Spánkové polohy, které pomáhají od bolesti krční páteře. Naučte se spát tak, aby netrpělo vaše zdraví

Pokud vás bolí záda a krční páteř, zkuste se zamyslet nad tím, zda spíte ve správné poloze? Kromě pravidelného pohybu a pestrého jídelníčku se podívejte na námi popsané spánkové polohy, které zmírní vaše bolesti krční páteře, beder i zad. Která je správná spánková poloha? Tady je máte.   

Jak spát správně na zádech

Bolesti krční páteře a horní části zad pozitivně ovlivní spánková poloha na zádech. Přidejte si polštář pod hlavu a podepřete krk. Další polštář si dejte pod kolena pro lepší udržení přirozeného zakřivení páteře. Umožňuje rovnoměrně rozprostřít váhu celého těla na matraci. Díky tomu je vyvíjen menší tlak na krk a horní část zad. Sladí se páteř a vnitřní orgány, které nejsou utlačovány.

Jak spát správně na břiše

Poloha na břiše vám uleví od bolesti podél krční páteře i zad. Pomůže vám, pokud máte bolesti podél páteře a nemůžete usnout v jiné poloze, než na boku. Dejte si tenký polštář pod břicho a horní část pánve. Podpora břicha sníží tlak na záda. Polštář pod hlavou má být tenký, nebo ho dejte úplně pryč.

Jak spát správně na boku

Při bolesti beder a dolních zad, zvolte spánek na boku. Aby však páteř nebyla zakřivena do nepřirozené polohy a váha nebyla přenesena na dolní část zad, dejte si polštář mezi kolena a ohněte kolena mírně nahoru. Ulevíte dolní části zad, páteř bude ve správném zakřivení a bolesti vás přejdou.

Jak spát správně na boku s pokrčenýma nohama

Pro uvolnění napětí v nervech a svalech současně zvolte polohu na boku se skrčenýma nohama. Rozšíříte tak prostor mezi obratli a posunete si je do původní polohy. Vleže na boku si pak hodně skrčte nohy až k bradě a ohněte svůj trup. Zmírníte tlak na nervy i obratle a záda přestanou bolet.

Jak spát správně vpolosedě

Pokud vás trápí kromě bolesti zad i bolest beder, zvolte spánkovou polohu vpolosedě. Dejte si polštáře za záda a krk, abyste pořádně vytvořili dostatečnou oporu pro přirozené zakřivení páteře. Pro větší komfort a pohodlí si dejte polštáře i pod kolena.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments