Novopečená maminka Vendula Pizingerová promluvila o mladším manželovi a porodu v pokročilém věku

Málokterý porod byl veřejností tak sledovaný jako ten, který má nyní už za sebou Vendula Pizingerová. Velký zájem budila především skutečnost, že otěhotněla v pokročilém věku, kdy na mateřství už většina žen nemyslí. Svým dílem na pozornosti se podepsal také Venduly manžel Josef, který je mladší o celých patnáct let. Shodou okolností, v den porodu syna Josefa oslavil své třiatřicáté narozeniny.

Vím, že lidi rozděluju

Vendula Pizingerová si s tím ale nedělá těžkou hlavu. Je spokojená s tím, jak se věci vyvinuly a kritiku příliš nevnímá. “Těm negativním reakcím a hlasům nepřikládám takovou váhu ani sílu, protože zlo je vždycky silnější než dobro. Nesmíte ho nechat, aby ve vašem životě zvítězilo. Okolí mi dává sežrat, že mám mladšího manžela, že budu starší matka… Ale co oni vědí, že je dobře?” položila si řečnickou otázku v rozhovoru pro idnes.cz. “Já lidi asi hodně polarizuju přístupem k životu. Pro někoho je nezlomnost asi neskousnutelná, dráždí je to a provokuje. Já už jsem ani s Kubou nepatřila mezi nejmladší matky, takže jsou mi nějaké řeči jedno.” Vendula také upozornila na to, že má pětačtyřicetiletou kamarádku, která otěhotněla dokonce poprvé. Zdá se, že pohled na mateřství po čtyřicítce se definitivně změnil.

Vendula říká, že těhotenství nijak zvlášť neplánovala a nic neřešila. “Dříve to bylo tak, že ženské rodily, dokud mohly, měly kupu dětí a nikomu to nepřipadalo zvláštní. A dnes se z toho dělá věda,” říká šťastná maminka. Dokonce má příklad ve vlastní rodině. Její babička totiž měla její matku až ve čtyřiačtyřiceti letech. To už není velký rozdíl. Byla to prý průkopnice, která v tehdejší době měla mladšího manžela. “Přitom přišla na svět už v roce 1903, a podívejte se! To byla revolucionářka. Narodila se na statku v jižních Čechách a v patnácti se sebrala a odešla do učení na rodinnou školu na Hlubokou. A to musela být obrovská odvaha v té době,” vypráví rodinné historky.

Čtěte také: Přešťastná Vendula Pizingerová ukázala světu svého syna hned po porodu

Syn kamarádky se stal manželem

Pustila se také do srovnání svých dvou manželů. Karel Svoboda byl o 33 let starší a Josef Pizinger zase o 15 let mladší. “Těm mladším chybí zkušenosti a ti starší jich mají moc. Obojí je na škodu. Karel už měl děti z prvního manželství, spoustu věcí věděl a znal. Někdy byl starostlivý a citlivý, jindy zase naopak,” řekla Vendula. Její současný manžel podle ní má velké kouzlo osobnosti, ale je také komplikovaný.

S Josefem se seznámila velmi netradičním způsobem. Jeho matkou je totiž Venduly dlouholetá přítelkyně Simuna. Ta ji svého času požádala, aby si s jejím synem promluvila o bolestivém rozchodu. Nakonec z toho vznikl vztah a dítě. Vendula přiznává, že kdyby jí to někdo řekl před deseti lety, poslala by ho do blázince.

Foto: Instagram V. Pizingerové

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
103 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments