Situace se vymyká z rukou. Policisté šíleným způsobem složili muže před zraky jeho tříletého syna, vše zachytila kamera

Bohužel se zdá, že stále častěji dochází k excesivnímu jednání ze strany policie. Sociálními sítěmi se šíří už několikáté video, kdy muži zákona použili zcela nepřiměřený způsob vymáhání opatření, v tomto případě nasazení roušky v zastavěné oblasti.

Na videu je vidět, jak strážníci na vylidněné ulici muže brutálním zákrokem složí na zem, kde ho drží v bolestivé pozici několik desítek vteřin. Všemu přitom s brekem přihlíží vyděšený tříletý syn, kterého si však policisté vůbec nevšímají a dokonce ho odstrkují.

Pusťte mne, pusťte mne, pusťte mne, Ježíši Kriste. Pusťte mne. Pomoc,” křičí muž, na kterého strážníci doslova zaklekli. Nebohé dítě potom vyhledává pomoc u ženy, která celý incident nevěřícně sleduje.

Ano, i já jsem jej viděl. A také se mně nelíbí. Ale než vynesu unáhlené závěry, nejdřív prošetřím, co se skutečně stalo, co incidentu předcházelo a další okolnosti, které se případu týkají,” uvedl na facebookovém profilu starosta Uherského hradiště, jehož městská policie zákrok provedla.

Čtěte také: Češi to vydrží ještě do Velikonoc, potom propuknou nepokoje, tvrdí Babišův epidemiolog. Jenže opatření podle něj nezaberou

Muž se skutečně provinil tím, že si nechtěl nasadit roušku. Zákrok však neodpovídá závažnosti jeho provinění. Naopak ukazuje, že někteří policisté využívají nová nařízení k bezpříkladné šikaně občanů. Je na místě se ptát, zda se situace už nevymkla z kontroly a nevrací se policejní stát.

Na sociálních sítích se pak ukázalo, že manželka muže a matka dítěte v tu dobu sloužila na covidovém oddělení ARO, kde se starala o ventilované pacienty. Strážníci prý nechali dítě bez otce na ulici.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments