Piráti hrají vysokou hru. Se čtyřmi poslanci prahnou hned po třech ministrech. Mohou ale odejít i s prázdnou

Pirátská stran se oklepala z historického debaklu ve volbách, kdy z celkových 37 poslaneckých mandátů v rámci koalice PirStan získala pouhé čtyři. A to přesto, že to byli právě Piráti, kteří byli v uskupení se STAN považováni za seniornějšího partnera, který přinese koalici více hlasů a v konečném důsledku by měl mít také více mandátů.

Ostatně, v koaliční smlouvě těchto dvou stran se počítá s tím, že případná ministerstva se mezi ně rozdělí v poměru 2:1 ve prospěch Pirátů. Původně to dokonce bylo považováno za pojistku pro Starosty, aby je Piráti zcela nepřeválcovali.

Avšak situace je po volbách diametrálně odlišná. Lídrem koalice PirStan se stal jednoznačně předseda STAN Vít Rakušan a na Ivanu Bartošovi je znát, že se mu snaží všemožně nadbíhat, aby Piráty nehodil přes palubu, protože jejich pozice je skutečně velmi slabá. To však Rakušan podle svých vyjádření nemá v úmyslu a trvá na dohodě o tom, že obě strany půjdou do vládní koalice společně.

Jenže to přináší na stůl další problém. Jak si rozdělit ministerstva? Před volbami se mělo za to, že jich Piráti, pokud půjdou do vlády, budou mít více. Jenže voliči jim přidělili pouze čtyři poslance a tím i mimořádně slabý mandát.

Krátce po zahájení rozhovorů o vládní koalici se Vít Rakušan nechal slyšet, že by pro Piráty rád viděl dvě ministerská křesla. V budoucí vládě by podle kuloárních informací přitom koalice Spolu měla mít 9 míst a koalice PirStan 6 pozic. Pokud by Piráti dostali dvě ministerstva, na STAN by zbyla čtyři.

Pirátům se však takové úvahy podle všeho nelíbí. Ivan Bartoš už se nechal slyšet, že koaliční smlouva hovoří o rovném zastoupení. Také vlivný, byť končící poslanec Mikuláš Ferjenčík prohlásil, že strana bude usilovat o tři resorty.

To je však v současné pozici Pirátské strany velmi ambiciózní plán. Pokud by Piráti v sestavování vlády trvali na svém a vznik nové koalice vysokými požadavky brzdili, mohlo by se jim snadno stát, že je zbylé čtyři strany vyšachují. I bez jejich čtyř mandátů mají totiž pohodlnou většinu 104 hlasů v Poslanecké sněmovně.

Foto: Pirátská strana

Nenechte si ujít
Příliš se o tom nemluví, ovšem je třeba mít na paměti, že důchody, které lidé v současné době dostávají, nemusí být konečné. V určitých případech se k nim totiž připočtou speciální příspěvky, které jsou poměrně velkou novinkou celého důchodového systému. Vrátí se zdražování? Byly schváleny teprve v loňském roce a k jejich aplikaci ještě nikdy nedošlo. To se však může poměrně záhy změnit. Jde totiž o náhradu takzvané mimořádné valorizace důchodů, která byla po neblahých zkušenostech z minulých let zrušena. V důsledku vysoké inflace totiž velmi rychle vyletěly také důchody, a to natrvalo. To způsobilo celému systému obrovské problémy, a tak se tento problém musel hasit dosti zvláštním způsobem, kdy se loni důchodcům zkrouhlo i to, na co měli nárok. Respektive jim byly penze navýšeny o tisíc korun méně, než jak by to mělo být. Aby už k něčemu takovému nedocházelo, byla tato automatická mimořádná valorizace pro jistotu zrušena. Jenže nebylo možné nechat věci jen tak. Je totiž docela dobře možné, že se v dohledné době do České republiky vysoká inflace vrátí. A důchodci by na ní potom významně doplatili. Někteří by neměli ani na základní potřeby. Proto jsou tu ony speciální příspěvky. Na ně máte nárok tehdy, když inflace po určité období překoná hranici 5 %. Jen pro srovnání: v loňském roce se blížila 20 %, tudíž nejde o žádné nedosažitelné číslo. Co stojí více peněz? Pokud k takové situaci dojde, navýší se váš důchod o částku, která bude tvořena fixní a zásluhovou částí. Rozdíl oproti mimořádné valorizaci bude ten, že se bude vyplácet pouze do konce daného roku a důchod tak o ní nebude automaticky navýšen. Na začátku dalšího roku potom stát sám rozhodne o tom, jakým způsobem se důchody navýší. Čtěte také: Důchodci v Česku na své peníze nárok nemají. Přijdou o tisíce korun, už je nikdy neuvidí Jak upozorňují odborníci, pravděpodobně nevyjde předpoklad toho, že tento systém bude levnější než mimořádné valorizace. Podle některých propočtů by mohl být dokonce dražší, jelikož příspěvky mohou dosáhnout poměrně značné výše. Na druhé straně to ale bude systém pružnější, který státní rozpočet zatíží jen po určitou dobu a nikoliv natrvalo. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Největší banka v České republice to podle všeho přehnala se svými marketingovými výmysly. Podruhé v krátké době totiž mění způsob úročení na svém spořicím účtů, a to poté, co se jí příliš nepodařilo odkomunikovat ani první změnu. Zase všechno jinak Pakliže by ale někdo očekával, že v druhém případě už to bude přehlednější a jasnější a že se banka vrátí ke srozumitelnému produktu, který je pro její klienty velmi důležitý a využívaný, byl by na omylu. “Mé 86leté mamince, která je klientkou České spořitelny přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v aplikaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel,” ptá se řečnicky ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, který potom banku počastoval skutečně nevybíravými slovy. Toho potom rozzuřila do běla ještě robotická odpověď ze strany České spořitelny, která zněla následujícím způsobem: “Rádi prověříme relevantnost komunikace. Neváhejte nás kontaktovat pomocí soukromé zprávy, doplněné o kontaktní údaje Vaší maminky pro správnou identifikaci.“ Manažer potom dále poukázal na skutečnost, jakým způsobem banka se svými klienty komunikuje a že je stále častěji odkazuje na internetové bankovnictví George. Například papírové výpisy či služby na pobočce jsou přitom stále dražší. Jak se to chovají? “V ČR žije přes 400 tisíc lidí nad 80 let. A tihle se chovají, jako by nebyli,” upozornil na důležitou věc. Přitom spousta seniorů má svůj bankovní účet právě v České spořitelně. Tato tradiční banka se přitom pro seniory začíná stávat nepoužitelnou. Mé 86-leté mamince, která je klientkou @Ceskasporitelna, přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v apliaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel?Filipe…— Miroslav Bobek (@MiroslavBobek) April 4, 2024 Čtěte také: Česká spořitelna vám strhne nehorázný poplatek. Její bývalý bankéř už se neudržel a vše prozradil Namísto standardního spořicího účtu teď totiž vymyslela složitý konstrukt, který má hned několik složek a který vám bude vaše prostředky úročit například podle toho, jak moc investujete nebo jaké je vaše finanční zdraví. Základní úroková sazba je potom nula a reálně se řeší přes sazbu v rámci marketingové akce. Foto: Shutterstock 17SdíleníSdíletTweet [...]
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 37SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

53 názorů k článku “Piráti hrají vysokou hru. Se čtyřmi poslanci prahnou hned po třech ministrech. Mohou ale odejít i s prázdnou

 1. Prozatím vždycky platilo,že co pirát,to dementní šašek.Já být v pozici STANu,tak je pošlu na druhou kolej.I dvě ministerstva jsou pro partičku do mariáše moc.Kdyby Rakušan jen trochu uměl myslet,tak mu bude jasné,
  že bratříčkování s Piráty se mu jednou krutě vrátí.Za Starosty stojí spousta lidí z venkova,za Piráty z venkova téměř nikdo.To v očích lidí,kteří starosty volili vzbudí odpor vůči Rakušanovi.Všude ve světě už Piráty nikde ve vládě namají,protože vědí,co je to za svoloč.

  1. Bohužel v Německu ale dostali dost hlasu další neomarxisti kámoši Pirátu – strana Zelení což je stejná verbež jako Piráti ! ☹

   1. To bohužel tak je.Ale i sami Němci na tu svoji ,,zelenou” politiku dojedou.Blíži se tím jejich ekonomický krach.zašne to emnergetikou,bude pokračovat přes výrobu a skončí to u spotřebitelů.Ale dobře jim tak.To je ta jejich stádnst,že jdou vždy za jejich,,vůdcem” až do totálního konce.

     1. To asi ano,ale je to tím,že jsme Německu ,,odprodali” většinu klíčového průmyslu a nezdravě se na ně navázali.
      Logicky tak se sešupem Německa poletíme stejně a dřív proto,že nejsme tak bohatá zem.A v současnosti to bude ještě horší proto,že nastupující garnitura politiků je vůči
      Německu v hlubokém lokajském předklonu.Ale co,
      lidé to tak chtěli svoji volbou,tak ať trpí.Mě už je to vcelku jedno,mám to za pár.

 2. Zrovna jsam navečer hledal,kolik procent ve skutečnosti tedy piráti docílili.Asi to není přesný,nikde jsem to nenašel, tak jsem použil jednoduchý přepočet
  200mandátů =100%,tj.2m= 1%,piráti 4 mandáty=2%,Pro kontrolu:SPD 20mandátů=10%.
  Je to možný,že vlastně piráti nemají ve sněmovně co dělat? Že je v podstatě volilo mizivé procento voličů?
  To mě jen vyprovokovalo prohlášení “demokratky” p.Adamové,že nechce ve vedení sněmovny zástupce SPD,že nejsou demokratičtí.
  No mě to jen evokovalo komunistický puč v roce 48.

  1. 100% souhlas ! Doufám že lidé velmi rychle prozřou co za verbež zvolilo těch 27.7% slepence koalice Spolu a 15.5% slepence PiratStan a vyvolají tlak na nové volby kde ty to učelové korytářské nebezpečné koalice vyhoří a pujdou zpět kam patří Ods Kdu-Čsl a Stan do opozice a Piráti s Top09 do horoucích pekel !! Čim dříve to bude tim lépe pro 60% národa !

  2. Pro pořádek doplním, jak by vypadaly výsledky jednotlivých stran podle výsledků voleb: 1.ANO 27,12% 2.STAN 13,93% 3.ODS 13,31% 4.SPD 9,56% 5.KDU 9,00% 6.TOP09 5,47% 7.Piráti 1,68%

   1. No trochu to kulhá SPD-20 man., KDU-23mand. TOP-14mand.
    Ale ti piráti jsou jasní,že mým odhadem 2% nepřelezli,tak nevím proč lezou před kameru. A s tím klubem, no to bych přirovnal k podvodu za účelem rozkrádání státního majetku. Podle p.Fialy “technikálie”, ono ODS vždy obohatí ekonomický slovník.

     1. Tak zpět ,ono je to nějaké pochybné.Jestli prolezli do sněmovny jako PIRSTAN celek a využili společných procent,tak stačí 3poslanci. Pokud se rozdělí potom, tedy se ze společného vstupu odtrhnou,měli by mít 10poslanců. Kdysi šli společně do voleb TOP 09 a STAN, ale měli taky společný klub.Po volbách 2017 šli už samostatně a tak už měli kluby samostatné.

  3. Piráty jsem nevolil a ani jejich koalici,ale musím se jich zastat – Vy zjevně nebudete neostřejší tužka v penálu,no spíš zcela zlomená. Celé je to způsobeno preferenčními hlasy, kdy pokud jich kandidát dostane pouhých 5%, skočí na kandidátce výše. Takže kdyby se nekroužkovalo, byl by počet mandátů dle kandidátek třeba (netuším jak je měli sestavené) v poměru například 3:1 pro piráty.
   Ovšem stačí aby třeba pouhých 10%voličů pirstanu kroužkovalo kandidáty starostů, ti následně přeskáčou kandidáty pirátů a sedí v parlamentu. Takže Vaše “výpočty” voličů z počtu mandátů jsou až směšné a nesvědčí o informovanosti a inteligenci.

 3. Spousta lidí, kteří Pirstan volili, kroužkovala a to konkrétně STAN. U těch, kteří nekroužkovali, lze jejich volbu považovat za volbu koalice bez jakýchkoli preferencí.
  Logicky tímto voliči tohoto slepence ukázali, že Piráty, kteří mnoha svými prohlášeními těsně před volbami spoustu lidí vyděsili,odmítají. Prohlášení proti “bílým fašistickým páprdům” nebo schvalování vyvlastňování bytů po vzoru Berlína (ale třeba i hlasování v EP apod.) a mnohé další patří k tomu, co jim srazilo vaz. O progresivistickou ultralevici u nás jednoduše není takový zájem, jak nám média tvrdí.
  My starší si při poslechu Pirátů vybavíme fanatické svazáky dob minulých a je nám jasné, kam by nás s EU a Green dealem zavedli…
  Každopádně voliči tohoto uskupení ukázali, že Piráty odmítají. A Piráti ukázali, že odmítají akceptovat přání voličů. Byla jen jejich volba jít do jakéhosi slepence a ne sami za sebe. Mainstream je miloval a podporoval a přesto dopadli, jak dopadli. A za to by měli nést zodpovědnost a ne se cpát ke korytům za každou cenu. Pokora je rozhodně něco, co této bandě chybí…

  1. Ale všem těm slepencum šlo v 1.řadě jen o koryta a moc !! Bohužel více než 42% idiotu jim na to skočilo a teď bude většina národa rejt držkou v zemi a vzpomínat jak že se měli od roku 2014-2020 vlastně dobře !! Diky tupcum volící strany Volný blok a Trikolora ( 4%voliču) které neměly ani minimalní šanci se dostat do Ps jsme teď v prd… přitom stačilo 1% hlasu na víc pro Ano a 2% hlasu na víc pro Spd a vše by bylo v pořadku !! Další pruser je že na rozdíl od Demo žumpy spousta lidí byla líná jít k volbám a volit menší zlo někoho z výběru – Ano Spd Přisaha Čssd !!

  2. Já si při poslechu nebo čtení názorů českých Pirátů vždy vybavím ruské levicové anarchisty ze třicátých let minulého století. Prostě, dnešní čeští Piráti jsou jim názorově blízcí.

 4. Říkala jsem to už před volbami, že tyhle slepence jsou na “lejno”, že se hned po volbách začnou mezi sebou rvát o co nejvíce koryt, budou se mezi sebou štěkat celé vol. období a neúspěchy, které určitě přijdou, házet jeden na druhého.

  1. Ne jejich “berlička” bude pořad dokola opakovat za vše špatné muže Babiš Hamáče a Spd s komoušema ! Čim dřive lidé poznají že zvolili zlo a vyvolají tlak na nové volby tim lépe pro tu to zem a většinu národa !! Pryč s učelovými koalicemi slepenci mocenskými fanatiky dříve než pošlou tu to zem převazanou stužkou do chřtánu EU se všemi jejími idiotskými nápady a nařizeními !!

   1. Proběhly regulerní parlametní volby, a snad i podle nového vol. zákona, který si odhlasovala ANO, KSČSSD a SPd. tak o co vám de.

 5. začíná politika blbu a blbějších!! národ si užije tři udavači fetáci a jedna nedorostlá slepice chtěji tři ministerstva tleskám!! lid si užije.

  1. To je k pláči jak 42% voliču poslalo tu to zem do totalních sra… a do chřtánu koaličních slepencu !! A to že Piráti kteří mají 4 poslance požadují byť jen 1 ministerstvo to je totální drzost a výsměch všem !! Piráti tak jako Top09 by za normálních okolností vubec nezískali 5% hranici nutnou pro vstup do Ps a Kdu-Čsl možná s odřenýma ušima !!

   1. Pro pořádek doplním, jak by vypadaly výsledky jednotlivých stran podle výsledků voleb: 1.ANO 27,12% 2.STAN 13,93% 3.ODS 13,31% 4.SPD 9,56% 5.KDU 9,00% 6.TOP09 5,47% 7.Piráti 1,68%

  2. Vykřikovali před volbami o vysokém počtu státních úředníků a 2 dny po volbách se mluví o dalším novém ministerstvu pro p.Bartoše.(IT). Tak kde to jsme?
   Minulá vláda v podstatě jednoho ministra ušetřila a ukázala,že to jde.(MD+MPO)

   1. A aa kam by je asi dati měl, ze současných resortů zmizí a už jsou jinde. Dokáče si snad někdo představit 13% st,. úředníků na ÚP. Rvačka hned ve dveřích boj, bo gádža býlý počká.

 6. Možná je dobře jak to dopadlo,ale vrchní “pírát”by měl natužit umělé dredy na stojato a odebrat se v zapomění

 7. Věci Veřejné s Kristínkou Kočí byl slaboučký odvar, proti tomu, co bude po volbách v ČR následovat! Hitparáda marnosti může začít! Krademe Spolu všem ukážou jaké Panoptikum trapnosti jsou! A Piráti? Proboha, vždyť ani neznají význam slov ,,Práce, pracovat, živit se prací”!

  1. Jeden ze známých zákonů profesora Parkinsona říká, že s časem se vše zhoršuje. Výsledky voleb to pouze potvrzují. Co volby, vždy horší a horší výsledek.

 8. Já vidím v nové vládě samé korytáře. Tak proč by to nemohli být třeba všichni od pirátů.
  Jen tak dále.

 9. Pitomec který se nechá napálit Rakušanem nemá co hledat na místě ministra,je to opravdu pablb korunovaný.

 10. Proč tři ministerstva? Jsou čtyři piráti tak čtyři ministerstva ,ať je to pěkně zaokrouhlené.

 11. S jídlem roste chuť a tady se projevuje nenažranost, nezkušenost a neodpovědnost Pirátů. Byla to taková partička ze squattu, kde mudrovali o světovém míru, likvidaci kapitalismu a lásce všech ke všem v duhové podobě. Prohráli si všechno a hlavně svoji budoucnost, protože už je nikdo nebude brát vážně. Podivné štěky na fóru se těžko vyvrací tím, že my to tak nemyslíme. Před pár lety Antifa a Welcome refugees, dnes mladická nerozvážnost. Hřib, Wagenknecht, Dostál, Peksa, Ferjenčík, Pikal, co jméno, to hřebíček do rakve. Není toho moc, co by jim ještě zachovalo tvář, rozhodně pomůže odchod do opozice. Podíl na vládě v této síle vás zničí totálně.

  1. Obdobně mudrovali v Rusku ve 30-tých letech ruští anarchisté… Také měli tehdá squaty a Lenin je využíval na špinavé práce, na obstarávání peněz a podobně.

 12. Navrhuji vytvořit pro Piráty tři nová ministerstva:

  1. Ministerstvo pro komunikaci mezi ministerstvy
  2. Ministerstvo pro digitalizaci
  3. Ministerstvo pro gendrové záležitosti a menšiny

  Uvidíme, jaké budou mít Piráti výsledky.

   1. Těsně před volbami v Česku se konaly volby v Německu. V obou zemích, ČR i Německu dopadly volby velmi podobně, v obou zemích budou vlády do vánoc a v obou zemích mají velmi ambiciozní programy. V Německu vznikne vláda socialistů + svobodných demokratů + strany zelených (reprezentovaná bývalou mistrní světa ve skákání na trampolíně). V Česku bude vláda slepená ještě z více stran, z které bude jak kůl v plotě vyčnívat anarchistická strana Pirátů.
    V obou zemích chtějí vlády digitalizaci státu, masivní redukci státního dluhu, žádné snižování důchodů, žádné zvyšování daní, omezení CO2, rozvoj elektromobility …
    Obě vlády, česká i německá však netuší, kde na jejich programy vezmou peníze.

    1. Nebojte, německá vláda bude moc dobře vědět, kde na ty utopické programy vzít peníze. Německo má svoje kolonie a bohužel jsme to hlavně my a Slovensko. Můžeme tudíž čekat, že český a slovenský montotrok se ve filiálkách německých firem zase o něco víc prohne.

  1. A já ještě navrhuju pro Piráty ministerstvo pro potírání komoušů , jejich odsouzení a likvidaci!

 13. Jedno tento slepenec udělá pozitivní.Nebudou prosit občany, aby šli na vakcinaci.Nevím co vymyslí,ale bude to rázný proces.A pomalu nám skončí demokracie,ti kteří přetahovali rakve,ti si je bohužel přetahovali pro sebe.Nebude nám lehko,ale český člověk vydrží hodně.Jen se bojím a moc bojím.Migranty ne!!

 14. Rakušan je sice ambiciozní blbec, ale zároveň jde o zkušeného grázla. On Piráty podrží a ta dvě ministerstva dostanou. Zaplatí to daňoví poplatníci. A bude to Rakušan, kdo bude ten hodný strýček, co drží slovo. Uvidíme, kam ještě dokáže Bartoš klesnout

  1. Spíš obráceně,kam p.Rakušan pro kariéru dokáže klesnout. Piráti sami by5% nedali ,ale jsou ve všech debatách.

 15. Piráti by si zasloužili to co taky žádají!Nejvíc se zasloužili o výhru Spolu a Stan. Na ně se nejvíc zaměřila Bábišova sviňárna a podrazy!

 16. Zkorumpovaný tisk hlásal Piráti mají 24% hlasů a přeskočili ANO. Nakonec dostali 1, 9% hlasů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To je sranda jak kapitalistický tisk lže. Prohnilost horší než za socialismu. Ještě zjistit kolik procent hlasů dostal TOP09. To se tutlá jak může. Kolik dostala ta ošklivka.

  1. Převzal jsem to jinde,kde jsme to řešili TOP 5,47%. Nevím, já to beru podle mandátů 7%,ale ten matematik asi počítal z výsledku hlasů,a to tedy od základu odečetl 20% ,asi milion hlasů,co “propadlo”.Zajímavé,že vypočetl na druhé místo STAN 13.93% a pak ODS s13.31%. Opakuji není to můj výpočet,převzal jsem to.

  2. 1 den starý komentář

   Odpověď pro  jarin
   Pro pořádek doplním, jak by vypadaly výsledky jednotlivých stran podle výsledků voleb: 1.ANO 27,12% 2.STAN 13,93% 3.ODS 13,31% 4.SPD 9,56% 5.KDU 9,00% 6.TOP09 5,47% 7.Piráti 1,68%

 17. Piráti 24% a mají nejvíce volebních hlasů. To stále psali zkorumpovaný a fanatický tisk. Výsledek 1, 8% hlasů voličů. To se nikde nepíše. Novinářský šmejdi zapomněli že je dost lidí kteří pamatují socialismus. Máme bohaté zkušenosti s fanatickou propagandou. Tihle novináři mají hroší kůži. Pořád lhát a lhát.

 18. Tak tak ,máme to tady….Pekarová Adamová bude šéfovat sněmovně i ,když na to mělo větší ANO podle volebních výsledků, co by strana ,která měla nejvíc hlasů a taky má nejvíc křesel ve sněmovně….Tomu se přátelé říká ” arogance moci” no alespoň něco na tu okatou Annu proletářku zbylo, když jí Richterová vyfoukla ministerstvo práce a sociálních věcí…Jak se říká lepší něco než nic..
  A ,že se umrněný Piráti roztahují,?…to je jak v přírodě…vždycky je ten nejmenší ratlík je nejuštěkanější a nejhladovější…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *