Vadilo mu, jak sousedi sekají trávník. Tak si postavil nový dům, vzpomíná na Petra Kellnera architekt

Ačkoliv se o Petru Kellnerovi traduje, a teď to ve vzpomínkách na něj znovu zaznívá, jak byl skromným člověkem, který miloval Českou republiku a ze všeho nejraději jezdil s dětmi do týpí nebo v Jizerských horách na kole, skutečnost je přeci jen trochu jiná. Pokud nejde rovnou o marketingovou snahu, jak Kellnera trochu zlidštit, možná šlo o jeho aktivity, kterými se chtěl zpět přiblížit normálnímu životu.

Čtěte také: Chybělo málo a Petr Kellner přežil, prozradil vyšetřovatel. Fotografie zachytila havarovaný vrtulník

Druhá část těch, co na nejbohatších Čecha v těchto dnech vzpomínají, totiž upřímně tvrdí, jakým milovníkem luxusu a toho nejlepšího z nejlepšího opravdu byl. A rozhodně se nedá říct, že by si užíval život mezi běžnými lidmi, jak vzpomíná architekt Josef Pleskot, který pro něj navrhoval vilu ve Vraném nad Vltavou, v níž ale miliardář nakonec příliš dlouho nebydlel.

Petr Kellner měl představu, že si postaví svůj rodinný dům. Vybral si místo. Mně se ale nezdálo, že by tam mohl dlouho vydržet. Je nutné říci, že tyto plány spadají do doby, kdy si asi ještě neuměl představit, že bude jednou tak bohatým člověkem. Zvolil si místo v přírodním kontextu, který si zamiloval. Moc se mu líbily výhledy, cesta podél Vltavy kolem Břežanského údolí. Jenže pozemek se nacházel uprostřed chatové kolonie a bylo jasné, že mu neposkytne patřičnou intimitu. Pozemek byl malý, a navíc obklopený sousedy,” uvedl Pleskot pro server Lidovky.cz.

Podle architekta byl ale pozemek poměrně malý na to, aby se na něm dala vybudovat vila zaručující dostatečné soukromí. Proto už tehdy Kellnerovi radil, že by potřeboval pozemek, na kterém by od vstupní brány jel pět minut nějakou lesní cestou a teprve pak se dostal ke svému obydlí. Jenže tady byl vstup deset metrů za uliční čárou.

Ve Vraném žil nakonec jen velmi krátce. “Pak zjistil, že když se vrací na víkendy domů, okolo jsou chataři, kteří sekají trávníky, a ze všech stran je slyšet sekačky. V tom nemohl odpočívat. Během týdne, kdy tam bylo ticho, byl na cestách, takže si to neužil,” uvedl Josef Pleskot.

Čtěte také: Bývalý zaměstnanec řekl, proč byl Petr Kellner tak úspěšný. Prozradil i jeho největší slabinu

Nakonec to dopadlo tak, jak to zřejmě dopadnout muselo. Přestože Pleskot už u dalšího Kellnerova domu nebyl, miliardář do značné míry vycházel z jeho rad. Skoupil obří pozemky u obce Podkozí, kde si vystavěl možná nejdražší dům, jaký v České republice stojí. Je obehnán vysokou zdí, na které kamery snímají kolemjdoucí v okolní oboře. Už před více jak deseti lety se cena nemovitosti odhadovala na půl miliardy korun. Jisté je, že tady už Petr Kellner sekačky sousedů neslyšel.

Foto: PPF

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments