Prymula jedl vtipnou kaši. Ministr zdravotnictví žoviálností na sociálních sítích okouzluje Čechy

Někdo možná mohl novopečeného ministra zdravotnictví Romana Prymulu považovat za přísného suchara, který nám chce zakazovat všechno možné i nemožné. Snad i proto se tento epidemiolog rozhodl ukázat i druhou tvář a začal s občany komunikovat uvolněnější formou prostřednictvím svého nově založeného účtu na Twitteru. A nutno říct, že to vzal skutečně od podlahy, protože za pár dní, kdy je na sociální síti aktivní, už přidal několik desítek příspěvků a natočil řadu krátkých videí, ve kterých často vtipně tlumočí nová opatření, případně své názory na různá témata.

Premiér by byl radši, kdyby tolik nekomunikoval

Je otázkou, nakolik libě se na tuto aktivitu ministra zdravotnictví dívá jeho šéf Andrej Babiš, který Prymulovi v minulých dnech poradil, ať raději komunikuje méně, protože tento se opět dostával do ráže a vyhlašoval do médií kroky, které nebyly předjednány na vládě. Naposledy Babiše rozčílil, když na půdě Poslanecké sněmovny oznámil, že plánuje zavést zanechávání kontaktů hostů v restauracích po vzoru Německa a dalších zemí. To potom premiér v živém vysílání České televize dementoval jako nesmysl.

Příspěvky Romana Prymuly na Twitteru ale zatím vzbuzují spíše pozitivní reakce, protože ukazují lidskou stránku tohoto tituly ověnčeného profesora a armádního plukovníka. Například na otázku, jak bude letos vypadat tradiční Mikuláš, odpověděl humorně: “Pokud čert a Mikuláš půjdou ve skupině s mnoha anděly, tak se může stát, že k vám nedorazí.” Historicky první Prymulův tweet přitom velký odvaz nesliboval. “Byl mi založen Twitter. Děkuji kolegům z ministerstva zdravotnictví. Chci požádat všechny naše spoluobčany, aby využili prodlouženého víkendu k tomu, aby zůstali doma,” znělo strohé vyhlášení z 25. září. Jenže pak se Prymuly začali uživatelé ptát, co vlastně mohou dělat, a on hozenou rukavici zvedl. Jedné z tazatelek například odpověděl, že sex praktikovat může, ale jen s prověřeným partnerem.

V zemi krále Miroslava

Na Twitteru se také v několika příspěvcích zabývá kontroverzním zákazem zpěvu, který se týká i škol. Také proto u něj přistála otázka, zda si někdo může zapět něco tak samozřejmého, jako je česká hymna. “V zemi krále Miroslava se hymna určitě zpívat může,” odpověděl opět s vtipnou nadsázkou ministr zdravotnictví.

Roman Prymula se přitom nebojí ani otázek, které tak úplně nespadají do jeho odbornosti. Vyjádřil se i k tomu, zda Slavia prohrála spravedlivě. “Co se týká stávající prohry Slavie, tak musím říct, že jsem ji bohužel neviděl, přestože se řady zápasů Slavie buď účastním nebo je vnímám, ale teď z hlediska velké zátěže jsem je nestihl, a tak nemohu komentovat, jestli to bylo správně nebo nikoliv.

Ministr zdravotnictví zavádí také tradici poselství na víkend. Pro ten stávající vyzval Čechy, aby se navzdory hezkému počasí drželi zkrátka a chovali se zodpovědně. Od pondělí budou platná nová opatření, tak ať do nich nevstupujeme opět v oslabení.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments