První pilot Formule 1 má koronavirus. Sotva rozběhlá sezóna je znovu v ohrožení

Prvním jezdcem Formule 1, který byl pozitivně testován na koronavirus, je pilot stáje Racing Point, Sergio Pérez. Ve čtvrtek večer o tom informovala Mezinárodní automobilová federace (FIA), a to krátce před zahájením závodního víkendu na britském okruhu v Silverstone.

Pilota čeká karanténa

Jedno je jisté: pokud se závod skutečně uskuteční a nebude na poslední chvíli zrušen jako ten první v Austrálii, Mexičan v něm startovat nebude. Aktuálně musí dodržovat karanténní opatření.

Pérez byl v podezření nějakou dobu, kdy závodní stáj Racing Point uvedla, že pilotův test “nebyl negativní”. Následně došlo k jeho izolaci. Druhý test pak potvrdil, že jde skutečně o nákazu koronavirem.

“Pérez nastoupil podle pokynů příslušné zdravotní instituce do samoizolace a bude nadále dodržovat veškerá doporučení,” stojí v prohlášení Formule 1 a FIA.

Na základě kontaktů Sergia Péreze v paddocku Formule 1 nyní probíhá podrobné trasování, kdy všechny jeho blízké kontakty byly umístěny do karantény a budou jim provedeny testy. Zatím není známo, zda se to týká nějakých dalších pilotů, kteří by se pak případně také nemohli zúčastnit Velké ceny Velké Británie.

Velký problém pro celou soutěž

Pérez se podle své závodní stáje cítí po tělesné stránce dobře a zůstává pozitivní mysli. Část týmu, jež s pilotem úzce spolupracovala, je rovněž v izolaci.

Racing Point zatím neoznámil, kdo Péreze zastoupí. V úvahu připadají Esteban Gutierrez nebo Stoffel Vandoorne. Oba jsou pod smlouvou u Mercedesu, jehož je Racing Point klientem a odběratelem motorů i dalších dílů.

Pro Formuli 1 každopádně nejde o dobrou zprávu. Pokud by se koronavirus na okruhu dále šířil, znamenalo by to pro tuto sezónu pravděpodobně definitivní stopku. Ta už je i tak zkrácená, kdy se zatím stihly odjet jen tři improvizované závody bez diváků.

Foto: F1

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Absolvent žurnalistiky na Karlově univerzitě, který v informování veřejnosti o aktuálním dění spatřuje nejen poslání, ale chápe ho i tako svůj největší koníček.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments