12. 7. 2024

92 příspěvků u článku ““A z čeho mám žít?” Důchodci jsou kvůli brutálním cenám plynu a elektřiny v koncích. Několikanásobné zálohy nemají z čeho platit

 1. Už jsem se tu v různých komentářích ptala několikrát – k čemu je úřad ERÚ vlastně užitečný? Pan majitel BE je vysmátý a prodává energie nadále prostřednictvím jiných společností a lidi, kteří “naletěli”, jsou zoufalí. A co se týká toho ERÚ – když na počátku vyzývali lidi, ať neblbnou a vyčkají, že se všechno vrátí do původních kolejí, tak jsem věřila tomu, že se situace trochu uklidní a ERÚ začne konat minimálně co se týká prověření cen BE a podobných organizací. Nestalo se a navíc teď vlastně ERÚ zase hustí do lidí, ať si fofrem zařídí jiného dodavatele. Naštěstí nejsem a nikdy jsem nebyla klient BE, ale těch lidí je mi skutečně líto – ovšem to je z té bídy vytrhne asi úplně stejně tak, jako “dobré rady” ERÚ….

  1. Máte pravdu a buďte ráda že nejste odběratelem slavného miliardáře který nás odkopl a vláda po volbách nedělá nic pro důchodce kteří na takové ceny nemají peníze. Za celoživotní práci budou zmrzat a nebudou mít ani na jidlo a to jsem se tak těšil na důchod a možná skončím pod mostem když nemám na zaplacení tak velké zálohy, děkuji za takove stáří a životní úroveň.

 2. Kamrádka dostala v minulém týdnu dopis od DPI, kterým je pro ni E.ON. Zálohu na plyn u BE měla 300 Kč (tarif pouze vaření), zálohový výměr od E.ONu 3900 Kč. Tomu už se nedá říkat dodavatel, ale zloděj. Začaly se zvedat úroky v bankách, takže dodavatelé energií zase budou přepalovat zálohy, aby si přisypali úroky z vybraných záloh.

  1. To je blbost. Průměrná spotřeba na vaření je asi 2 MWh ročně + poplatky. Za 300,- by za cenu u BE musela vařit 24/7. U EONu v ceníku DPI by jí to stále dnes nějakých 3.200,- za MWh + 100,- měsíčně poplatek, tedy celkem necelých 5.000,- ročně, což je cca 400,- měsíčně :). A i kdyby provařila opravdu těch 0,5MWh (300,- u BE) měsíčně, což je blbost, ale i kdyby, tak u DPI by jí to vyšlo cca na 20k ročně, což je asi 1600,- měsíčně. 3.900,- je totální nesmysl, respektive dnes se tomu říká dezinformace/fake news 🙂

   1. Škoda, že sem nejdou vkládat fotokopie. Klidně bych dopis zveřejnil. Totální nesmysl je leda tak Váš příspěvek. Mícháte výpočet spotřeby a zálohové platby. Raději si, místo Vašeho hloupého žvanění o fake news zkuste něco zjistit o tarifech a zálohových platbách u BE. 300Kč byl nejnižší paušál, který stanovili. Že pak vraceli přeplatky je jiná věc.

   1. Zkuste se s nimi nějakým způsobem spojit, nikdo nereaguje. Stanovené zálohy nejdou měnit v DPI, jenom při smlouvě.

  2. Vážená, ono se to povídalo v televizi a určitě se to psalo i v novinách. Že Ion nebo ČEZ, že klienti BE budou mít stále elektřinu i plyn, ale že si zaplatí plnou částku do doby než si najdou vlastního dodavatele, který s ním uzavře normálně smlouvu, kde bude platit o mnohem méně.
   Proto říkají aby si to udělali co nejrychleji. Tak zas tu nedělejte ze sebe blbce.

   1. E.on kontaktovala ihned po obdržení dopisu. Protože se na jejich stránkách dozvíte, že se nelze dovolat kvůli přetížení zákazníky, zkusila to e-mailem i na jejich stránkách v sekci chci nabídku. Dodnes ji nikdo nekontaktoval. Blbec jste akorát tak Vy, plkáte blbiny, aniž si ověříte fakta. Že Vás vyzvou k rychlému přechodu k novému dodavateli neznamená, že se Vám to povede. Zájem totiž musí mít i ten dodavatel a to E.ON rozhodně nemá.

  3. Pokud měla plyn jen na vaření, měla zbytečně velké zálohy. Já na plynu také jenom vařím a platím 140,- Kč na zálohách. Při vyúčtování vycházím tak nějak “šul-nul”. Ale jsem u jiného dodavatele.

   1. Líbí se mi, jak všichni víte, co je možné a co ne. Přitom jsem ten dopis četl já a ne někdo z vás. Najděte si třeba Security magazín, tam je podobných případů celá řada, většinou se týkají lidí, kteří mají DPI Innogy nebo E.ON.

 3. Otázka:k čemu slouží stát a slavná EU,když pár lumpů tak cvičí s občany.Kde jsou chytří europoslanci,proč nikdo nedělá pořádek s Německem,které zapříčinilo tuto situaci.Kde jsou ti mudrlanti co vykřikují , obracet se na západ.Kdo konečně řekne Fialovi,že je úplná hloupost vozit zkapalněný plyn z USA.Vykřikoval,že by byl čtyřikrát lepším premiérem.To jsem teda zvědav co převede pan profesor politických věd.

  1. No právě k tomu, aby lumpové mohli cvičit s občany. S Německem neudělali pořádek ani po válce, teď už je pozdě bycha (Němce) honiti. Fiala ví, že je to blbost, ale má to nařízeno a vykonává rozkazy. To je taky jediná věc, kterou předvede.

  2. Je opravdu velmi zvláštní, že Bohemia Energy posvěcená ERU mohla klidně prodávat energii 900 000 zákazníkům. Nyní se ukazuje, že jsou to vlastně “šmejdi” potvrzení státním úřadem. Jak je možné, že státní úřad povolil “šmejdům” prodávat energii a jak je možné, že to nakonec zaplatí zákazník, kterého měl státní úřad chránit. Pro mě z toho plyne jasný závěr a klidně si můžete doplnit jaký.

 4. Nezastávám se nikoho,ale tenhle problém jde za Burešem a jeho partou a díky zázračném oživnutí alkoholika se vládnutí nové vlády protáhne,takže vlastně to odnesou duchodci voliči bureše,je to paradox

 5. Protože nová vláda ještě není a díky zázračnému obživnutí alkoholika dlouho nebude jde problém za Burešem a jeho zkrachovalou partou,smutné je ,že většinově na to doplatí duchodci voliči bureše,je to smutné je to východní divoký kapitál v praxi

 6. To co tady s náma začínají dělat je neuvěřitelné!Jak dlouho jim to budem baštit!!!!
  Nechtělo by to vyrazit do k jejim sídlům a zatočit s nima.
  Tady nám diktujou třikrát větší zálohy a proč?,aby mohli s našima penězma hospodařit!!!
  Tady to teda dopadlo a to ještě není všemu konec…….

  1. Tak dlouho se jim to bude baštit, dokud se nezbavíte falešných zdrojů informací. Kdyby každý vyhodil tu debilní televizi na smeťák a smarth phone jakbysmet(ne mobil)., tak jsou nahraní. Mohli by si ty své číčoviny a vyhlášky vylepovat na náměstích na k tomu zřízených betonových špulkách jako za protektorátu. Dalo by se to nečíst, pochcat, strhávat apd. Jen by lidi museli dostat rozum a pochopit, že jsou to technologie co je zotročují.

 7. Pokud se prezident zotaví, dá to všem účastníkům starostlivé vzpoury řádně sežrat. I tento článek není zrovna demokratický, jaképak pohromy pro český národ, vítězové voleb to právě způsobili, svou přemírou horlivosti, založené na nenávisti a absenci jakékoli sebereflexe slušnosti. Senátoři v čele se svým předsedou udělali velkou a hloupou taktickou chybu. Senát svou aktivitou, a ochotně se přidali noví demokratičtí politici z PS, dal vlastně na jevo starý zájem zbavit se MZ, odstranit jej z cesty. Podobně, jako kancelář prezidenta MZ nedokázala přesvědčit svého představeného, že je taktické více informovat. Věřím sdělení V. Klause.

  1. Co to blábolíte? To snad není možné, úplně mimo téma článku a mimo realitu tohoto světa. Bože ty to vidíš…

 8. Nechápu, jak mohl někdo platit za plyn a elektřinu 7.000,-. To museli topit na 30°C. My máme starý nezateplený dvoupatrový domek a platili jsme 2.400,- plyn (ohřev vody, vaření, topení) a 1.100,- elektřinu. A to máme spoustu spotřebičů a elektroniky + hromadu zahradní techniky na elektřinu. Teď bysme za plyn platili asi 5.000,- a za elektřinu okolo 2.000,-. Vyřešili jsme to jednoduše, místo ekologického plynu topíme opět uhlím ve starém kotli (nový s odpovídající emisní třídou fakt kupovat nebudeme, na případnou kontrolu pošlu psy 😀 ) a ve finále tak zaplatíme za energie méně než před tímto absurdním a bezdůvodným zdražením. Beztak se jedná jen o pár měsíců, plyn na 2023/24 se momentálně prodává za polovinu – cca 1200,-/MWh. A když bude paní Novosadová topit na 19°C místo na 30°C, tak bude i při současných cenách platit opět těch svých 7.000,- a zároveň bude i zdravější.

  1. Lžete asi patříte k Fialovi nebo k energošmejdům Mam dvoj generační dům a platil jsem 7500 kč u Bohemia. Topil jsem na 21 st. A podné to mají u nas lide kteří mají stejně velký dům To mám ověřené.

   1. Přesně tak, pán kecá, na menší dvougenerační dům za plyn 4000, něco z toho vraceli, u Bohemia. Teď mi stanovili zálohu 18500. Zdá se vám to normální ? V noci topíme na 19, ve dne ( jen až se vrátíme z práce ) 20-21 stupňů.

  2. Pokud selžou psi doporučuji halapartnu. Já mám 4 psi a o halapartně uvažuju už několik let. Myslím, že se čas naplnil.

 9. Tato koalice ústy předsedy ODS Fialy che kompenzovat vyšší náklady příspěvky na bydlení atd.
  Tento pán si dělá srandu z lidí,kteří celý život pracovali a teď by neměli dostat nic?Chce přidávat nepřizpůsobivým lidem.Není to mimo logiku a tato úvaha je odstrašující.Vytýká Babišovi dočasné zrušení daně na ener

  1. Ještě větší vykrmování jistého etnika je jedním z hlavních úkolů Bruselské pětky (na to její voliči možná zapomněli, nebo na ně platí rádi;-)).

 10. To by se vám všem hodilo kdyby se jeho stav nelepšil ale pouze zhoršoval co?!!! Je vidět co za šmejdy máme u moci. Já osobně přeji prezidentovi brzké uzdravení a dobrou mysl minimálně do konce jeho pozice ve funkci prezidentování. 🤷

 11. no většina dnešních důchodců /tehdy +- 40let/ i já jako studen v roce 1989 se chtěla zbavit vlády jedné strany jo holt na oltář svobody se musí přinést oběti ale nevěděli jsem že to bude likvidace lidí národa a státu to nám neslibovali

 12. Nechápu, proč diskutující nadávají na ve volbách vítězné koalice. Ještě přece nevládnou. Tohle (pokud to vůbec ovlivnila politika) jde za stávající vládou.

  1. Protože tím padla možnost domluvit separátní levnější dodávku plynu v Rusku, takže i budoucnost je v háji. Arogancí a zbytečnými výpady proti Rusku tu možnost hatila i dosluhující vládě. A pokud nevíte ,tak dnes plyn na burze +5%,takže bude hůř. A Rusko již oznámilo,že se stranami p.Koláře a Novotného se bavit nebudou.

 13. Já bych to nedramatizoval. Zkrátka bude třetina lidí žít bez připojení na elektřinu a plyn. Pokud to nebude zakázáno pro extrémní sucho, uvaří si v lese na klestí

 14. Důchodci se vůbec nemusí bát. Nová vláda jim přidá tolik peněz, že to ani neunesou. Posledně, když byla ve vládě ODS a Top 09 přidal jim Kalousek celých 40Kč. Tak jaképak strachy ze zdražování.

  1. Když jsem ten přídavek 20,- Kč viděla na vlastní oči, začala jsem vidět rudě. Mít poblíž Kalouska ……….

 15. S Bruselskou pětkou a Eurosojuzem na věčné časy a nikdy jinak, i kdybychom všichni měli chcípnout (i když i to je možná cílem, aby mohli osídlit i naši zem novými “Evropany”).

  1. Naše armáda už 100 let neválčila, spočítá někdo kolik peněz nás za to jedno století stála? Kdo by kvůli 10 milionům Čechů zahájil 3. světovou válku. Vůbec nikdo! Jak dlouho by nás ubránila, 2 nebo 3 dny,

 16. Energošmejdi…………….mezi ně je třeba už počítat i ČEZ, neb evidentně měl insider info a těsně před volbami (do kterých se muselo mlčet) zvedl ceníky pro nové zákazníky….

 17. To jděte za vašim božským Babišem. Ta jeho vláda začala toto provázet.
  Dostanete k důchodu o 1 000 kč více, ale nyní zaplatíte o 2 000 kč měsíčně více. Babiš si to uměl předem vypočítat, že když přidá důchodcům, tak že půjdou jak ovečky za ním. Ale že budou doplácet to už jim nějak zapomněl říct.

 18. Důchodci, běžte někam. Dali jste hlas stbakovi, ať vam pomůže. Dal vám vám 5000 Kč. A teď umřete. Na covid. Nic jiného si nezaslouží že.

  1. Právě že nedali, spousta jich na Moravě volila lidovce a v Praze ODS. Někteří staří blbci volili dokonce TOP 09

  2. Sedláčku ty víš prd komu dali důchodci hlas. Všichni důchodci u nás dávali hlas spd protože je strašně štve že se pořád navážíte kvůli té almužně kterou berou za léta dřiny. Ale že berou nemalé prachy jistí občané kteří v životě nehrábli to držíte huby nechte už ty důchodce na pokoji a obraťte svou zavilou nenávist jiným směrem!

  3. Jaroslav Sedláček souhlasím s Vámi,důchodci stále brečí z čeho co zaplatí a kde na to vezmou a co rodiny s malými dětmi kdo přidá jim,každý rok, důchodcům se přidává každý rok a na rodiny s dětmi se zapomíná

 19. Cena za energii rapidně stoupá, o tom není pochyb .Až mi nějakej moula bude nutit elektromobil, z chutí mu dám pár facek.

 20. Jsem celý život u ČEZu. Na nabídky firem bez historie nejsem zvědavá. Nejdřív to byl šmejd Centropol a teď BE. Jedna paní se mi pochlubila hak přeskočila od jednoho ke druhému. Třeba měli výhodnější tarify a ušetřili. Teď jim to všichni napali. Co ušetřili to teď zase vydají, ale najednou. Držím se hesla: nejsem tak bohatá, abych di kupovala levné věci. Tady to platí dvojnásob.😎

 21. Je to nehorázná lichva a stát placený z našich daní tomu jen přihlíží. Rok od roku je hůř, rok od roku přibývá státních úředníků. Ti papaláši u korýtek, které tam už roky vykrmujeme si nevidí ani na špičku nosu! Co pro nás vlastně dělají?
  Vzpomeňte si kdy a kde začala třicetiletá válka. Začala bych být velice obezřetná s nakládáním dalších daní a poplatků na občany tohoto státu!

 22. Problém je v tom že opět naši skvělí Amíci nechtějí abychom odebírali plyn přes Nord stream 2,to už je pro ně dlouho zlý sen,zase to všude zničí jako jinde ve světě a pak zbaběle zdrhnou jako vždycky,hlavně že nám je pořád dávají za vzor,banda hloupých na drogách a psychotropních látkách závislá společnost,super vzor

 23. lidi něco zapaltí, ale jaksi stále nechápou že jde jen o zálohy, vidím a slyším to denně, já platím zalohu jen xx Korun, ale je to jen záloha proboha, ten konečný účet příjde…

 24. Nepřipomíná vám to tak trochu 90. léta? Supervýhodná nabídka (Agrobanka, H-systém, blablabla…), krach, a “chudáčci, co se jim jenom nedařilo podnikání” nejspíš nebudou skutečně švorc, ale už se válí v nějaké gaunerschovávačce v daňovém ráji v jachtě, kterou si pořídili právě za peníze těch, kterým tady teď zbývají pouze oči pro pláč.

 25. Soudruzi důchodci,vzpomeňte si jak jste nadšeně vítali konec vlády jedné strany,kterak jste s nadšením odevzdávali elektrárny vodárny či plynovody,které jste postavili kapitalistům. A nyní nechcete kapitalistům za jejich služby platit od vykořisťovatelů soucit nečekejte. Kapitalisty vůbec netankuje kdo elektrárny postavil. Kapitalista chce zisk a vy tomu nevěříte i když vám to televize ukazovala čtyřicet let několikrát v týdnu. Ať žije Občanské Forum.

  1. Nejsem důchodce, nezvonila jsem, neradovla se, nerozdávala jsem. On se mě na to nikdo neptal. A jsem v pr..jako ti, co je tu plísníte.

  2. To snad nemyslíte vážně, že by důchodci nêkomu odevzdávali vodárny,plynárny a el.podniky to byli jinačí kapacity který se zase po letech cpou ke korytu.Asi už rozfofrovali co si nakradli a myslí si že je tam ještě něco pro ně. Nechápu tu vaši zběsilou nenávist vůči důchodcům. Otevřu telku…důchodci, rádio…důchodci. Myslím že byste vy důchodcobijci měli řvát na jinou skupinu obyvatel která bezpracně pobírá peníze. To si ale nedovolíte držíte hubu a krok.

  3. co to tu melete?Jaky kapitalisti ?Vladli nam komousi 8 let s estebakem a vlastizradcem v cele ja pracuji v kapitalistickem state v cizine a kdyz dobre makate vyborne zaplati

 26. Nejen důchodci,ale rodin s dětmi se to také tyka.No uvidime co uděla koalice SPOLU .Jsou tam samý chytraci ,tak uvidime.

   1. Samozřejmě, že to pocítíme a několik let bude trvat utahování opasků, až ten bordel po stbákovi a Venezuele bude nová vláda dávat dohromady, abychom se neprožrali někam do Řecka. Mimochodem jsem důchodce, až mě budou Babišovské ovce, socani a komouši nadávat.

 27. ERÚ totálně zklamalo. Elektřina na burze slevnila ze cca 160 EUR na 120 EUR za 1MWh. A co udělal polostátní ČEZ? Ohlásil na listopad zvýšení ceny pro odběratele v režimu DPI z 4700 Kč za 1 MWh na téměř 6000 Kč. A měsíční poplatek, který je všude do 100 Kč je u ČEZ jako DPI 267 Kč. Kdo je tady největší energošmejd? Polostátní podnik s podporou úředníku z ERÚ.

 28. Písařík si žeprý nahrabal pře 7 mld Kč za 6 let. I když pomineme fakt, že ten jeho majetek netvoří hotovost, ale hodnota podnik, která se dne blíží k nule, tak kolik si nahrabal ČEZ za stejné období s cenami o 150 až 200 % vyššími a s trojnásobným počtem klientů A kam ty peníze šly?

 29. Hodně tu řešíte stát, vládu, kdo si kolik nahrabal a kdo si nahrabat chce atd. Ptám se: pomůže to Vám? Pomůže to těm starouškům, kteří Vám (nám) to tady všechno postavili? Byty, domy, nemocnice, elektrárny atd. Běžte se, už vycpat s výtkami na dobu minulou a zvláště Vy co jste ji reálně nezažili. Kdo tady po válce vybudoval čeho doposud užíváte? I ty ožralcem Havlem tolik kritizované králikárny, jak nazval panelákové byty. A teď? Necháte ty lidi hladovět, nebo mrznout? Synáčkové, dcery, zeťáci, snachy, vnoučata…, kdy, ptám se znovu kdy pochopíte, že jste na vše cca od 20 Března 2020,kdy spustili tu celosvětovou špinavost sami.Úplně sami. Stát a politici jsou jen kolaboranti s Black rock či Vanguard kupříkladu za tučné odměny pro sebe a své budoucí generace. My klidně chcípněme. Kdo neví o čem ne řeč, tak si konečně vytáhněte hlavu ze své zadnice a začněte pátrat. Už je i čas spáči! Vy se postarejte o staré. O sebe. Nechtějte nic od státu. Jsou to stejně jen plané žvásty jak vás ze všeho dostanou. Z blížíci se chudoby, z nemocí zázračným roztokem, kdy se z vas stanou pomalu Kostějové nesmrtelní. Začněte hrát za sebe. Dejte do toho vše co je ve vás dobrého a obdivuhodného. Staňte se znovu lidmi a ne vystrašenou a zmanipulovanou cháskou. Vyhoďte ze svých bytů televize, jako i já jsem udělal. Ty lži mi nechybí. Začněte žít jednoduší život bez totální závislosti na korporacích. Oni potřebují vás, ne vy je. Věřte, že to jde. Jen překopat návyky a myšlení a neživit tu zlodějskou, bezbožnou lůzu, ale živit sebe a své blízké. Hlavně se pro dobrotu a lásku Boží spojte a nenasazujte na sebe. Očko neočko, ing, Mudr, Pudr versus zametač apd. Jinak prohrajem. To je co chtějí. Ať se mydlíme mezi sebou a oni v roli toho třetího co se směje. Braňte staroušky. Celý život dřeli a mají co říct a předat. Genderové moudrosti to sice nebudou, ale nudit se nebudete. Už toho všeho bylo dost! Nemyslíte?

   1. Jen mě znepokojuje, jak lidé příjmají roli,, žáby v hrnci s vodou” pod kterým hoří oheň k jejímu uvaření. Teplota se pomalu zvyšuje a žába je stále klidná, než je pak docela uvařená.Začít řešit oheň pod kotlem a vůbec si toho všimnout, že se děje něco špatně a konat ještě před bodem varu, kdy je už sakra pozdě je asi na žábu versus člověka neuskutečnitelný výkon? Dokud jsou ještě alespoň chipsy, lahváč či dvojka vína u té kravské televize a náhradní baterky do ovládače, tak co může být zlého. Já lidem přestávám rozumět. Můj pes a jakékoliv zvíře v lese včas větří nebezpečí, aby přežilo, zatímco člověk na sebe bere roli hloupé žáby v kotli. Jen se tlachá Žádná akce. Nic pro záchranu důstojného života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *