“Pět procent pro Přísahu, a pak to začalo.” Šlachta odráží jeden útok za druhým a stále sílí

Zpočátku vysmívaná strana, jejíž hlavní tváře tvoří z větší části bývalí policisté a všemu velí někdejší šéf ÚOOZ Robert Šlachta, který postupem času získal poněkud kontroverzní pověst. Hnutí Přísaha mělo být podle řady pozorovatelů dokonalým propadákem voleb. Vždyť si Šlachta zadal s Babišem, navíc to není žádný velký rétor ani myslitel…

Jenže opak se stal pravdou. Stačilo pár měsíců a Přísaha dokázala z nuly vystoupat až na pět procent v prvním průzkumu. Nedá se přitom říct, že by to byla ona jedna pověstná vlaštovka. Šlachtova strana sílí ve všech průzkumech, a to velmi rychle. Na pěti procentech se vůbec nemusí zastavit. Hnutí Přísaha totiž vede ukázkovou kontaktní kampaň, kterou ostatní strany letos trestuhodně podcenily nebo se k ní chystají až později.

Šlachta přitom už před časem predikoval, že jakmile jeho Přísaha přeleze hranici pěti procent, začnou se dít věci. A měl pravdu. “V neděli se totiž strhla naprostá smršť. Pět procent pro Přísahu, a pak to začalo. Snad KAŽDÝ novinář, KAŽDÝ komentátor a KAŽDÝ politolog v této zemi se musel vyjádřit k našemu občanskému hnutí Přísaha,” uvedl Šlachta na svém facebookovém profilu.

Ten přitom naráží na to, že v médiích nemá na růžích zrovna ustláno. Mnozí politici mu nemohou přijít na jméno a snaží se jeho politickou aktivitu různým způsobem očerňovat. “Co psali? Úplně všechno. A někdy taky naprosté nesmysly. Že máme netransparentní financování, že nemáme program, že nemáme lidi, že jsme béčko ANO, že jsme béčko SPD, že nás řídí Vít Bárta, PPF, Radovan Vítek, kmotr Hrdlička, ruská ambasáda, americká ambasáda. Že jsme probruselská strana se stejným programem jako TOP 09. Šílené a nic z toho není samozřejmě pravda,” uvedl Šlachta. Velký prostor dostal například expremiér Petr Nečas, jehož vládu někdejší Šlachtův zátah shodil a od té doby si oba nemohou přijít na jméno. Čtěte více: Šlachta míří suverénně do Sněmovny. Zavede tu běloruské praktiky, se státem zamává, varuje expremiér Nečas

No pak jsou tu politici. Nejdřív se k nám neustále vyjadřovali poslanci Volný a Okamura. Pak vytáhli na obrazovku Nečase. To asi nestačilo. Tak pak se vyjádřil Kalousek a Topolánek. No a nakonec i Andrej Babiš,” řekl Šlachta. Právě Babiš se přitom o bývalém policistovi vyjádřil kladně. Čtěte více: Andrej Babiš promluvil o Šlachtovi a jeho Přísaze. Dal mu polibek smrti?

Foto: Hnutí Přísaha

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments