“Vy mi říkáte, že jsem hloupá?” Geislerová zuří kvůli 24 tisícům, které má platit za plyn

Herečka Aňa Geislerová na svém profilu na Facebooku rozpoutala divokou debatu o cenách energií. Vše začalo poté, co coby klientka zkrachovalé Bohemia Energy zjistila, že bude u dodavatele poslední instance platit horentní sumu za plyn. V jejím případě jde o skutečně vysokých 24 tisíc korun měsíčně na zálohách.

Nejlevnější není nejlepší

Když se však Geislerová s dodavatelem Innogy pokusila spojit, nepochodila, protože všechny linky jsou obsazené. To herečku natolik namíchlo, že vše ventilovala na sociálních sítích, jak jsme informovali v původním článku. Čtěte více: Aňa Geislerová je mezi napálenými klienty Bohemia Energy. Stěžuje si na zálohy, které má teď platit a žádá vysvětlení

Pod příspěvkem se rozjela diskuze, ve které se část diskutujících herečky zastává, zatímco druhá část se podivuje nad tím, proč vůbec volila takového dodavatele jako Bohemia Energy. Šlo jí snad pouze o co nejnižší cenu?

Na její rozhořčení zareagovala také Soňa Netuková, která sice nepracuje u Innogy, nýbrž u PRE, ale aktuálně řeší podobné situace, pouze s elektřinou. “Naše zákazníky zvládáme obsluhovat, ale když přijde takováto skutečnost, ve všech společnostech začnou pracovat od recepční až po ředitele všichni do noci. Popravdě, zlobit se na ty, co zachraňují, je v tomto případě nespravedlivé,” uvedla Netuková na vysvětlenou.

Foto: Shutterstock

Účet na 24 tisíc už přišel

Pracovnice PRE také dodala to, co řada dalších diskutujících. A sice, že v případě dodavatele energií se nevyplatí šetřit. “Je to jen ukázka toho, že levnější není vždy to nejlepší. Bohemka jela roky nečistou hru, okrádala pod falešnými identitami starší občany o podpisy smluv apod.,” uvedla Netuková.

Aňu Geislerovou však toto vysvětlení neuspokojilo a dokonce se do Netukové, která chtěla vnést do situace pouze světlo, tvrdě pustila. “Vy mi vlastně říkáte, že jsem hloupá, že jsem chtěla levný plyn a teď si mám počkat až vy mi z milosti nabídnete smlouvu. Ale mě už od vás přišel účet za říjen. Na 24 000 Kč. Můžete mi teda vyčkat vy?” napsala Geislerová.

Soňa Netuková se ještě pokusila argumentovat, že za stávající situaci skutečně nemohou dodavatelé poslední instance, protože nemají pro nové klienty nakoupeno dost energie, a tak ji musí shánět na poslední chvíli za vysoké ceny.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít
Ještě poměrně nedávno bylo českým domácnostem doporučováno, aby přešli z kotlů na tuhá paliva na plynové kotle. Ty tu s námi měly být desítky let, a to i v rámci přechodu na nízkoemisní energetiku. Nikdo totiž nepočítal s tím, že se někdo pokusí ve snaze o co nejekologičtější provoz skoncovat právě i se zemním plynem. Takhle to brzy bude Jenže přesně to se teď děje. Ačkoliv se o tom stále příliš nemluví, faktický konec plynových kotlů už je v rámci Evropské unie naplánován. Stát by se tak mělo již v roce 2029. To není zrovna vzdálený termín, jelikož to nastane za pouhých pět let. Ještě to sice není schváleno, avšak všechno k tomu směřuje. V Evropě jsme si v poslední době zvykli dávat podobné závazné cíle, byť je otázkou, co se stane, až do těchto termínů dospějeme, ale nebudeme mít hotová náhradní řešení. Termíny se pochopitelně mohou prodlužovat, ovšem když je k něčemu dopředu vydán zákaz, znamená to především to, že výrobci se na daný výrobek přestávají orientovat a pochopitelně začnou i omezovat a zastavovat jeho produkci. Pakliže tedy pojedeme na této notě, v roce 2029 žádné nové plynové kotle stejně nebudou, jelikož se již nevyrobí. V tento rok by měl začít platit zákaz jejich prodeje. Nikoliv snad přímo, ovšem zajímavou oklikou. Nesmyslná účinnost V rámci snahy o takzvaný ekologický design budou připuštěna pouze taková zařízení, která budou mít minimální účinnost 115 procent, a to namísto současných 86 %. To je hodnota, kterou plynové kotle nemohou splnit. Jednoduše tak z nabídky budou muset vypadnout. Čtěte také: Loni si koupili tepelné čerpadlo za 500 tisíc, aby ušetřili. Teď Češi litují, stát jim schválně zdražil elektřinu o desítky tisíc A jak to bude dále, už není těžké uhodnout. Nějakou dobu se ještě nechají běžet ty plynové kotle, které už jsou v domácnostech nainstalované, ovšem postupně se začne zvyšovat tlak na to, aby se i ty definitivně vyměnily za tepelné čerpadlo, navzdory tomu, že do řady domů není toto zařízení vhodné. A potom přijde zákaz, podobně jako letos s kotly 1. a 2. emisní třídy, které od září tohoto roku již nesmíte používat, a to pod hrozbou pokuty. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Placení daní je nutnou, avšak velmi neoblíbenou součástí života. Málokdo to chápe v širším celku, že hrazením těchto poplatků přispívá na provoz státu, případně si hradí důchodové a zdravotní pojištění. Ať už jsou daně jakkoliv vysoké, vždy vám bude připadat, že byste měli platit méně. Jak optimalizovat daně v roce 2024 Dá se na to ale podívat také z druhé strany. A sice, že vysoké daně jsou vlastně příjemnou starostí. Nutnost je platit totiž znamená mimo jiné to, že vyděláváte poměrně slušné peníze. Ale takto to asi nikdo nechápe. Pravdou ale je, že lidé se stejnými výdělky mohou platit velmi rozdílné sumy. Záleží totiž hodně na tom, jak dobře své daňové přiznání optimalizujete a zda využijete veškerých možností, jak si zátěž snížit. K tomu jsou nejlepší slevy na dani, které v některých případech můžete letos, tedy za rok 2023, uplatnit naposledy. Jde například o školkovné ve výši 17 300 Kč za každé dítě, ale třeba i slevu na manželku ve výši 24 840 Kč. Dále to jsou třeba sleva na studenta nebo na první, druhé, třetí a další dítě. Jaké slevy na dani lze za rok 2023 uplatnit TitulMaximální sleva na daniSleva na poplatníka30 840 KčSleva na první dítě15 204 KčSleva na druhé dítě22 320 KčSleva na třetí a další dítě27 840 KčSleva na invaliditu 1. a 2. stupně2 520 KčSleva na invaliditu 3. stupně5 040 KčSleva na držitele průkazu ZTP/P16 140 KčSleva na manželku/manžela24 840 KčSleva na manžele ZTP/P49 680 KčSleva za umístění dítěte – školkovné17 300 KčSleva na studenta denního studia4 020 Kč Jak dále ušetřit? Slevy na dani se odečtou přímo z daňové povinnosti a jsou tedy nejefektivnějším způsobem, jak ušetřit. Ovšem máme tu i další možnosti, kterou představují nezdanitelné části základu daně. V součtu jde o sumu, kterou nebudete muset zdaňovat. TitulMaximálně můžete uplatnitÚroky z hypotečního úvěru300 000 KčPenzijní připojištění24 000 KčSoukromé životní pojištění24 000 KčDary30 % ze základu daněOdborové příspěvky1,5 % zdanitelných příjmů nebo 3 000 KčPlatby za zkoušky10 000 Kč, pro ZTP 13 000 nebo 15 000 KčOdběr krve3 000 KčDarování kmenových buněk20 000 Kč Čtěte také: Kdo má v Česku bankovní účet, může okamžitě přijít o 19 400 Kč. Dejte si pozor, jinak budou peníze rychle pryč Dokdy přidat daňové přiznání Jak vidno, možnosti tu stále jsou a byla by škoda jich nevyužít. Pokud jde o termíny, potom na daňové přiznání máte čas až do 2. dubna 2024. Jednoduše si lze ale termín prodloužit tím, že přiznání podáte elektronickou formou. Potom musíte splnit termín 2. května 2024. Obecně se počítá ještě se lhůtou pěti dnů, v rámci které vám nebude vyměřeno penále. Potom už ale úřady postupují tvrdě. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Málokterý obchodní řetězec se v České republice těší takové oblibě jako právě Pepco. To zde našlo skutečně vděčnou cílovou skupinu v podobě nízko a středněpříjmových domácností, které tam často odbavují značnou část svých nákupů, jež se týkají vybavení do domácnosti nebo oblečení, ať už pro sebe nebo pro děti. Divoký konec Velkou výhodou Pepca jsou jednoznačně velmi příznivé ceny, kterým specializované obchody nemohou konkurovat. Důvodem je poměrně úzký a omezený sortiment, který se navíc pravidelně střídá. To představuje další motivaci, proč obchody navštěvovat častěji – aby vám zkrátka nic neuniklo a sehnali jste všechny výhodné nabídky. Zdálo se, že obchodní model Pepco je nepřekonatelný a bude dále prosperovat. Jak se ale ukazuje, někde už naráží na své hranice. V sousedním Rakousku teď řetězec oznámil doslova šokující novinky. Nedokázal se tu prý náležitým způsobem prosadit, a tak tu končí. Tento konec má ovšem trpkou příchuť krachu, jelikož Pepco v Rakousku jde rovnou do insolvence, což není znak nějakého úspěšného podnikání. Podle toho to také vypadá, jak uvádí server Der Standard. Okamžitě bude zavřeno všech 73 prodejen, které tu řetězec měl, a navíc bude propuštěno 680 zaměstnanců. Prý to tak bude lepší Podle vyjádření společnosti se na rakouském trhu nepodařilo dosáhnout potřebných výnosů z prodeje. Firma, která se obchoduje na varšavské burze cenných papírů, si od odříznutí nevydělávající části byznysu slibuje vylepšení celkového hospodaření. Pepco chce nadále expandovat v západní Evropě i na trzích, kde již působí, jako je Česká republika. Všechno už se ale nejeví tak růžově, jako ještě před pár měsíci. Firma již dříve oznámila, že bude muset fungovat efektivněji a zvažovat, do čeho se pustí. Čtěte také: Pepco je v problémech. Chystá obrovské změny, dotknou se i České republiky Pravdou však je, že pokud jde o český trh, ten patří pro Pepco k vůbec nejvýnosnějším, a pokud bude značka nadále fungovat, zřejmě bude působit i tady. Je ale třeba také říct, že mu roste konkurence v podobně zaměřených řetězcích, jako je například Tedi, Action nebo Kik. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktorka deníku Mix24.cz. Zkušenosti sbírala ve společenských časopisech, aby je následně každý den zúročovala svou prací na webu. Nepřestává ji fascinovat svět celebrit, ale i šikovných tipů.

89 Replies to ““Vy mi říkáte, že jsem hloupá?” Geislerová zuří kvůli 24 tisícům, které má platit za plyn

 1. NJN… Geislerová…”já chci, chci a chci!!!”…. Tak hezky “do fronty” jako všichni ostatní. Proč se nenaváží do Písaříka, který to zavinil?

   1. Já ano, vy asi ne, co je v článku jiného “jááá chybu neudělal, oni všichni jsou ti co za to můžou, nemůžu za to já chytrá” 😀
    Holt neunesla situaci, kdy celou dobu tvrdila “hloupí důchodci neví koho volí” a teď ji dohnala realita,která jí ukázala, že je stejně “chytrá jak oni důchodci” 😀

    Nejsi stejný “chytrý člověk jako důchodci a gaislerka”, tedy klient bohemky 😀

   2. Pro vás a jiné odborníky. Dodavatel nakupuje energie rok a zdražuje postupně a průměruje cenu a ta je logicky nižší,než cena ,kterou zaplatí nový zákazník,kterého přijme povinně Do.posl.inst.,protože jeli cena v lednu 40€ a v říjnu 120€ nemá jinou možnost než za tuto cenu nakoupit ,aby p.G. nezůstala bez dodávek. Zrovna tak se změna týká více jak miliónu zákazníků a není možné to všechny vyřídit promptně a zvedat ihned telefon ,když zrovna chce p.G. B.E. byla její volba,způsob nákupu energie byla volba p.Písaříka,zkrachoval a zákon jí dodávky zajistil. Že to není podle jejích představ ? Tak nastoupí arogance? Má opět možnost si najít dodavatele podle svého výběru,ale při počtu poškozených zákazníků to není počkání a to ani pro p.G. Rozumný člověk je frustrovaná situací,ale rozumné argumenty chápe.

   1. Pravice její sympatická ,tak proč ji považujete za oběť ? Přece se může obrátit na soud a ten rozhodne zda je p.Písařík vinen a zajistí ji náhradu 😂🤣🤣😂

 2. Chtěla levně,tak má nekvalitní až podvodné služby.A to se divím,že opět hledají toho nejlevnějšího .i když můžou opět dopadnout jak u BE.
  A co se diví nad vysokou zálohou? kdo platí celý rok tak,si vlastně předplacuje na zimu, kdy bude brát hodně,protože topí. Kdo přijde v zimě,tak platí tu reálnou spotřebu a ještě bez předkupu,ale za tržní cenu, Tak co se diví. Tak o jedny -.dvoje šatičky míň a má to doma.
  Čez ani PRE není státní firma ale společnost patřící akcionářům.

  1. Podle Obchodního rejstříku Městského soudu Praha, sp. značka B 1581/MSPH Městský soud v Praze, je majoritním majitelem této společnosti Ministerstvo financí České republiky.

 3. všichni vyčůránkové, co chtěli mít levnou elektřinu. A teď se diví ! Kdo má rozum, ten věděl a ví, že je jen jedinej dodavatel elektřiny – ČEZ. A všechno ostatní je podvod !

  1. Ja nevim co je na vyčurankovosti že někdo chtěl levnou elektřinu,plyn to je snad normalní neznam nikoho kdo bych chtěl drahou elektřinu,plyn. ČEZ také není svatá a souto tež pěkní zloději.

   1. jak se lidi nechávají napálit :-))
    bude líp
    bude levná energie
    budou zálohy na energii jen na 50 %
    když bude větší inflace, budou větší důchody
    atd. :-)))

  2. Lžeš 😉 Třebas takovou elektrárnu Vír nepatří ČEZ, pak jsou FVE a vetrné co nepatří ČEZ 😉
   Navíc, ty znalče, ČEZ nesmí prodat svému obchodníkovi, ale musí na burzu do německa, kde to nabízí komukoliv kdo zaplatí víc…

   Takže Jakube, dřív než začneš pstá ostatním “vyčuránkové” co si sám nastudovat jak to funguje, ať nejsi za někoho kdo píše nepravdy a uvádí lidi v omyl, protože prostě znalosti nejsou čím oplíváš 😉

   1. Hele sf, možná máš pravdu, ale ty si zkus nastudovat zase češtinu, píše oplýváš, je to ve vyjmenovaných slovech, víš ?

 4. burcuje proti podvodníkovi Burešovi
  a nechá se napálit jiným
  asi by to neměla komentovat
  nová doba, podvody se dělají v rámci zákonů

 5. Jak by někdo o Geislerce mohl říct, že je hloupá. Vždyť má celých osm tříd základní školy.

     1. Jj, pravdiví komentář vždy zabolí a tak se musí kopat 😀
      Martínku, a co ještě nemám? Předpokládám, že mě to mělo urazit, ale skončilo to jako vždy když někdo myslí dobře a dopadne jako vždy 😀
      Martínku, nechovej se jako rusové 😉

     2. Solidní čeština je v těchto diskusích velký problém. Neříkám, člověk se může uklepnout, ale občas je jasné, že je to rozumová nedostatečnost.

   1. super argument!!! ;o)) ty si blbej! ty taky! ;o)))) jenom todle stačí na utvoření si názoru na tebe. ichtyle.

 6. co si to k ní dovolujou??!?! dyť vona je známá hééérečka! ať to zkoušej na jiný, ale na aňu v žádným případě!!!!!!

 7. Vážená VIP ko, tyhle zálohy přišly i důchodcům…. A mysliš si, že se všichni kvůli tobě podělají? Měla jsi šetřit, krasomilo, a měla bys, nebo začni konečně něco pořádného dělat

  1. Ona si udělá tříměsíční rekvalifikaci,bude v Plzni studovat práva a plánuje postavit se do řady zájemců o prezidentské křeslo.

  2. Ale co, když nic neumí? 8 tříd ZŠ, to je opravdu jen naprostý základ! Inu, komu není z hůry dáno, v apatyce nekoupí !!! Nebo, že by jen nebetiyčná hloupost: Já jsem Aňa, kdo je víc?!

 8. Tenkrát mě taky nešlo jestli je to nejlevnější,prostě jsem změnil dodavatele 15 let vše Ok.No a ted je problém ,ale majitel o něm moc dobře vědě a jednakl za hranou to lidi štve .Vyvádí majetek místo toho aby jednal fér.A ty zálohy ,kdo to vymyslel? At je platí ERU

  1. Skvěle řečeno, velmi si pamatuju její hlášky že my “Nepražáci” jsme totálněblbí, že vůbec nechápeme co se děje v Praze, ona všemu rozumí a má patent…. tak konečně došlo i na ni, nafuku…. jen tak dál.

 9. Je hloupá a škaredá, proto musí platit. Vzhledem k tomu, že je havloidka, tak jí to radostně přeji. Může jít demonstrovat na Václavák.

 10. No a? Nám přišel účet na 27k. První záloha do 31.10. a druhá 15.11. Za první měsíc DPI protopíme cca 15k, chtějí po nás na zálohách 54k… Snad kolem půlky listopadu jiný dodavatel. Inu sázka na Skautskou energii byla špatná, ale kdo to mohl tušit, že vysoutěžený Kolibřík je podvodná firma…

  1. Párkrát se mi povedlo zvednout telefonát od šmejdů co přemlouvají ke změně dodavatele elektřiny. Když jsem se zeptal za jakou firmu mluví, vždy to byla některá z firem skupiny Bohemia Energy.
   Pokud někdo k zisku klientů používá šmejdy, tak je sám taky šmejd. Reklamy měli vtipný, ale jinak bych k takovým šmejdům nikdy nešel.

 11. Á, madam něco potřebuje, tak si všichni sednou na zadek. Statisíce lidí jsou v problémech, ale v Innogy všeho všichni nechte, popadněte stříbrný podnos a leťte paničce udělat pomyšlení až pod nos. Nevím, jestli jí Innogy říká, že je hloupá, ale já jí to řeknu. Ano, paní Geislerová, jste hloupější víc, než jak daleko vidíte.

 12. Nerozumím. Také jsme měli Bohemia Energy. Prostě jsme si nechali nacenit jiné dodavatele a přestoupili. Pravda je, že nyní platíme cca o 60 procent více, než u Bohemia Energy. U dodavatele poslední instance to bylo dokonce 3x tolik. Co se týče Geislerová, tak nevycházím s údivu. Ona, která se profiluje jako politická aktivistka, která mimochodem stála za politikou, co dala vzniknout překupníkům se najednou diví. Naopak, měli bychom se ptát jak ona za svůj politický krok zaplatí všem ostatním.

 13. Vážení, ve všech komentářích je jen, jak chtěl někdo ušetřit a BE že to mělo být každému jasné. Ale co takhle se zamyslet, kolik lidí bylo skutečně u BE a kolik jich bylo u jiných firem, kde ani netušili, že až úplně v pozadí je majitelem BE. Ano, v OR se dalo mnoho věcí dohledat, nicméně ne vždy a hned. Já osobně, jako VIP klient České Spořitelny (Erste Premier) jsem dostal ke všem službám energii právě od ČS. Finální prodej Energie ČS proběhl 2 měsíce před tímto šílenstvím, nicméně dopisem mi nikdy změna majitele oznámena nebyla. Naopak v dopise bylo, že se jedná pouze o strategického partnera, nikoli vlastníka. Kdybych věděl, že došlo ke změně, okamžitě bych od BE utekl, ale asi bych to stejně nestihl. Určitě nebrečím, mám energii jen na spotřebu bytu, netopím ani nic jiného, takže změna bude cca 5 tisíc ročně max a to jistě dám, ale dovedu si představit lidi, kteří se u BE ocitli, aniž věděli, nebo vědět mohli a nyní to na ně dolehne v řádu desetitisíců. Prostě není to jen černobílé. Mnoho lidí skutečně netušilo, kde se ocitli a vlastně to ani nemohli moc ovlivnit. Když jsem začal tušit, že to je problém a než to vypuklo, jsem se o změnu pokusil, ale neměl jsem dost času někde vystávat, nicméně ČEZ jsem kontaktoval, ještě před změnou jejich ceníku. DODNES se nikdo neozval, jen tu a tam přijde SMS, že se omlouvají. Takže není to tak snad – bohužel Písaříkovi si chtěli vydělat hodně a skupovali firmy, které se dali. U České spořitelny jsem to ale nečekal, zvláště, když zůstali v názvu. Sami teď řeší problém s dodávkou, protože byť firmu prodali, energii dále odebírali. Chápu paní Gaislerovou, že se jí něco nelíbí a má tu výhodu, že s ní alespoň někdo komunikuje, my ostatní, my můžeme zaklapnout botičky a leda tak čekat…a samozřejmě platit. Nicméně můj příspěvek je o tom, že ne všichni si za toto mohou sami, když každý ví, jak BE je příšerná – bohužel ne každý věděl, že je “skutečným” klientem této hrozné firmy.

 14. Ne, paní Geislerová vůbec není hloupá.. že firma má miliardový obrat, ale nevlastní žádná hmotná aktiva, jenom přeprodává energii a neprovozuje přenosovou soustavu ani žádné vlastní zásobníky, to přece vůbec nepůsobí neseriózně.. Celé roky do mě furt někdo hučel, proč platím “zbytečně vysoké” zálohy u PRE, kolik bych mohla ušetřit..no tak teď to mají..je mi líto důchodců, kteří si ty zvýšené zálohy nemůžou dovolit, paní Geislerová má jistě ze všech těch velkofilmů, co natočila, velmi slušně našetřeno, takže nechápu proč řeší takovou prkotinu jako 24 tisíc

  1. díky, pročítám níže, reagujete stejně jako já o něco výš:-). Ale kdo se zajímal, tak k Bohemia nešel, tím neříká, žejsou lidé hloupí, spousta jich tomu nerozumí a neměl jim kdo poradit, ale naše hvězda… to se divím. Bože, jak někdo může říct, že je hezká a vůbec, knihu napslala, tak ať sáhne do portmonky. Knihu, bláboly, jen že jí vyšly, když je ta hvězda.

   1. To je pravda. Kdo z vás to má? Příkladně já se radši nikde nesvlékám a musel jsem tedy z nouze vystudovat. Osud, praštit s ní o sud.

 15. Vážená paní Geislerová žila jste si na vysoké noze, kupujete zámk yza miliony a pak se vs dotkne taková maličkost? A vůbec, od rána jste na netu vidět jak se rozčilujete, že s váminěkdo nechc emluvit. A viditě, vy se čílíte jako známá osoba a co ty tisíce osatních lidí? Nebo snad chcete lhát, že bojujete i za ně? Vy nejste moc upřímný člověk, ale lidi vám to tak nějak tzv. žerou.

 16. Zrovna tak, jako lidi naletěli na sliby různých spořících společností s vysokým
  úrokem, tak zase jiní naletěli na lepší ceny za plyn a elektřinu.
  myslím, že p.Geislerová ze sebe dělá dost chytrou celebritu, tak pro ní neměl
  být problém podvody prohlédnout, ale ono se nechce o tom přemýšlet že?
  Nikomu nepřeji nic zlého, ale ani podvedené nelituji, každý je strůjcem svého štěstí, tedy i paní herečka.

 17. O čem to tady diskutujete vy hloupý mudrlanti,podstata je někde úplně jinde,jde o plyn z Nord stream 2,tam je ten zakopaný pes,tak si o tom něco přečtěte a pak můžete mudrovat.

 18. A to měl vědět jako kdo, že Bohemia Energy a ti další jsou vlastně podvodníci… když zavšivené vlády i Parlamenty jim to podnikání celá léta posvěcovaly ?? V dozorčích radách či kdoví kde sedí mnozí politici, jejich příbuzní či známí a krásně si smáčí své čumáky v pěkně mastné omáčce. Takže nějaké ty kidy o tom, že “levnější ještě neznamená lepší”, si může každý strčit do zádele.
  Viníkem takových situací jsou vždy soukromí podnikatelé, kteří s chamtivou nenažraností vytvářejí ono “vše řešící” tržní hospodářství….a v neposlední řadě také zákonodárné sbory a vlády, kteří by jakožto svými národy volení a z jejich daní si debužírující orgánové měli takovým situacím předcházet, případně zabraňovat jejich vyhrocení. Tečka, opravdu nechápu, co dalšího se za tím stále hledá.

 19. Ale ona je přece elita národa, ona je totiž hééérečka (a ještě hrála Havlovou, takže ona je i svědomí národa), ona nejen není blbá, ona by měla mít plyn nejspíš zadarmo.

 20. Nemám tu osobu rád. Ale neznamená, že by to mělo ovlivňovat úsudek na situaci, které čelí se spoustou jiných lidí a ještě se škarohlídsky posmívat, jak naletěli. Nikdo z vás tady v životě neudělal špatné rozhodnutí?Když to tu čtu, takovéto,, kyšky lišky”, tak člověka z toho mrazí jak dalece umí lidská zloba jít a v Čechách obzvláště. Ještě nevíte, jak moc horká voda se vaří na vás všechny posměváčky pod rouškou ochrany klimatu. Proserem to všichni a o to rychleji a spolehlivěji, když namísto útoků kde máme cílit bude se útočit vzájemně jeden na druhého.

  1. Žel,máte ve všem pravdu! Jen mi nějak nedochází dle komentářů,co je špatně,když někdo chce ušetřit a oni ho napálí?!?

 21. V Praze se po revoluci prodávala želví polévka za 180,- Kčs. Pivo atakovalo hranici 30,- Kčs za třetinku. Podle pražských cenových hladin a zisků nasadilo Klausovo min. financí daně a “odvody” v celé ČSSR (ČSFR). V podstatě
  poslali účet za samet na venkov. Venkov neměl daňovou výtěžnost pražského tygra. A neměl takové náklady. Díry na silnici tady uplácali dva pracovníci tech. služeb za 680,-Kčs i s materiálem. Nám odklízel sníh pán se Zetorem a pluhem. V lednu 1990 fakturoval 18 Kčs/hod. Samozřejmě do doby, než VZP po něm požadovala 500 Kčs měsíčně zdrav. pojištění. Venkov nepotřeboval udržovat metro, stavět jižní spojku, atd.
  V důsledku těchto “reforem” na vesnicích krachly družstva, kina, hospody, obchůdky a v malé privatizaci převedené provozovny maloobchodu a služeb. Pokud zabijete daňové zdroje v regionech, bude muset na revizi mostu v Horní Dolní vydělat Metrostav. No a teď je vidět, že se tato politika “spálené země” pomaloučku posouvá do centra. Holka, Praha holt chudne. Že my na dědinách ryjeme už roky držkou v zemi tě dříve nezajímalo, že?

 22. Zřízení institutu dodavatele poslední instance vyplývá z evropské legislativy. Funkci dodavatele poslední instance plní v současnosti regionální distribuční společnosti (v případě elektřiny: ČEZ, E.ON a PRE, v případě plynu: RWE, E.ON a Pražská plynárenská).

  1. Máte pravdu,ale zapomněl jste napsat,že naší bohatí a mocní si ji upravili ku prospěchu svému,A zákon který má chránit odběratele pozměnili.

 23. Měla by si uvědomit,že krachem velké firmy nastává hodokvas pro ty uspěšnější. A věřím ,že ČEZ se připravil s předstihem na hodokvas s předstihem.Informace měl z prvé ruky.

 24. Laciná BE (a nejenom ona) se nakonec neukázala zase tak laciná, jak si zákazníci mysleli. Holt nižší cena sebou může nést docela risk.

 25. sice tuto sluníčkářku nemusím, ale je to nyní prostě zlodějina, elektrika na burze byla cca 3400 a oni s posvěcenímn ERU za 4700 … i sám druhý největší modrej toto kritizoval 🙂 a k tomu samo ještě napálenej stálej plat, ale to bych chápal, na pokrytí nákladů a přiměřeného zisku …

 26. Aha…”Je to jen ukázka toho, že levnější není vždy to nejlepší. Bohemka jela roky nečistou hru, okrádala pod falešnými identitami starší občany o podpisy smluv apod.,” uvedla Netuková.”

  Takže každý důchodce je specialista na obchodování na komoditní burze…skvěle Netuková!
  Takže VŠICHNI podle ní věděly že je BE neseriózní (tedy i stát,ERÚ,ČEZ) a nikomu to nevadilo ?

 27.  “Naše zákazníky zvládáme obsluhovat, ale když přijde takováto skutečnost, ve všech společnostech začnou pracovat od recepční až po ředitele všichni do noci. Popravdě, zlobit se na ty, co zachraňují, je v tomto případě nespravedlivé,” uvedla Netuková na vysvětlenou.”

  A co myslíš ty kravko, že dělá běžný živnostník celý život? Musíte makat, no to je mi vás fakt líto……….Už rok jedu včetně sobot a nedělí…

 28. Stačí pár fotek, reklama na ČD jako Trojan a je za vodou.
  Ona si poradí.
  Já jsem stále u PRE, kdo distribuuje, ten taky dodává. Hledat něco levnějšího mi připadalo jako podvod. A ona je to pravda. Asi študovala jen Herectví. Dobrá herka, říkala moje babička.

 29. Já se jen divím že tomu Písaříkovi ještě nikdo nerozhodil sandál, ten je na to zralej jako málokdo.

 30. Lidi proberte se… prave jsem si precetl toto vlákno a je mi z většiny na zvracení !!!
  Ze Vam neni hanba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *