20. 5. 2024

60 příspěvků u článku “Důchodce čekají velké změny. Stát schválil novou strategii, která významně ovlivní jejich životy

  1. Viď ,že jsi trouba?…podle řečí jsi musel za Babiše děsně trpět…to je mi líto ,že Tě to tak poznamenalo…

  2. Tři slabé strany se musely dát dohromady,aby porazily jednu stranu.Jen blb je volil!!Vždyt je to podvod na voliče.

 1. “Kritickým bodem se v moderní společnosti jeví také aktuální nutnost odpracovat přinejmenším 35 let.” Což je dle Zákona č. 155/1995 Sb. a platí od roku 2018.MPSV v roce 2021 navrhlo v rámci balíku reformy penzí změnu na 25 let. Nabízí se otázka proč místo návrhu, který stejně kompletně spadl pod stůl, tedy raději nešli cestou menších kroků a nenovelizovali tento zákon např. v tomto bodě, když je to prý tak potřebné. Vždyť na to měla Maláčová spoustu let času. Opravdu tomu nerozumím.

 2. Článek absolutně o ničem. Kdo ví co bude za 30 let?! Všechno může být úplně jinak. Kdo z nás si před 30ti léty pomyslel v jakých sr * ch bude nejen ČR dnes? A druhák….přemýšlí někdo nad tím, že tou dobou už většinou vymřou silné “Husákovy” ročníky ze sedmdesátek a do důchodu “půjdou” naopak populačně ročníky slabé, tak se ten poměr může hodně změnit. Prostě tady se zase věští z křišťálové koule, aby si okecali to, že vlastně žádné důchody nebudou a lidé budou makat až do smrti.

  1. A nejen to. Proč sami sobě přidávají a dělníky okrádají. Další důležitou věcí je, že buzerace v jaké koliv práci překračuje všechny meze? Kdy tohle budou tvrdě řešit? Nám tady kecaji o výši důchodu a sami kradou!!!

  1. To je teprve začátek. Lidé si slepence zvolili, mají je mít. Ještě se budou divit komu dali hlas.

 3. Nastartujte podporu výhodných domovů důchodců a myslím, že se uvolní celkem dost bytů pro mladé.

  1. další skvělá myšlenka na uvolnění bytu by byla platit za vlastnictví každého metru nad 40 m2 pořádnou daň.

   1. Ty seš tak blbej,jak daleko vidíš a ještě kus za roh. Tak si klidně dojde pro podporu na bydlení a je to. A taky budeš starý. A nevíš,že základ pravice je nesahat na soukromý majetek? Smrdí z tebe bolševizmus!!
    Ty jsi úplně vzorový Pirát.

   2. Můžete mi říct, proč by měl někdo, kdo si koupil byt za své zdaněné peníze uvolňovat někomu byt ? A ještě byl trestán za to, že se o sebe postaral dalším daněním? Vy asi taky patříte k těm co mají jen nataženou dlaň a čekáte, že vše dostanete zadara. Pokud jste to teda nemyslel jako nepovedený vtip.

  2. To si myslíte že domovy důchodců jsou zdarma, tam si ten pobyt musí platit, tak stát bude muset přispívat, proč všichni ryjou jen o duchodcich co neziskový, nemakačenka, důchodci si na důchod vydělali a ten zbytek lenochu ať se snaží

  3. Hele,tobě by slušelo být mladým v době,kdy jsme si smanželem postavili rodinný domek svépomocí ve třech lidech/v 15.h.příchod z práce a v 15.30už na stavbě/.Když jsme barák jakž takž uvnitř dokončili a do přízemí se s malým děckem nastěhovali,zavolal si manžela na tehdejší Národní výbor kovaný komouš ,a pravil.”Podívej se,ty jsi právě dostavěl barák,my máme bytovou krizi,dáme ti tam nájemce,no že jsi to ale ty,tak si můžeš vybrat,dáme ti tři typy na rodiny a vyber si”.To by se ti tak líbilo,že,žít v takovém socialismu,nehnout prdelí ,vystěhovat důchodce a sám se nastěhovat do jejich bytů že?

   1. Tak tohle jsme zažili taky,dokonce řekli,že je třeba ubytovat Romy ze Slovenska. Táta řekl,že to radši zbourá, no nejdřív ho šikanovali a pak zlikvidovali, dodnes nás nechce policie pustit ke spisům. Ti se moc nezměnili.
    Ten Mirek a Petr je přesný vzorek PIrátů. Co takhle postavit si svůj dům.? Na venkově je plno volných,ale oni chtějí zabírat a dostat ?
    Brzy jim je vykoupí ukrajinci a to pak budou hulákat, frackové bolševický.

    1. Manžel jim tehdy řekl,že první patro není dokončené,nejsou tam ani potěry na podlahách,pokud tam chtějí někoho dát,at to obec na vlastní náklady dodělá.Aopravdu dost let jsme schválně nedodělávali hořejšek.Tak už pak dali pokoj.

  4. No přece by dnešní mladí nechtěli byty po svých rodičích, které si pořídili levně za dob těch strašných komunistů…,ať si raději postaví svépomocí jako to dělal dříve ,kde, kdo…
   Neměl jsem ušetřenou ani korunu a taky jsem postavil,. .sice to trvalo 12 let ,ale postavil…
   Ale dnešní mladí si raději užívají než ,aby pro své bydlení něco udělali….
   Pardón ,omlouvám se ….né všichni ,někteří se fakt snaží..

   1. Souhlas Chtěla jsem napsat něco podobného, ale nakonec jsem to smázla s tím , že tu nebudu ventilovat osobní věci se stavbou svépomocí. Pravda je, že kdysi nezištně pomohli i kámoši – dnes na to spoléhat nejde ani v rodině. A problém je dnes i pozemek. Pokud ho kdysi někdo nedostal od rodičů, dal se pořídit poměrně “levně” podle lokality i za 12- 20 kč/m2, krátce před revolucí cca za 40,- Kč – dnes za 2000 Kč/m2. Tak ono to levné nebylo ani tehdy vzhledem k tehdejším platům, ale nebylo to zas tolik nedostupné. Ale musíme se taky trochu dívat na věci optikou dnešních mladých – koneckonců jsme si je tak vychovali a nic není jen černobílé. My jinou možnost neměli…. cestovat jsme nemohli, tak jsme se zaměřili na rodinu a bydlení, ale kdybych za mlada měla tu možnost, určitě bych raději taky cestovala a poznávala svět. Já se do něho “podívala” až když děcka trochu odrostly. Ale jinak to těm mladým přeji, ale ať přejí i oni nám slušně dožít. Vždyť až přijde čas…i ty byty/domy po nás dostanou.

    1. Já jsem v té době pracovala krátce v jedné velké továrně na Moravě.Na přechodnou dobu,než se mi uvolní místo v mém oboru.V mém věku spolupracovnice,nalezlé do SSM a samozřejmě kandidátky na vstup do KSČ,se mi pošklebovaly,že ony jedou v prázdniny do Bulharska,zatím co my budeme dřít na stavbě.Jo,byla to doba,nad kterou dnešní mladí kroutí hlavou,když to člověk vypráví.Mistrové v práci měly úkol lákat mladé do strany ,a když se to nepodařilo,daly to “krásně”člověku pocítit.

 4. Takže socialisticky se budou přerozdělovat důchody , je to opravdu motivační, ti kteří více dělali budou mít stejně jako ti co odváděli do systému méně Těm pracovitým seberou tisíc pro ty druhé to bude dělat 5 kč.-

  1. Na váš dotaz vám mohu jednoduše odpovědět. Pokud berete do huby dělníka, který je gaunery okrádán a nemá nikde zastání, nemá možnost volby tak bych tady zbystřil. Proč ouřadové mají pláty, které jím nenáleží?Dále:valorizace? Je to výsměch pracujícím. Inkousti jsou vysmátí a dělník se dožebrává sociální pomoci? Rovnostářství a nebo švindl známosti. Obřadů je přemnoženo. Vyhnat je do montoven a makat a makat rukama aby přestali drze kafrat a vyšklebovat se dělníkovy. Tady si každý musí uvědomit, že ten který dělá rukama je důležitý, protože tvoří, vyrábí,opravuje, udržuje a čistí.

  2. Přesně, člověk který se celý život snažil, aby si vydělal pro rodinu a později i pro sebe do důchodu, vzdělával se a snažil se bude teď vlastně na tom bit. Protože ten který si oddělal jen to co se po něm chtělo a o nic víc se nesnažil, měl zákonitě menší příjem, jen fňukal, tak ten teď dostane podle nich přidáno víc, aby to bylo spravedlivé?

 5. bauerová je asi expert na důchodce, píše o nich každý den, pokaždé jinak, děkuji paní redaktorko, každý si vybere.

  1. On nám pan Fiala a p. Pekarová před volbami neříkali pravdu,co chtějí udělat. my staří.co jsme ODS zažili,víme co jsou zač.

 6. stačí maličkost , podpořte mladé pracující rodiny podotýkám pracující . Jedna otázka která se dávala na VŠ ekonomického směru : za co je placen pracující ? Je placen za reprodukci své pracovní síly a reprodukci své rodiny víc snad ani není třeba . Rázem se vyřeší i co s důchodci

 7. Jeví se nutnost odpracovat 35 let ! Kdo se vyučil řemeslo, tak pracoval 42-44 roků. Muži. A najednou v dnešní době se někdo diví, že by měl odpracovat více než zmíněných 35 roků. I vysokoškoláci odpracovali kolem těch 40 roků.
  A na stanovení výše důchodu vám započítají ty roky, kdy jste měli ty nejmenší výdělky, které jste nemohli podstatně ovlivnit.

  1. Co já vím, tak pro výpočet se započítávají všechny výdělky od r.1986. Zdůrazňuji výdělky… né odpracované roky – ty se počítají všechny odpracované + náhradní doby.

 8. Slepence se již chystají na rušení výhod pro duchodce, omezování valorizace a možná i placení daně z důchodu, jak to plánoval Kalousek. Ti co je volili budou brečet, já to rozhodně nebyl. Mám dobrou paměť a vlády ODS, Top 09 a jim prisluhujici strany ve slepencich ještě lidem ukáží na kom jim záleží. Hlavně na sobě, vlastním prospěchu, viz nehorázné nedávné navýšení vlastních platů. Důchodci budou pro slepence až na posledním místě.

 9. Kdyby vlády podporovaly rodiny s dětmi,tak je klid.Jenomze mít po roce 2000 dítě je luxus a je to čím dál tím horší.Navíc,těch tzv. “horních deset tisíc” to nevytrhne.Vlady brečí,ale nic s tím nedělají.

  1. Děti holt jsou závazek.
   Co s tím chcete dělat, když každý radši aby měl klid tak střílí slepými, případně je dost samoživitelek, které si umotaly děti a ani pořádně neví, komu roztáhly nohy… To je pak těžké.

 10. “postupně bude třeba navyšovat hranici odchodu do důchodu. A to už jen proto, že se stále zvyšuje průměrný věk dožití.”

  To, že se dožiju 90 neznamená , že jsem schopna pracovat. Je mi 60 nikdy jsem nebyla bez práce , ale někdy už jsem tak unavená …… ,máma v mém věku už byla 6 let v důchodu. Pracovat ještě chci, ale nemusela bych už tolik, kdybych měla důchod mohla bych pracovní činnost omezit a také si odpočinout, abych se toho vyššího věku dožila ve zdraví.

 11. No na to jsem zvědavý ,co si zase Ti naši mocipáni budou představovat pod pojmem “spravedlivé důchody ” protože jedna věc je, co se píše a druhá věc, jak to doopravdy bude,…

  1. Ono záleží na úhlu pohledu co je pro koho spravedlivé. Těm co odváděli málo se bude zdát “spravedlivé”, když budou mít všichni stejný důchod a pro ty co odváděli hodně to bude nespravedlivé. Když to bude podle výše odvodů, budou naopak křičet ti co odvedli málo, že je to nespravedlivé, že mají nízké důchody. Suma sumárum…nikdy to nebude “spravedlivé” pro všechny. Ledaže by všichni měli stejné důchody, ale i stejné odvody (fixní částku – né %), ale to by důchody byly žalostně malé, protože by se to muselo nastavit podle nízkopříjmových skupin…. a zas by byl křik, že výšepříjmoví odvádí málo. Prostě, tak jak to je, by to mělo zůstat, bylo by to udržitelné, kdyby se nahoře tolik nerozkrádalo. Máme jeden z nejvíce solidárních výpočtů důchodů.

   1. Máte pravdu ,s tím souhlasím ,pak je ,ale ještě jedna skupina lidí ,kteří vůbec nepracují ,která žije jen ze sociálních dávek a při výpočtu jejich starobního důchodu se jejich důchod od důchodu lidí ,kteří mají odpracovaná léta , moc neliší.. a to si myslím je hodně nespravedlivé

    1. Tahle skupina o které píšete, ale starobní důchod nepobírá. Nadále berou soc. dávky, pokud nemají ID… ale i u ID je podmínka odpracování jisté doby podle věku. To, že tyto soc. dávky jsou de facto stejně vysoké jako některé důchody je další věc a asi k jiné debatě.

     1. To určitě, bohužel právě tady se nikdo do boje proti EU a rádoby “diskriminaci” nikdo pouštět nechce a nebude. Páč tato skupina nejvíce křičí….důchodci mlčí a jsou rádi za každý drobek co náhodou spadne z hostiny politiků.

     2. No ono by to mohlo dopadnout docela zajímavě ,tím ,že počet důchodců se navyšuje, vzniká tím docela veliká politická síla ,až si důchodci udělají svojí vlastní stranu asi by to pak lecjakému politikovi dělalo těžký spaní

 12. Ráda bych věděla proč musíme jít až 65 letech .Chodilo se 53.letrch.Tsk nevím proč to tet najednou nejde.Drlam od 18.let.Sem už unavená .Nevím jak budu ještě po 50 běhat po hale a roštech v prašném a čpavkovem prostředí.Uz tet mám problémy s dýchánímam .Mám steho už Astma.Vnoucata taky nemůžu hlídat bo musím pořád pracovat.Tsk jak mladí můžou chodit do práce když mi musíme pracovat

  1. Stát prostě chce aby jste umřela ještě před důchodem. Státní pokladna je prázdná a miliardových černých děr na peníze je plno. Kultura, solární baroni, NGO organizace atd atd. Kde však brát peníze, když každá z těch černých děr na peníze se urputně brání nebo má neprůstřelné smlouvy, zajišťující ji přísun peněz za každých okolností? Vláda prostě se zaměří na výdaje, kde by co nejvíc ušetřila a zároveň kde očekává nejmenší odpor. Tak to tady funguje. Důchodci jsou dobrým terčem, koho se pokusit vojebat. Tady chybí Orbán, který postupně zacpal ty černé díry na peníze po minulých vládách a přinutil nadnárodní korporace aby velkou část svých zisků reinvestovaly zpět v Maďarsku. Díky tomu všechno roste, příjmy lidí, zisky místních firem, tím i rostou odvody státu.

   1. Tady bych si dovolila nesouhlasit s tím, že státní pokladna je prázdná… není… neustále se průběžně plní všelikými/nemalými daněmi a odvody. S růstem cen ( více z DPH, SPD) a platů dokonce stále více. Bohužel pravdu máte v tom, že “černé díry” a rozkrádačky pohltí stále více než co daňový poplatník stačí odvést. Takže jediné řešení je ucpat díry, než “lít stále více vody do děravé konve”, ale pro to není politická vůle.

 13. Naposled jak byla tahle banda u moci radil Kalousek jak cerna ruka beda invalidovi ktery nepracoval, duchody byly na historickem minimu. Ted zacina znovu kampan proti duchodcum . Ale my jsme pracovali a platili , bohuzel. Problem je v tom pracovat a platit socialni vubec neni IN. Soucasni 40 vubec statni duchody nereši vedi ze nic nedostanou proc by cokoli platili?

  1. “Soucasni 40 vubec statni duchody nereši vedi ze nic nedostanou proc by cokoli platili?”
   Pravda je, že to moc neřeší, protože nemají co řešit (vím to od svých” dětí”). Vůbec netuší co bude až dosáhnou “důchodového věku”, protože ani neví jaký ten věk bude a jestli se ho vůbec dožijí, ale platí stále “chca nechca”….soc. poj. přinejmenším na můj důchod, neb to je platba průběžná, zdr. poj. – to je povinné a i když ho zatím nijak nečerpali, nikdy neví kdy můžou vážně onemocnět a budou potřebovat nějakou nákladnou operaci, nebo léčbu na kterou by pak jednorázově třeba ani neměli. A pokud ji nebudou potřebovat (tím lépe), tak ji zaplatí někomu jinému – potřebnému. A daně, které jsou z větší části neúčelně rozfofrovány a zmizí v různých tunelech, Africe, neziskovkách, rádoby obraně – “pandurách, padácích, misiích”ap. ,platech politiků, poslední dobou v covid bysnysu, předražených zakázkách – a tím i v kapsách těch co o nich rozhodují… v menší části v infrastruktuře a platech potřebných stát. úř. jako jsou hasiči, učitelé….ostatní se mi moc jako “potřebné” nechce zmiňovat, protože nemám pocit, že by policajti, nebo soudci opravdu odváděli dobrou práci….koneckonců i o těch učitelích mám poslední dobou dost pochybností…nicméně na druhou stranu hodně těch starších znám (nebyli špatní) a chápu jejich rezignaci a sama bych se na nějakou výuku někoho (hodně slušně a korektně řečeno), kdo o to nestojí vyprdla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *