22. 5. 2024

65 příspěvků u článku “Všechny domácnosti mají od státu dostat 1500 korun na energie. Důchodci a chudší lidé pak ještě více

 1. Tak pokud jde o mne, je mi jasné, že takhle to dál dělat nelze. Ale ostatním to asi budete muset říct.

 2. Ano je to gesto, ale ještě před měsícem kritizovala opozice dokončení Nord stream 2. To byl jejich výhled do energetrického budoucna. Naštěstí Německo a Rusko nesouhlasilo s panem Fialou

  1. Němci si budou kupovat od Ivanů levnější plyn; myslíte že na tom český malospotřebitel něco významného vydělá ? Jedině naději, že německé fabriky budou dále odebírat naše subdodávky a tak nám to přece jenom pomůže…ale co z toho propadne dolů, když Babiš se Šílenkou tuhle zemi zadlužili jako prase a je třeba platit alespoň šílené úroky z půjček ?

  2. Je divné, že doposud Rusko údajně nemůže zvýšit dodávky plynu, protože plní nejdříve své zákazníky v Rusku. A po oevření nového plynovodu budou mít více plynu ? Asi ten, který přestane proudit přes ukrajinu.V zimě nedodávat plyn, jak to Ukrajině již kdysi udělali, je prásárna hodna kurev. A to přesně rusové jsou.

   1. To máte odkud, že Rusko nemůže zvýšit dodávky plynu? Rusko se jenom v době nižšího zájmu v době lock downů a omezení výroby, kdy si evropští zákazníci sjednali nižší odběry, přesměrovalo na jiné trhy zejména Čínu (rusko čínský plynovod Síla Sibiře). Pro Nordstream ll má sjednanou kapacitu Německo. Navíc teď, kdy se v Evropě začínají sklízet důsledky green dealu, Rusko dodávky navýší – otázka je dnešní cena versus ta, za kterou jsou sjednané dlouhodobé kontrakty.

   2. Jaký kurvy? Ukrajina se přiklonila k západu, přestali být “přáteli” a tak jim chtěli dodávat plyn,ale za tržní cenu, jako celému západu.
    Asi toho moc nepamatujete,protože když jsme se od nich odklonili my,začaly pro nás platit ceny ropy světové. To nepamatujete skokové zdražení benzinu ze 4Kč na 8Kč a hned na 16Kč a následně na evropské ceny? A mezitím i příděl na auto s vyznačení do velkého TP?
    A kilometrové fronty u pump, vykrádání nádrží?
    A když si to Ukrajina chce kompenzovat vysokými transportními poplatky,tak si postavili vlastní trubku.

  3. Nordstreamem si jenom Německo chrání svoje zájmy, všichni ostatní jsou jim u prdele. To je to, co jenom trochu inteligentnější lidé než Vy kritizují.

  4. ona evropská komise právě přemýšlí o uvolnění dotací za elektřinu pro nemajetné. proto se najednou naše noviny a vláda angažuje.

  5. A Maďarsko teď bere podstatně levnější ruský plyn z plynovodu vedeného přes Turecko do jižní Evropy.

  1. O to, co Babiš navýšil, Fíjala sebere.Musí se splatit bilionové dluhy.Bude, ale to stačit jen na úroky, které rostou geometrální řadou?Další peníze se budou posílat pro země v EU, které mají dluh ještě větší.My jsme bohatá země.Asi vyrábíme finální výrobky, jako před hadrákem o které nás připravila právě ta strana, která bude vládnout.Chraň Bůh ČR.

  2. Ano, p.Fiala to dnes řekl, vrátí se doba ,která tady za ODS byla. Příspěvek dostane každý , kdo prokáže výdělek , že na to nemá. A i ostatní ,na dopravu, přídavky na děti. To zas budou socky se zlatými řetězy na krku plnit úřady.

 3. Zase plané kecy. EU žádné daně nesníží, ani nesníží. A poplatky za obnovitelné zdroje energií????

 4. Tak, další rozhazování ministra za ANO z peněz ze státního rozpočtu, který je taky díky nim miliardy v mínusu. Ano, jejich předchůdci schválili: …poplatky za obnovitelné zdroje energií…
  Dotace z veřejných peněz pro pár vyvolených (i ČEZ…) na jejich investici. Ale taky je v ČR dostatek a i přebytek elektřiny. Tak proč napřed nepokrýt spotřebu ČR, a až potom přebytek elektřiny neprodat dál za tržní ceny …?!? Protože prachy! Lepší je žvanit o zvyšujících se cenách na burze, o potřebě dotací sociálně slabým, kompenzacích…. Zase je to jen rozkrádání veřejných peněz. Díky p. Havlíčku….

  1. P.Havlíček jasně řekl,že je to důsledek odstavení jaderných zdrojů v Německu a i uhelek v čechách. Chcete být v EU? Tak musíte dávat na společný trh. to bychom museli vystoupit. Na poláky někdo zabrnká a už s odchodem vyhrožují.

 5. 1500 Kč měsíčně nebo ročně? Pokud ročně, tak je to výsměch těm, kdo topí elektřinou. Vždyť elektřina je přece ekologické topení. Říkají EU a zelené mozky.

  1. Nic nedostanete, p.Babiš končí. A p. Fiala dá v dávkách na bydlení, ale jenom tomu,kdo prokáže nízký příjem a že na to nemá,řekl v OVM. To tu za ODS už bylo.

 6. No nevím, ti co uzávirali smlouvy s touto společností byli snad svéprávní. Když Vám někdo něco nabízí a je to podezřele levnější než běžná cena, něco za tím je a kupující by měl být opatrný. Také nás letos na jaře navštívil pán a nabízel nám smlouvu od této společnosti, moc nechápal, že to nechceme. Patřím k těm co se dokáže orientovat ve vyučtování a vím, že prodávají jen silovou elektřinu. Když jsem mu za nás dala nakonec zápornou odpověď stím, že nic měnit nebudeme, zajímalo proč. Asi bych mu teď do emailu měla poslat tyto články. Ne, že bychom čekali krizi tak rychle. A dotovat energiem celé republice a kde na to proboha budeme brát ??

 7. Tak tech 1500 mi urcite vytrhne trn z paty. U Bohemky jsme dosud platili 1,8kc za kWh. Po krachu spadneme pod čez s cenou 5,6kc za kWh. Puvodni zaloha byla 5200kc mesicne (mame rodinny dum s elektrokotlem a bojlerem) a u cezu nam to vychazi na 10800 mesicne takze ta smesna Babisova kompenzace nas fakt rozesmala. Manzelka na matersky uz premysli ze pujde slapat abysme tech 130 000 na topeni nasetrili. Hlavne ze cez z nami postavenych atomovych elektraren vyrabi elektrinu porad za 0,8kc…to se jim musi oslik otrasat…

  1. tvoje manželka přemýšlí,že chce jít šlapat ne kvůli drahý elektrice,ale proto,aby konečně přišla na svoje.A tady se jí otevřela cesta.jen je otázka,co ti doma odevzdá…pokud jí někdo zaplatí…

  2. Tak to by jste měli mít našetřeno, když jste platili 1,8 za kWh ne, a kdo vás nutí jít k ČEZ, nejspíš nikdo? Si vyrábějte elektřinu sami. 🤔

 8. A kolik dostane důchodce, který bydlí v podnájmu a platí majitelům bytu veškeré poplatky, nájem, plyn, elektriku, vodné a stočné ? Pronajímatel mu to těžko odečte z vyúčtovacího období. Takže zase si pronajímatelé bytů namastí kapsu.

 9. To je jeden z dalších nesmyslů poraženého ve volbách.Mínusový rozpočet a přijít s takovýmto návrhem.Kdyby to byly jejich peníze tak to neudělají.

 10. Ty peníze budou chybět jinde.Třeba na platech.To nevidíte.Takhle to do budoucna dělat nelze,,,,,

 11. Poděkujte celosvětovým covid lockdownům a evropskému green dealu. Teď to budou levicové vlády států pod souhlasným přikyvováním EU kompenzovat dotacemi, ale i ty dojdou, protože politik žádné peníze nemá, jen je bere jiným lidem. Zelená politika je kravina, střední třída zchudne a v Číně, USA a Rusku si pojedou dál fosilní paliva a jádro. Jen my se necháme vést novými zelenými komunisty, odtrženými od reality a topících se v penězích. Každá ideologie je v rozporu s demokracií a zdravým rozumem. Začlo to jít do kopru, když přestal platit základní princip demokracie a to je vláda většiny, ale to byl asi plán, vrátit se zpět do socialismu. Jen doufám, že se většina lidí probere a vrátí se k myšlence politicky suverénního národního státu, obchodujícího s celým světem na základě ekonomické výhodnosti bez ideologických a politických bariér. Lidi musí pochopit, že svoboda jim dává možnosti mít se lépe svým přičiněním a ti, co sedí na zadku a nejsou schopni změny, se budou mít prostě hůř. Popřením této myšlenky a vytvořením konstruktu nárokovosti všech na všechno, to dopadne hodně blbě, nikdo nebude mít nic a EU nás k tomu přivede

 12. Jojo, co jste si zvolili, to máte… Stačilo nedat na mediální lži a skutečně se podívat, jaké řešení (nejen v energetice) má nachystané Volný blok – a mohlo být vyřešeno do pár měsíců z jádra, čistě, levně, a nejprve pro ČR. A spolehlivou cestou do 2030 bez státního dluhu.
  Teď vás čekají další min. 4 roky zadlužování, diktátu eurosajuzu, a mafiánských her s vaší peněženkou…

  1. Proč? Dovedete si představit,že někdo pojede do Ruska dojednat separátní dodávku plynu? Když ministr má být i pan Kolář z Prahy 6 ? Vážně si myslíte ,že rusové nevědí že k moci se dostala ODS,i mediálně reprezentovaná panem Novotným. A výstupy pana Stanjury, p.Pekarové ,nebo terapeuta p. Bartoška?
   Rusové jsou všechno,ale na památku statisíců padlých si sahnout nenechaj.
   Mimoto dnes ani nemáme s kým a kde jednat.
   A to drastické zvýšení tu udělali podnikatelé,že nepředkoupili dřív za solidní ceny.

 13. No,alespon se lidi naučí šetřit a ne svítit a hrát vcelém bytě jak v lunaparku.Znám lidi a rozhodně to není ojedinělé,co svítí i v místnostech v kterých nejsou,v bytě jede radio,několik televizí,počítače a to vše dohromady.

 14. Takže platil jsem za plyn a elektřinu 68tisic ročně .Ted bych měl po krachu Bohemia Energy platit 230tis ročne- je to zlodějna burzu bych zrušil a všechny ty přihloupé zelené poslal na léčení.

 15. Pravě se mi zdražila elektřina ze 40 na 85tis za rok a vláda přijde s pomoci 1500,- tohle je Absolutně nezvládla situace vlády se šílenou politikou EU…

 16. Chtěl bvch vědět,jak se bude rozhodovat o tom ,kdo má a nemá nárok na tuhle kompenzaci,která je víceméně směšná.Zase budou lidé muset prokazovat,kolik měli příjmu za rok a kolik vydali za tyto energie.Dá se to falšovat takže je to o ničem.

 17. Jak se vše hned vyřeší samo, to už nebude každý rok Chorvatsko,Řecko,lyžovačka v Ischi. Takže nebude hádka o koronapas, očkovanost, méně přinašečů z ciziny. Pěkně se bude dokladovat příjem pro různé nároky. Tak to za ODS bylo a bude.

 18. Ano ,,normálně pracující lidi na to nedosáhnou ,takže na tom opět vytěží dikriminovaní vysávači sociálních dávek !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *