Předseda Senátu Vystrčil připravuje krajní řešení pro případ, že by stav prezidenta byl nadále nejasný

Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila není možné, aby národ netušil o zdravotním stavu prezidenta. Aktuálně už jsou spekulace o tom, co vlastně Zemanovi je, natolik závažné, že Pražský hrad musí podat podrobnou zprávu. Objevují se totiž informace, že kromě fyzického se dramaticky zhoršil i prezidentův mentální stav a je otázkou, zda je schopen svou funkci nadále vykonávat.

Miloš Vystrčil uvedl, že pokud by Pražský hrad nadále držel informační embargo na prezidentův zdravotní stav, musel by takovou situaci řešit. Senát by se v takovém případě oficiálně dotázal prezidentovy kanceláře, jak na tom hlava státu je. “Je to pouze krajní řešení. Nechci nic iniciovat. Samozřejmě mu přeji mnoho zdraví,” uvedl Vystrčil pro Blesk. Zmatené informace z Twitteru Jiřího Ovčáčka, který čelí kanonádě kritiky, a to třeba i od exprezidenta Václava Klause, považuje Vystrčil za nedostatečné. “Kdyby to řekli lékaři, bylo by to ještě na vyšší úrovni,” uvedl předseda Senátu.

Podle dostupných informací, které médiím potvrdilo několik zdrojů, má prezident Miloš Zeman poškozená játra a v důsledku toho se mu v břišní dutině hromadí tekutina. Jde o závažný stav, který obvykle vyžaduje hospitalizaci. V posledních dnech je Zeman pravidelně kontrolován svým lékařem na zámku v Lánech. Neuposlechl však prý lékařské rady, aby se nechal znovu převézt do nemocnice. Čtěte více: Zemanovi se v břiše hromadí tekutina. Lékaři ji museli odsávat

Prezidentská kancelář aktuálně připravuje Zemanův páteční program, který bude spočívat v odevzdání voličského hlasu prezidenta. Ten už dříve deklaroval, že bude volit Hnutí ANO.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
42 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments