Připravte si blahodárné nápoje pro lepší spánek a rychlejší hubnutí. Jsou jednoduché a mají velký efekt

Zkuste podpořit kvalitu svého spánku a současně i hubnutí pomocí nápojů. Neznamená to, že už nebudete muset dbát na vyvážený jídelníček a budete se moci vzdát pravidelného pohybu. Přesto cestu ke štíhlému tělu i sladkým snům můžete podpořit. Jaké nápoje jsou vhodné? Podívejme se na to.

Kvalitní spánek usnadňuje hubnutí

Mnoho studií potvrzuje, že kvalitní spánek v dostatečné délce podporuje hubnutí. Udržuje naše tělo zdravé, mysl v klidu a posiluje obranyschopnost těla. Díky němu jsme v psychické i fyzické pohodě a redukci váhy. Britští výzkumníci ze Southamptonské univerzity zveřejnili výsledky své studie. Ve fázi hlubokého spánku tělo podle nich produkuje růstový hormon, který je největším spalovačem tuku. Pokud máte s usínáním potíže, vyzkoušejte spánek navozující nápoje.

Teplé mléko

Ohřáté mléko pro lepší usínání používaly už naše babičky. Navíc je mléko zdrojem vápníku, který prostřednictvím aminokyseliny s názvem tryptofan v mozku podporuje produkci hormonu melatoninu. Ten navozuje spánek a podle závěrů jedné evropské studie snižuje riziko rakoviny. Kvalitní spánek pomáhá k hubnutí.

Okurková šťáva s citronem a zázvorem

Šťáva z okurky je osvěžující nápoj a před spaním. Okurky obsahují málo kalorií, obsahují antioxidanty, vlákninu, vitaminy a minerály, které podporují hubnutí. Hydratují tělo a vyrovnávají hladinu cukru v krvi. Po měsíci vám v pase a břicha ubydou centimetry. Přidejte další spalovače tuků, tedy šťávu z citronu, kousek zázvoru a máty.

Lesní plody

Jahody, ostružiny, borůvky a další lesní plody mají fytochemické vlastnosti a chrání tělo před rakovinou a srdečními onemocněními. Bobulové ovoce obsahuje látky blokující hormony, které spouštějí záněty, zvedají hladinu cukru v krvi a blokují spalování tuku. Ke šťávě z lesního ovoce přidejte šťávu z citronu a bylinky, jako je máta nebo estragon. Sklenice před spaním pomůže k hubnutí.

Heřmánkový čaj

Šálek heřmánkového čaje uklidňuje nervy, zklidňuje i mysl a navozuje příjemné usínání. Navíc zvyšuje hladinu aminokyseliny glycinu, která podporuje hubnutí, protože navozuje pocit sytosti, detoxikuje organismus a harmonizuje činnost našeho metabolismu.

Heřmánkový čaj dokáže skvěle zklidnit a vytvořit harmonii v těle. / Foto: Shutterstock

Hroznový džus

Místo krabice s džusem z koncentrátu sáhněte raději k čerstvým šťávám. Jedna malá sklenka hroznové šťávy nabité antioxidanty vypitá před ulehnutím do postele podle závěrů amerického průzkumu pomůže hubnutím. Konzumace sacharidů obsažených v hroznech má vliv na sekreci inzulinu, reguluje cirkadiánní rytmy těla a urychluje spalování kalorií. Podobně funguje i šťáva z ananasu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments