  A že zdejším kritikům nevadí např. Ondřej Sokol, který je trapný každou větou, kterou vyřkne. Ten se teprve snaží být vtipný za každou cenu, i trapnou…

 103. Co je propánakrále rasistického na tom, že si někdo dělá legraci ze spojení Black Milk?
  Dlouho jsem doufala, že to, jak někdo dokázal v historii různými nesmysly totálně zblbnout davy, je už v Evropě pasé. A ono ne. Už je to tu zas.
  Už se tu zase šikují lidé, s klacky a kameny v rukách, kteří ochotně vyrazí na ty, co nebudou mít ten “správný” názor.

 104. Pan Eben naprosto trefně poukázal na odporný diktát politické korektnosti, který šikanuje značnou část západní civilizace. Politická korektnost je pro společnost největším nebezpečím, protože slouží k omezení rozsahu lidského myšlení….

 105. Statisícům diváků vtípky pana Ebena rozhodně nevadí, baví se spolu s ostatnimi a hlavně si zachovávají zdravý selský rozum. To jen někteří novináři a další “multikulti” se chtějí zviditelňovat a napodobovat jednoduché Američany.

 106. Potrefená černá husa se vždycky ozve, fakt trapas co vše se dá nazývat urážkami – cenzurovat vše co se dá – zbytečná novinářka

 107. Je mi fakt smutno. Z toho, že i z pořadu, který má jen pobavit, u kterého jsem si odpočinul sledováním “nenáročné” zábavy, dokážeme udělat úplné politikum. To už je neúnosné. Kam se poděl český humor, nadhled a tolerance? Je to na pozvracení. Asi se půjdu oběsit, ovšem vezmu s černobílý provaz aby to bylo korektní. Jo a taky barevné mýdlo.

 108. Vtip pana Marka Ebena byl zcela korektní. Inteligentní divák pochopil, ostatním nemá smysl vysvětlovat. Bohužel si musíme všichni zvykat, že ti méně bystří jsou vždy nejvíc slyšet. Marku nedejte se, máme Vás rádi.

 109. Kam ten svět spěje. Nechápu proč každý pořád srovnává Česko a Ameriku. Vždy si každý vytáhne jen to co se mu hodi. Kdyby každý druhý uměl aspoň tak správně česky jako pan Eben, to by bylo posloucháníčko v TV. Pravděpodobně všichni co komentují specifický humor pana Ebena jsou povrchní, zamindrákovaní debilové. Každý stát má svůj typický humor, kterému se smějí lidé dané země desítky let. Tak jak mi se nesmějeme eskymáckým vtipům a v Americe se nesmějí německým vtipům, není dobré tedy srovnávat nesrovnatelné. Odjakživa se v Čechách smějeme vtipům o policajtech, cikánech, blondýnách a nikdy to nikomu nepřišlo divné, je to prostě češské, až od jisté doby, kdy se v Americe nějaký debil blbě vyspal a nějakým záhadným vlivem médií tak docílil, že v každém filmu musí být černoch, gay. Že každá pochvala ženské ženskosti je Mee Too, že po 30 letech se každá druhá ženská ozývá, že byla znásilněna, že ji někdo osahával. To nevěděli před těmi 30 lety. SVĚTE řešme důležité věci a ne jestli si PAN Eben udělá vtip, který povrchní debilové, kteří mají zjevně v životě hovno co na práci a neřeší OPRAVDU DŮLEŽITÉ věci. Než takové pitomosti. Zajímalo by mě zda by tací jedinci řešili specifický humor pana Ebena, kdyby byli na mizině, měli nějakou vážnou nemoc, a nebo by přišli o někoho velmi blízkého. VZPAMATUJTE SE.

 110. Dobrý den, drobná rada pro některé dotčené. Každá televize má “čudl”, kterým se dá vypnout.

 111. “Marek Eben moderuje StarDance již od roku 2006 a nutno říct, že od té doby svět prošel značnou proměnou.Bohužel se zdá, že Eben to příliš nepostřehl…” 

  Pan Eben to určitě postřehl a proto moderuje tak, jak moderuje…:-)

  Možná by bylo dobrá změnit moderátorskou dvojici na Soukeníková – Černá, to by ovšem chudák p. Dvořák šel po týdnu žebrotou, protože by na to nikdo nekoukal…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *