Češi volí ve chvíli, kdy neví, zda jejich prezident ještě žije. Tento bordel v zemi musí skončit. Komentář Tomáše Mrkvičky

Voliči se vydali k urnám a snaží se zodpovědně, podle svého uvážení zvolit takovou politickou reprezentaci, která by odpovídala jejich aktuálním i budoucím potřebám. Zrovna v této chvíli se ale objevila tak závažná zdravotní indispozice prezidenta Miloše Zemana, která znemožňuje, aby se veřejnosti byť jenom ukázal.

Podle všeho je jeho zdravotní stav skutečně velmi vážný. Psychiatrička Džamila Stehlíková hovoří o tom, že se u prezidenta skokově rozjela demence a že není schopen vykonávat svůj úřad. Na internetu se pak objevují hlasy, odvolávající se na nejrůznější zdroje, které zpochybňují vůbec to, že je Miloš Zeman stále naživu.

Čtěte také: “Objevují se fámy, že Miloš Zeman už není na živu,” ptal se moderátor Ovčáčka. Zprávu o smrti prezidenta šíří také lékař

Už jen to, že se takové hlasy masivně objevují a mnozí jim také věří, způsobuje ve společnosti obrovské škody. Voliči dobře ví, že příští vláda nezávisí pouze na jejich rozhodnutí, ale že velké slovo bude mít právě i prezident. Teď však mohou mít závažné pochybnosti o tom, zda je prezident při smyslech nebo zda dokonce vůbec žije. Mohou si tak připadat jako oběti podivné hry mocných, kteří chtějí zvrátit jejich rozhodnutí ve volbách.

Celá záležitost je ještě umocněna tím, že prezidenta Miloše Zemana obklopuje navýsost podivné a nedůvěryhodné okolí. Mnozí mají obavy, že kancléř Mynář a poradce Nejedlý jsou skutečně schopni své kšefty táhnout do poslední chvíle, než jim to někdo definitivně znemožní. Ostatně, i Andrej Babiš se vyjádřil v tom smyslu, že se nemůže s prezidentem spojit, ale že hovoří pouze s kancléřem Mynářem.

Čtěte také: Zemanovo okolí ukradlo prezidentský úřad. Premiéra bude vybírat Nejedlý

Je svým způsobem strašidelné, kam to Česká republika v tomto směru dopracovala. V této zemi panuje obrovský bordel, který je i výsledkem vlády Andreje Babiše. Pokud by se on sám nestrachoval o to, zda bude pověřen sestavením vlády, jistě by bouchnul do stolu a pro veřejnost zjistil, jak to s tím prezidentem vlastně je. Jenže on se bojí.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
20 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments