Rozdávání před volbami nekončí. Babiš slíbil navýšení rodičovského příspěvku na 400 tisíc korun. Matky se třemi dětmi mají dostat auto

Premiér Andrej Babiš slibuje či rovnou rozdává na všech frontách. Jakoby český rozpočet nebyl v nejhorší kondici ve své historii, přičemž nikdo příliš neví, jak se z obrovských a před dvěma lety zcela nepředstavitelných schodků zbavit. Politici se raději předhánějí v tom, jak zemi ještě více zadlužit.

Nárůst rodičovské o třetinu

V tomto ohledu tak příliš nepřekvapí Babišův nápad, že by se rodičovský příspěvek měl zvednout ze současných 300 tisíc rovnou na 400 tisíc korun.

Už jsme navyšovali daňové úlevy pro rodiny s druhým a třetím dítětem i rodičovský příspěvek a chceme ho ještě navýšit na 400 tisíc. Navrhujeme navýšení půjček pro mladé lidi na dům a na byt,” uvedl Andrej Babiš v rozhovoru pro lidové noviny. Premiér však už neříká, proč by se příspěvek měl zvednout právě o tuto částku, tedy kromě toho, že to vypadá dobře. A už vůbec neříká, kde by na to Česká republika měla vzít peníze.

Andrej Babiš se však zjevně vrátil plný nápadů z maďarské konference, jež se zabývala demografií a kladla důraz na podporu rodiny. Pořádal ji maďarský premiér Viktor Orbán, kterého Babiš považuje za svého přítele. Právě Orbán patří v Evropě k největším podporovatelům tradičního rodinného života.

Auta pro matky se třemi dětmi. Ale jen, když pracovaly

Babiš tak navrhuje okopírovat třeba maďarskou praxi, kdy rodina se třemi dětmi dostává speciální odměny v podobě příspěvku na auto a další výhody. Jak ale neopomene zdůraznit, platí to pouze pro lidi, kteří před rodičovskou dovolenou pracovali. “Nemůže být matka na dávkách a dostat auto,” zdůraznil premiér, snad proto, aby si nikdo nemyslel, že se budou zvýhodňovat nepřizpůsobiví občané, proti kterým Babiš v předvolební kampani brojí. Už se nechal také slyšet, že by pracovat měli úplně všichni. Čtěte více: “Máme podporovat lidi, kteří pracují, ne ty, kteří nepracují,” opřel se Babiš tvrdě do Maláčové. Jako ministryně selhala

Premiér už se také nechal slyšet, že pokud jeho strana bude sestavovat vládu, bude požadovat ministerstvo práce a sociálních věcí, které hodlá restrukturalizovat. Osočil také ministryni Janu Maláčovou z toho, že ve své funkci nic nedělala.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
78 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments