Tohle už Nora Fridrichová hodně přehnala. Dostala drsnou výtku za porušení pracovní kázně

V kancelářích České televize panuje aktuálně velký neklid. Do své funkce se totiž chystá nastoupit nový generální ředitel této instituce, který vystřídá neuvěřitelných dvanáct let sloužícího Petra Dvořáka, za jehož vedení se mnoho věcí v televizi doslova zakonzervovalo a řada lidí zde nabylo dojmu, že tato veřejnoprávní instituce je tu pro ně, nikoliv oni pro ni.

Už to měla nahnuté

Leccos vyplouvalo na povrch už v rámci loňských skandálů kolem Marka Wollnera a Nory Fridrichové, kdy se ukázalo, že tyto dvě hvězdy tamní investigativy měly máslo na hlavně, a nakonec to skončilo tak, že šly dokonce ostře proti sobě, což nakonec vyústilo pouze v odchod Wollnera.

Jak se ale ukazuje, Nora Fridrichová by ho mohla brzy následovat. Její pozice už je z výše uvedených důvodů notně otřesena, mimo jiné proti ní vypovídala řada spolupracovníků, kteří ji obvinili z nepřijatelného chování. To se sice nakonec podařilo zamést pod koberec, ale jak teď vyplývá ze slov nastupujícího ředitele, na celý případ se bude chtít znovu podívat.

Navíc, to není vše. Ještě pod stávajícím vedením obdržela Nora Fridrichová upozornění na porušení pracovní kázně, jak teď uvedl nový ředitel Jan Souček pro Seznam Zprávy. Součástí měl být také interní postih, který však nebyl blíže specifikován.

Foto: Česká televize

Je to závažná věc

Pokud se ptáte na důvod, proč Fridrichová výtku dostala, potom jde o to, že byla usvědčena z manipulativního vyznění jedné reportáže, kde nadržovala pouze jedné straně, a to v poměrně závažné věci, zatímco tu druhou se snažila dehonestovat.

Bohužel, ačkoliv se výtka týká jedné reportáže, právě tento problém je pořadu 168 hodin často vytýkán. Obvykle zaujímá jasné pozice a o nějaké vyváženosti nemůže být ani řeči, případně je pouze formální, a z vyznění je jasné, co si lidé mají myslet.

Čtěte také: Začala čistka v České televizi. Odnesl to klíčový muž, další budou následovat

Paradoxní je, že pokárání se Fridrichová dočkala ještě od svého dlouholetého šéfa Zdeňka Šámala. Přitom také on coby ředitel zpravodajství končí. Jeho ochranná ruka tedy nad řadou stálic ČT definitivně zmizí.

Foto: Český rozhlas

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments