Novotný to za kritiku Jágra schytal. “Tlustý, vyžraný, zpocený a zfetovaný stvoření,” slyšel od novinářky

Pavel Novotný si nebral servítky poté, co Jaromír Jágr veřejně odmítl účast na kampani za očkování proti covidu. Podle něj se hokejista vymlouval na protilátky, ale přitom v očkování sám nevěří. Čtěte více: Pavel Novotný se pustil do Jaromíra Jágra. “Pokrytecky nepřiznal, že je odpůrcem očkování.”

Jeho slova však vyvolala bouřlivé reakce. Jedni ho za ně chválí, protože se nebál zkritizovat ikonu, druzí mu nemohou přijít na jméno kvůli tomu samému. Na Jaromíra Jágra se zkrátka jen tak nesahá.

Zřejmě nejostřejší odsudek Pavla Novotného zvolila novinářka Angelika Bazalová. “Jakože tohle tlustý, vyžraný, zpocený a zfetovaný stvoření bude říkat Jágrovi, co má dělat se svým tělem?” napsala na svůj facebookový profil členka Rady České tiskové kanceláře.

Taková slova rovněž rozbouřila vody ještě více. “Takže lidem se kterými v něčem nesouhlasilte se můžete vysmívat, za to jak vypadaj? Fakt?” ptal se fotograf Tomáš Třeštík.

Další se na to podívali z většího nadhledu. “Kdyby novinář mužskýho pohlaví označil libovolnou političku za tlustý, vyžraný, zpocený a zfetovaný stvoření, snesly by se na něj ze všech stran hromy a blesky. Jsem velmi zvědav, jestli se totéž stane v tomhle případě,” uvedl na svém facebookovém profilu marketér Josef Bouška. “Do fanklubu Pavla Novotnýho nepatřím a o něj ani nejde, protože zrovna jemu to nejspíš bude jedno. Ale u novináře je takovýhle vyjadřování nepřijatelný, a to z víc než jednoho důvodu.” Podle Boušky jsou to právě slova Bazalové, kterými by se ostatní novináři měli zabývat, protože jsou nepřijatelná. Obává se však, že nebudou chtít střílet do vlastních řad.

Foto: ODS

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments