Ženské posedlosti, které muži nechápou

Muži nechápou naznačování, potřebují vše slyšet přímo. Mnoho věcí si interpretují zcela jinak. Dívky a ženy všeho věku by se měly vyhýbat hrám se slovy a být maximálně přímé. Ženy jsou rády tajuplné, čím více ale tajů použijí, tím spíše budou rozčarované. Proč si muži gesta i slova vykládají jinak?

Psychologové ve svých studiích zjistili, že ženy dávají přednost mužům bystrým a vtipným, kteří umí improvizovat a používají rafinované narážky. Muži ale na nic podobného ze strany žen prostě neslyší. Neumí si systém ženské řeči těla i slovních narážek správně interpretovat. Říkají tomu ženská logika. Často tak trochu s úšklebkem a posměšně.

Ženy často jen naznačují a jsou tajuplné

Ženy stále věří, že nenápadné narážky a naznačování muž pochopí. Předpokládají, že muži budou reagovat stejně a na stejné věci jako ony samy, muži však reagují odlišně. Ženy také věří, že není dobré dávat hned mužům třeba telefonní číslo. Muži však přímé reakce, jako je pozvání do kina chápou správně a obratem na to reagují. Ženy kladou velký důraz na rozhovor, kterým se snaží s mužem najít společné zájmy. Zjišťují, zda existuje něco, co by je spojovalo. To ale muže nezaujme.

Foto: Shutterstock

Ženské fráze, mluvení i nakupování

Muži nemají rádi chichotání a nesmyslné fráze typu: „Známe se odněkud? Ahoj, jak se vede?“ Muži z nich nejsou schopni pochopit, o co ženě jde. Potřebují jasně vědět, zda má žena zájem, zda bude následovat nějaká schůzky či rande. Mohou reagovat jen na jasný signál. Směs neverbálních signálů muži dešifrují jen stěží. Pak snadno dojde k nedorozumění. Ženy si rády povídají, ale mužům vadí, že moc mluví. Ženy milují nakupování a mají slabost třeba pro čokoládu. Muži nakupování nesnáší.

Čtěte také: Vášně mužů, kterým ženy nerozumí. Nebo nechtějí rozumět

Ženy dělají dvě věci najednou, což muž nezvládne

Muži nedokážou to, co ženy denně bez problémů. Telefonovat s kamarádkou a přitom si lakovat nehty a jíst sušenky. Vařit, dělat s dětmi úkoly a u toho věšet prádlo. Muži nechtějí spojit dvě činnosti do jedné. Nezvládnou rozebírat plán na víkend, když se holí. Nebudou vás vnímat.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments