21. 6. 2024

192 příspěvků u článku “Důchodci se musí připravit na horší časy. Jejich životní úroveň se propadne

  1. To co tady užíváš , vytvořili právě ti dnešní důchodci. Vy to vedete tak že bychom se vrátili zpátky do jeskyní.

  2. Naprosto souhlasím s Vámi.Kde důchodci vlezou tam mají slevu,nebo všecko vyžereou v supermarketech.Vy příjdete po práci do obchodu a všecko vyžrané po důchodcích.

   1. Tak mladý a tak pesimistický, trochu radosti, Danečku. Teď jste vyhráli volby, tak to bábám a dědkům natřete. Bez přemlouvání. Přemluv bábu, to byl čajíček.

    1. Internetový xindlové, důchodce budu za 2 roky. Těmi rudými, tupými koblihami pohrdám, at´ chcípnou ted´ hladem, já je živit nebudu. Volby masový vrah a notorivký zloděj, asijat Babiš=Bureš projel! Smrt Babišovi a všem jeho voličům, true story!

  3. Ty blbečku Martine.Až uděláš pro své děti tolik, co jsme udělali my pro vás,tak se ti omluvím.Jinak mám pro tebe pouze pohrdání a přeji ti, aby se tvé děti vyjádřili stejně ,jako já!!!!

   1. Mám už vnuky, udělal jsem pro své děti víc, než si dokážeš představit, rudý hovado …Smrt voličům Babiše a ANO.

 1. Strany spolu které byly na hraně volitelnosti viz minulé volby,se ze strachu o Koryta spojily, protože jinak by dopadli jak soc.s komancema.tihle tento trend Bohuzel nezachytili a jsou out.navic jim pobral hlasy korupce bijec šlachta.nechapu radost a agresivitu některých jedinců o duchodcich. řeči o většině,o neomezeném mandátu. ,když slavné spolu tvoří 27% procent těch co přišli k volbám, což je z našeho státu velice málo.70% lidí má jiný názor nebo s nimi nechce nic mít.proc blbovi který se naváží do důchodců nevadí miliarda korun za každý jeden rok v afganu?

  1. A proč tobě nevadí miliardy, které inkasuje Babiš? A proč to e nevadí 300-400 mld. dluh ročně? Proč tobě nevadí, že Babiš pere přes off shorové firmy peníze? Protože ti pár stovek přidal, ale ani ti nevadí, že tvoje vnoučata to mnohonásobně zaplatí, náno komunistická.

 2. Umít autor počítat? Finanční situace důchodců se za Babiše neustále zhrošovala a momentálně je poměr důchodu k průměrnému je nehorší za posledních 20 let

  1. Zopakujte si 2 třídu ZŠ.To Kalousek a ODS kašlalo na důchodce a zase bude.Hlavně,že zase budou hrabat pod sebe.

  2. Ato jste vzala kde tyto informace?Já jsem jen pár let v důchodu a jsem velmi spokojena.Znám ale i lidi kteří mají důchod daleko větší než já a stále mrčí,stěžují si a nadávají jak mají málo peněz.Nakonec z nich vyleze že šetří vnoučkovi na auták.

   1. To máte pravdu,jen jsem tím chtěla říci,že v naší kotlině je moda nadávat a fnukat.Akolikrát je to úplně jinak,než ti fnukalové prezentují svou situaci.

    1. To nic nemění na věci, že letos je poměr průměrný důchod vs. průměrná mzda nejnižší od r. 1989 – asi 38%. Takhle nízký ten poměr nebyl ani za Kalouska – za něj to bylo asi 40%.

  3. Asi moc neumíte počitat Vy. Za vlady IDS se nepřidávalo skoro nic, ale taky se vůbec několik let nezvedla minimální mzda a platy v době krize, dokonce klesaly. Tím se zvyšoval poměr důchodu k průměrné mzdě až na 43% . Neznamenalo to však že by na tom byly důchodci lépe, protože ceny každý rok stoupaly stále a tak chudli jak důchodci, tak i zaměstnanci a taky se díky nízkým platbám za pojištěnce, stále zvyšoval dluh do zdravotnictví. ODS to vyřešilo poplatky, které dalšími platbami znovu nejvíce postihlo ty kteří byly nějak nemocní, ale i zaměstnance, kterým přestaly proplácet první 3 dny nemoci.
   Takže když přišel do premiérské funkce Babiš a začal zvedat nejen důchody, ale hlavně platy ve státním sektoru, zahýbalo to i s platy v soukromém sektoru. Platy rostou více jak důchody oboje však nadprůměrně k inflaci a proto se opticky sice důchod snížil na 40% průměrného platu, ale platy vzrostly za poslední roky o více jak 50% . Takže bohatli všichni, jak zaměstnanci, tak důchodci. A samozřejmě si dnes důchodci i zaměstnanci, za svůj důchod či 0lat, dopřejí mnohem více věcí, než za Kalouskových škrtů.

  4. A na to hned odpovim ! Asi proto duchodci ve sve hlouposti volili SPOLU ! Ted teprve uvidi zac je toho loket !! Je nas 2a pul milionu duchodcu co mohli pohodlne volit Babise ,ale ne, chteji zmenu ! Tady je ! Brusel -hnusel !!!

 3. Ni to není tajemství. Hyeny vždy útočí na staré nemocné kusy. A tahle nová vláda o ničem jiném nebude. Ale pozor, mladí uslintanci, pokud se omezí spotřeba 3 mil. lidí, bude nezaměstanost nejvyšší v EU. Budete chodit zase 3x týdně na poštu jako za Drábka. Pekarová-Adamová je ještě horší než Drábek

 4. Sáhnou na důchody a končí a přijde něco horšího lidé jen čekají co pakaz slepence bude provádět to co prováděli ovce bude jen odvar pak pociti tvrdou odvetu

   1. co důchodci ale zaměstnanci obecních úřadů na tom budou ještě hůře nebude li se zvedat minimální mzda zkuste si vyjít s 9 633 kč zaplatit z toho 5130 kč nájem splátku úvěru 1835 kč zálohu na internet 357 kč 900 kč cestování do a z práce a kupovat oblečení obuv platit doplatky na léky já doplácím každý měsíc 700 kč za léky na invaliditu uznáno 25% ale na důchod to nestačí a 8 hodin pracovat nesmím a musím vydržet celí měsíc jen o 700 kč a hrozí že tato vláda přestane poskytovat zaměstnavatelům příspěvek na mzdy zaměstnanců takže příští nebo po příští rok dlouhodobá nezaměstnanost u mne bude mět úřad práce velký problém umístit jinde aby to bylo také výhodné po zdravotní stránce

 5. To se dalo od ODS čekat,že se zase vykašle na důchodce.Radši vytvoří další ministerstvo.To je tedy šetření.Že se Fiala nestydí,když poplácával před volbami důchodce v důchoďáku.Je to pěkně slizké od něj.

  1. Ještě ani nemáme novou vládu a vy už víte,že Fiala kašle na důchodce.Jste lepší než Nostradamus.

 6. Když se poukazovalo na nesmyslnost Lockdownu, rázem byli lidé označeni za odpírače, Kubek s Flégrem málem vyskočili z kůže. Teď přichází vyúčtování za celosvětově nesmyslný krok a co se děje? Chystá se další Lockdown. Je potřeba svrhnout představenstvo EU, nepustit ke slovu Grethu a podobné blbce, přestat posílat pomoc všem bojujícím státům a buď začnou okamžitě pracovat na své obživě nebo mají smůlu.

 7. Důchodci mají krátkou paměť a dají na poslední hezké proklamace. Ať si vzpomenou na slogan ” Přemluv bábu,dědka” od ODS. A pak byla Kalouskova refundace 40 Kč. Tak na tohle si mněli vzpome – nout před volbami. Teď budou plakat a vnoučci, kteří jim radili dos- tanou prd.

  1. DO SKUPINY DŮCHODCŮ SE POČITAJI I INVALIDNÍ DŮCHODCI.A dostali také přidano a ještě i tech 5000loni.

  1. Soudruhu kokote,váš názor ukazuje , jaká závist panuje mezi lidmi . Takovým přeji, aby pocítili chudobu , kterou jim připraví nová a zlodějská vláda opozičních nenažranců.

 8. Když už se veřejně k něčemu vyjadřujete,mohl byste si zopakovat učivo prvního stupně základní školy.Např.že se píše tečka za větou,nebo na začátku jména velké písmeno.Člověk žasne co mezi námi žije za lidi.

  1. Nebude mi fuk ani tečka,ani jiné buranské psaní a neschopnost psát česky.Lidé mají a budou mít to co si zvolili.To jak se člověk vyjadřuje a používá svůj rodný jazyk,vypovídá jen o něm,o nikom jiném.Pokud je pán cizinec,tak se mu omlouvám.

 9. Myslím, že každý člověk by měl myslet také na zadní kolečka a na důchodový věk si šetřit. Vždyť léta existuje důchodové připojištění a je výhodné, tak proč toho nevyužít. Jsem seniorka, je mi 74 let.

  1. Přesně tak.Můj otec říkával”neříkej mi kolik vyděláš,ale kolik jsi ušetřil”.Není problém každý měsíc rozfofrovat výplatu,to by uměl každý.Není problém nabrat si půjček,neuvažovat že musím vrátit o mnoho víc než jsem si půjčil.Finanční negramotnost některých lidí je neuvěřitelná.

  2. Jseš tak hloupá, že jsi měla být v hrobě už za Komoušů! Fialova Inflace všechno sežere jako za Klause!

  3. Máte jistě pravdu v tom, že člověk má myslet na zadní kolečka a něco si našetřit. Na druhou stranu, jistě víte, že ušetřit tisícovku měsíčně před 30ti léty, to bylo dost peněz co si člověk “odtrhnul od huby” (u mě to byla tenkrát třetina platu)….co si za tu ” na důchod ušetřenou” tisícovku koupíte dnes? Těm co si šetřili, většinu úspor spolkla inflace.

  4. Každý neměl statisíce,aby si z platu ještě šetřil,byli jsme rádi,že jsme poplatili vše kolem bydlení a živobytí,děti studovaly a na víc nebylo,vy chytrá

  5. z čeho ?? jedu na doraz za vlády ano jsem se začal vzpamatovávat ale je tomu prostě konec prostě bude huř než bylo

 10. Tak hlavně,že cikáni budou nadále dostávat bohaté sociální dávky i přes to,že nikdy nepracovali.A my důchodci,kteří jsme poctivě pracovali víc jak 40 let si prostě budeme muset utáhnout opasky….

  1. bohužel znám pár důchodců, co byli nadšeni PirStanem a nemohli se dočkat až jim to ve volbách hodí.

  2. Ta paní za ty lži o cikánech by neměla dostat žádný důchod .Takle nehorázně urážet spoůstu občanů i mne mám odděláno42let a nemás hodně takovéhle urážky se líbí co ?Potom by ste chtěli slušné politiky

  3. Zřejmě je někde chyba ve výchově.Můj syn mi řekl že doufá že si za to něco hezkého koupím.Přidala jsem to k penězům na dovolenou a odfičela k moři.

  4. Plně souhlasim. Bydlim na severu a vidim,jak umi vsechno znicit,cele panelaky a pak jen natahovat ruce a pobirat socialni davky a jezdit si v drahych autech.Ja po 47 odpracovanych let,mi vymerili duchud 13000kc. To je spravedlnost. Hanba.

  5. “Tak hlavně, že cikáni budou nadále dostávat bohaté sociální dávky i přes to, že nikdy nepracovali.”

   1000x vyvrácený hoax.

   Kromě toho lidi vůbec nemají přehled, kolik se čeho platí ze státního rozpočtu.
   2021 – za celý rok: důchody535 miliard (77% všech sociálních výdajů), soc. dávky (úplně všechny, včetně mateřských, příspěvků na děti apod.) 53 miliard ročně. Na podpory v nezaměstnanosti jde 15 miliard (= důchody pro všechny důchodce v republice na 10 dní), na dávky pomoci v hmotné nouzi (to jsou ti “cikáni”) necelých 6 miliard (0,8 % soc. výdajů = důchody pro všechny důchodce v republice na 4 dny). Kdyby se ty dávky pomoci v hmotné nouzi úplně rozpustily do důchodů, zvýšil by se průměrný důchod o krásných 150 Kč měsíčně…

   Tož tak. A fčil mudrujte, chytráci.

  6. NEJEN cikani.I vychcánci co pobiraji invalidni duchod častečny a ješte třeba makji v zamestnani na 12ckách.A i jini zvladaji 8 h pracovni dobu.Což trochu nechapu,když pobira někdo in.častečny důchod jak může dělat 8 či 12 hodin.

   1. Invalidní důchody = necelé 4 miliardy Kč ročně, tj. cca 0,5% vyplácených sociálních výdajů. Tato částka pokryje důchody pro všechny důchodce zhruba na 2 dny.

 11. Nejen důchodci,na hubu půjdou všichni.Paradoxně,důchodci se umějí uskrovnit a šetřit.A hlavně,důchodci nejsou zadlužení,jako většina běžných lidí.Nemusí mít nové auto,nesplácejí hypotéky.Naproti tomu,mladí lidi musí mít všechno hned,takže jsou zadlužení až po uši.Splácejí hypotéky, nová auta,iphony,dovolené,dvoumetrové televize,i pitomé značkové tenisky.Už teď jedou bez rezervy.A líp už asi nebude.Myslíte si snad někdo,že ty nová auta na parkovištích u hypermarketů jsou už zaplacená?Že má každý 600 v šuplíku,aby si šel pro nové auto?Bude maras.

  1. To že mladí musí mít všechno hned a “včera bylo pozdě”,za to nemůže žádná vláda,at by tu byl ve vládě kdokoliv.
   Za to může výchova v rodinách.
   Když já jako puberták chtěla koupit nový svetr,otec mi řekl,at mu tedy odevzdám ten starý,pokud je zničený a roztrhaný.Jinak nebude nic.To samé s botami,pokud do nich neteklo,nebyly nové.

 12. Tak nakrmit 8 let čekající vypasené veksláky, pingly a šmelináře s kilovými zlatými řetězy, všechny ty Rittigy a další a zároveň mít dost pro obyčejné lidi, to prostě nejde. To už máme vyzkoušené. Takže se tomu šetření na chudých bude říkat podpora podnikatelů, i když prakticky se bude rozdávat těm, kdo tu nepoložili ani lino. Skuteční živnostníci nedostanou nic. Jen zmizí všechny relevantní informace, taková ČT nás přestane informovat o výši státního dluhu, o průšvizích vlády, o všem negativním. Však vláda se také okamžitě přestane zajímat o její hospodaření. Ovšem sportovci a umělci, kteří až nyní vyjevili, jak předešlých 8 let trpěli, budou konečně šťastní! Chápu je. Dívat se jako milionáři na to, jak se zvyšují důchody a minimální platy, to pro ně muselo být skutečné utrpení! Teď už takovou hrůzu nezažijí.

 13. Za socialismu židobolševická svoloč, přisátá k rudé KSČ, kradla ani poledne nedržela. Po hadráku rychle opustila KSČ, vytvořila ODS a pod jejími křídly kradli a šmelili ještě intenzívněji. Když už to bylo neúnosné, přišel Babiš a ty lumpárny jim zarazil. Oni si to nechtěli nechat vzít a tak všemi podlými způsoby, i za pomoci pohůnků ze zahraničí,se snažili Babiše zbavit. Podle výsledku letošních voleb se zdá, že se jim to téměř podařilo. Už se těší, jak opět budou krást a okrádat národ. Budou se mstít za Babiše důchodcům i dětem. Naplní svůj program likvidace Česka. Máme se na co těšit.

  1. Ty jsi ,Karle, hodně chycenej. Slovák Babiš zastavil lumpárny, vykradl Čechům peníze z EU, narval je do nemovitostí v cizině přes daňové ráje a vytvořil gigantický dluh 2,5 bilionů korun. To je 1,7 milionů na jednoho voliče udavačské sekty. Jak chceš tohle splatit ?

 14. To je konec důchodců to oni chtějí aby pochcipali a nemuseli jim dávat důchody kdo zaplatí za plyn 100 000 korun z dvanácti tisíci důvodu stáří si budou brát životy vy je budete mít na svědomí za to že se celý život dřeli na vás styďte se odesaci

 15. Pouze následek vedení státu pod Babišem a Schillerovou.
  Na rozdíl od různých vulgárních diskutérů si to uvědomuji.
  Jsem taky důchodce s nízkým důchodem.

  1. Tak hlavně, aby vám to uvědomění vydrželo co nejdéle. Hlavně až vám přijde vyúčtování el. a plynu.

  2. asi jste už zapomněl kdo rozkradl 10 bilionu a naděla 2 bil. dluhu a prodal národní zlato a vrátil majetky fašistům!!!!A všeho se zbavili ,jen aby si namastili kapsy ODS po 89 s ČSSD., o kolik Vám valorizovali důchod po 89 , když byla největší inflace ?

   1. “…asi jste už zapomněl kdo rozkradl 10 bilionu…”
    To asi těžko. Při velké privatizaci byly v pohybu majetky asi za 2000 miliard = 2 biliony Kč, a to v celé federaci.

    “…a vrátil majetky fašistům…”
    Kterým fašistům? Prosím o konkrétní jména.

  3. MĚL JSI NAJÍT PRÁCI PLACENOU!MĚL BYS DŮCHD POŘÁDNÝ !JÁ ODVÁDĚL STÁTU PENĚZ A TET SI CHROCHTÁM!!!!!NESCHOPNÝ ČLOVĚČE!!!!!!!

  1. a vezmou si sebou grázla Bendu, Kalouska, Topolánka, Sobotku a další všiváky z té politické mafie !!!

 16. Přeji nám všem ten nejpracovitější parlament a nejlepší vládu. Jako téměř sedmdesátiletý penzista očekávám, že se podle předvolebních proklamací budu mít ještě lépe, než za éry bývalého premiéra. Tudíž – že má penze bude v návaznosti na vzrůstající ceny BĚŽNÉHO sortimentu dále růst, že nám nová vláda zajistí koncové ceny plynu, elektřiny a vody minimálně stejné, jako za předchozí vlády. Mám dobře zajištěné děti a zajímá mne předvším, jaká bude má situace v dalším roce, dvou či deseti. Nějaké makroekonomické bláboly o tom, jak vroste imaginární dluh v příštích x letech mne nechává naprosto klidným. Tito “odborníci” totiž nemůžou vědět s jejich “predikcemi”, jaká bude situace za tři měsíce.
  Takže tak…

  1. Mám to stejně jako vy.Katastrofické scénáře co by kdyby,jsou k ničemu.Má se žít jako realista a optimista.

 17. Pozor…přichází doba temna a samozřejmě,kdo to má odskákat nejvíce? Samozřejmě my důchodci,ti nejzranitelnější.Jen počkejte,na vás také dojde jednou a nebude to dlouho trvat.Přeju těm,co vás volil,jen to nejhorší a to prohlašuji,bez bázně a hany.

  1. Jste pesimista a to není pro vás a vaše okolí dobré.Přát někomu to nejhorší se vám vrátí jako bumerang.

  2. Pořád jen vy důchodci…Chápu to,ale nejste jediní kdo na tom je špatně.Co třebas rodiče samoživitelé??Vy živíte jen sebe,ale oni i děti….

  3. Na vašem místě nepíšu nic a raději držím ústa. . Takový pesimismus a bludy může vyplodit jen duševně nemocný člověk a nebo úplný blbec…

   1. Přesně tak.Nemám ráda takový pesimismus a hlavně mne naprosto rozčílí kecy typu”počkej až budeš v přechodu,to uvidíš”,počkej až bude babkou,to bude něco,budeš muset furt hlídat,””počkej až budeš v důchodu”,počkej až si tvůj chlap najde milenku”…………….atd.Obzvláště některé ženy jsou v těchto kecech přebornice.Jsem v důchodu,vrásky a kila přibyly ,jezdím dvakrát za rok k moři a nic katastrofického se nestalo.

 18. Mas pěkné kecy počkej až ty budeš důchodce měl by si se omluvit jsi chudák který v hlavě nic nemá.

 19. Konec normálně fungujícího státu a nástup ignorantů , diletantů a slibotechen k moci ! V Bruselu si unijní trotli mnou ruce ! Máme se na co těšit ‘ Quo vadis Česko ?

 20. Z tohoto pravicového hodnocení vychází, že tomuto státu, jehož lidé zvolili takovou svoloč do svého vedení, nezbývá než škodit na každém kroku! Zloděj volí vždy zloděje a Pirátství je v podstatě zločinem.

 21. To se dalo čekat, že budou oškubávat důchodce a všechny. Hlupáci, kteří volili SPOLU. Už ta estráda kolem Babiše před volbami, a najednou je klid, nikdo ho nenapadá, protože koryta už jisté budou mít.

  1. To jsou opravdu hlupáci, co volili tu modrou sebranku, oni si to nepamatují, jak kradla ODS po r. 89? My jsme to zažili, tak jsme je nevolili.

 22. To jsi Český národe tak naivní,že si myslíš že volby byly seriozní?Vždyť jsou volební lísky v otevřené obálce a bez podpisu volitele s jeho adresou? Pro toho kdo je chtěl zfalšovat to byla legrace!!! Kontrola není zpětně možná !!!! Porovnejte si hlasy stran z voleb 2017 a ten Rychteckého podvod s volbou koalic byl proto,aby to nebylo tak okaté!!! A to si to nacháme líbit??????

 23. Nenadávejte důchodcům. Moji rodiče makali celý život. Pravda ovšem je, že po zdivočelém rozdávání peněz se bude muset šetřit všude. Moji rodiče mají naštěstí našetřeno, protože byli pracovití a spořiví. Navíc já jsem připravena pomoci jim co to půjde. Líp už prostě bylo. Kdyby ANO opět vyhrálo, tak za čtyři roky jsme mohli přihlížet státnímu bankrotu. Je to jako ve vlastní peněžence, když nemám, tak nekoupím, nebo si musím půjčit. Pak se ale musím tvrdě rozmýšlet na co a kolik si půjčím. Nová vláda nebude mít kde brát než od nás. Obávám se, že střední pracující třída to schytá nejvíce. Doufám, že budou šetřit na pravém místě – třeba dávky pro nepřizpůsobivé apod. Uvidíme. Každopádně lepší časy nás určitě z hlediska financí nečekají :-(. Ale chovejme se jaké slušní lidé !

  1. “Doufám, že budou šetřit na pravém místě – třeba dávky pro nepřizpůsobivé apod.”

   I kdyby se ty “dávky pro nepřizpůsobivé” přestaly vyplácet úplně, pokrylo by to letos výdaje na důchody pro všechny důchodce v republice max. na 6 dní. Viz můj post výše.

   Problém s daněmi je ten, že ať je u vlády kdokoli, příjmovou stránku rozpočtu řeší na úkor chudáků a střední třídy. Tam, kde peníze jsou, se pro daně nechodí. Nedotknutelné jsou kapitálové daně, daně z nemovitostí, hlavně těch nakupovaných jako “investice” (tj. se spekulativními úmysly), sektorové daně, daně OSVČ, daňová progrese apod. Zas to zatáhnou lidi z DPH, spotřebních daní apod.

  2. Máte tu 11 mínus,asi je všechny se…..e že vaši rodiče byli pracovití a spořiví.Moji rodiče a prarodiče taky.Nikdy jsem neviděla dědečka a tatínka kouřit,mluvit sprostě nebo chlastat.

 24. Pořád jen důchodci leží stranám v oku ale aby se někdo opravdu zajímal o sociální dávky lidem kteří této společnosti nikdy nic nedali tak to ne.Jak ubohé

  1. Je opravdu potřeba přehodnotit a překopat systém sociálních dávek.Pokud rodič neposílá své děcko do školy,nedala bych mu žádnou dávku.Ještě žádné vládě ani straně se nepodařilo toto vyřešit.Cikáni povalující se po lavičkách ve městech se smějí lidem spěchajícím do práce a z práce.Kde jsme se to dostali?

  2. Pořád to stejně dokolečka. Opakování je matka moudrosti:
   I kdyby se ty “dávky pro nepřizpůsobivé” přestaly vyplácet úplně, pokrylo by to letos výdaje na důchody pro všechny důchodce v republice max. na 6 dní. Viz můj post výše.

   1. Ono to není jen o počítání,o výdajích,je to i o tom jak donutit tyto lidi jít dělat.Kolik je mezi cikány invalidních důchodců!!Už od mládí je invalidní důchodce,to mi hlava nebere.Kdo a na základě čeho,jakého posudku mu ten důchod přiznal?Když jdete k posudkovému lékaři,dívají se na vás jako na nemakačenka a kolikrát jsem v šoku,že nějakého mého známého neuznali alespon částečně invalidního,kdy je to úplně jasné.Závažná choroba,úraz,apod.Člověk,který o dvou berlích stva leze,a nedají mu ani částečný důchod,tak na základě čeho ho má spousta cikánů.?

  3. Ale duchodci jsou i invalidni ne jen starobni.A těch co opravdu jsou vychcankove na invalidnim duchodu a přitom by mohli makat.Ty by měli pořadně kontrolovat.

   1. I kdyby se zrušily všechny invalidní důchody, pokrylo by to výplatu starobních důchodů zhruba na dva dny v roce.

 25. Je mi zle při pomysleni na politickou situaci u nás.To,ze důchodci opět ostrouhaji při navyšování důchodů je nespravedlivé, Jak k tomu přijdou ženy které děti nemají, nemohly je mít že zdravotních důvodů či o ně přišly p

 26. Vypadla mi konverzace s PC. Nevadí, došla jsem k tomu,ze spousta žen přijdou o příplatek za výchovu dětí, děti nemají že zdravotních důvodů, přišly o dítě při porodů. Navíc celý svůj život chodily do zaměstnání a zastupovaly ženy na mateřské dovolené či při ošetřování nemocných dětí. Ten,kdo připravuje tento plán je buď smyslu zbavený nebo totální zmetek (neuvažují či) člověk . Děkuji Ludmila

 27. nevolila jsem vítěze těchto voleb.Ale přesto ráda bych je o něco požádala. Aby nám seniorům, když už nic jiného schválili eutonázii. A to né jen ze zdravotních důvodu. Ale i když už to z ekonimického důvodu k žití. Konec koncům aspoň se ušetří.

 28. Důchodci se budou mít stále stejně, žijí skromně. Nad výdělkem spláčí jejich potomci, mladí, kteří z nich peníze tahali.

 29. Dobrý den všem.Nechápu tu neobyčejnou nenávist k důchodcům.Dnešní mladší populaci chybí úcta jak k hodnotám tak i ke stáří.Myslí si snad , že nikdy nebudou staří?

  1. Ano,myslí si že staří nikdy nebudou,budou věčně mladí,s hlavu skloněnou do mobilu a rukou stále rejdící po něm………….

 30. Jestli si myslite ze do ted na tom byli duchodci vyborne tak se pletete ! Rust cen je tak rychly ze tech 600 kc je tak na dva nakupy ! Nevyrovna zdaleka inflaci cen spotrebniho zbozi ! A to ze nam byl navysovan duchod procentualne byla take zlodejina ! Bohatsi dostali vic asi proto ze vic snedi a chudsi dostali mene asi proto ze nejsou zvykli jist !!! Blbost ze ? Ale je to tak ! Adie Babisi ! Zadne oko nezustane suche !!!

  1. Máš pravdu!!! Je ti potřeba nalej do krku plnej kbelík chcanek od důchodců..Pak ti takové kecy vytečou pěkně rychle z té tvoji smradlavé prdele..Lidské přiblblo!!!!

  2. Chcípněte mladý , nebudete starý , asi si dáte mašli , než bys zestárli… aby nebyli v budoucnu důchodci…

 31. Vy jste debil.Do skupiny důchodců se počitaji i ti invalidni.A to se můžete stat den ze dne.BUDIŽ TAK NIKDY SE NESTANE VÁM.

 32. No , hlavně , že si přidávají v senátu, parlamentu. ať jim seberou ty stotisícové platy a dají 16000 měsíčně aby si zkusili , jak s těmito penězi vyjít. Stejně nic nedělají , jen řeší kraviny a většina jich ani do tzv.práce nepřijde. Ale máme , co jsme chtěli , ne ? Podpora našich soukromníků 0, vše se tahá z venku , co tam už nechtějí a pro nás je to podle Merklové dobré. Naše výrobky se nedostanou na trh proto , že by z toho neměli pánové bohaté profity. Co nám v naší krásné vlasti patří ? Už skoro nic . Máme vládu , která bohatne na náš úkor. Na obyčejných lidech dnešním vládám vůbec nezáleží. Jen sami hrabat . Jsme celému světu jen k smíchu . Kde je ta doba , kdy jsme byli soběstační a dováželo se minimum ? No , nemá cenu to dál rozebírat . Obrázek si udělejte sami, jak moc , jsme si polepšili a jak lépe se nám v naší rozkradené zemi žije .

 33. Když tu bude vládnout ta zlodějská banda ODS ,která to tu po 89 rozkradla, měli by si důchodci nachystat všechno co mají po ruce až vyjdou do ulic.

 34. Co to píšete za hovadiny ? Plný net je negativních zpráv , katastrofické scénáře a jinak samý hnus ! To máte v popisu práce ? A co tak že šíření takových zpráv je trestný čin ? To vám nic neříká ?

 35. Jo politici jsou jako pijavice a na lidi kašlou a důchodci jsou pro ně obtíž,i když národu platili daně atd.a co s penězi co zaplatili státu,tak nevíme kam se poděli,,,,asi víme do jakých kapes se dostali,,,,já bych navrhoval to dopátrat a politiky zavřel za velezradu a majetek jim sebral,jako na Islandu v minulosti,a pak by se konečně zabránilo rozkrádání a plundrování naší hezké republiky,,,,světu mír ,přeji,a dobré časy,,,,,,,,,,,,,,,P

 36. Andrej si svoje důchodce hýčkal ale důchodci už nic nepřinesou do kasy skoro nic, moje slova jsou ostrá ale je to pravda a musí se dát trochu místa i mladší generaci, neříkám vykašlat se úplně na důchodce oni si zaslouží pozornost ale nemotat se jen kolem nich když je potřeba jinde, třeba dát prostor mladší generaci a furt je jen nekrtitizovat a tahle nová vláda se právě snaží dát trochu tuhle zemi po tom rozhazování vlády pana miláčka Babíška dohromady otázka i je jak jim to půjde to ano ale snaží se dávat místo i mladší generaci a to je podle mě dobře. Pája 20 let

  1. Co za dvacet let,už ted je nedostatek lidí v základních řemeslech,jen samý pc specialista,samý student na poradce něčeho.Kdo těm lidem postaví barák,upeče chleba,vypěstuje zeleninu,zapojí elektřinu,opraví kotel na topení.?K čemu mi bude kouč na všechny výmysly a pitominy,když nebudu moci sehnat malíře,zedníka?

 37. Důchodci ted´ přišli o své “jistoty”. Budou polatky u lékaře a léky za 100% ceny. Krása, co rudý koblihy? Doporučujeme emigraci! Z Letiště Václava Havla!! Tak ahoooj!!

 38. Tak jsem si okem přelétl “první nástřel” budoucí imaginární vlády. V jejím čele Jeho profesorské veličenstvo Želé 2, na postu ministra obrany prý pan Stan Jura, jemiž je normální česká dikce na hony vzdálená a rozumím mu každé desáté slovo, ministryní práce a soc.věcí má být Kuliočko se svými deseti naučenými floskulemi a jako vrchol Mareček Bendů, takto rychlokvaška z plzeňských pseudopráv, který se v tom parlamentu snad narodil – mj. co na tohoto “ministra” řekne Soudcovská unie a Unie advokátů, obě plné opravdových profíků…
  Ale uklidňuje mne, že tato parta tragédů nebude mít dlouhého trvání. Tolik koncentrované neschopnosti, blábolů a – bohužel dočasně úspěšného – ohlupování občanů nemůže dlouhodobě vydržet pohromadě…
  Takže tak…

   1. Pane Martine, pokud vím, tykání jsem Vám nenabídl a Vaše směšné, rádobyvtipné urážky ve mne vzbuzují jen a pouze pocit hlubokého soucitu. Leč – Vaše slovní zásoba a formulace z ní vyplývající je vcelku charakteristická pro většinu voličů rádobyvládní koalice.
    Takže tak…

    1. Okay, we can have a dialogue in English, you red motherfucker. I’m not gonna chat with someone who’s an anonymous red internet asshole. You’re welcome for the training.

  1. Mareček Benda včera ve zprávách: “Kam mě p.Fiala postaví tam budu stát” Tak to je slovo politika.

  1. To je dědictví naší nejhorší vlády od listopadu 1989. Teprve začátek. Koblihy, copak nemáte vlastní mozek? Tohle vědel i náš pes, co bude následovat, nejhůře zvládnutá pandemie korony na světě byl teprve začátek…

 39. hlavně,že si vláda pořád zvedá svoje platy,které jsou nehorázné a je to výsměch obyčejným lidem

 40. Po celoživotní poctivé práci,Chrastěním klíčemi několik dní v 89 v Praze a teď takové články a i některé názory mladé generace,kterou také čeká stáří,tak to je pro mě šok a beznaděj pro další generace.

  1. Tohle se dalo, od prosince 2017, kdy je Babiš předsedou očekávat. Já už mám vnuka a mám velké obavy, co ho díky dnešním voličům v životě čeká. V sobotu se zablýsklo na lepší časy, ale škody jsou obrovské!

 41. Dobrý den, nic jiného jsem nečekal, další parta u korytka!!! Od roku 1990 všichni hlavouni slibovali, napakovali se a zmizeli! Takže vlastně nic nového, zdravím voliče 🖕🖕😜😜😜🍖🍖🍖😂

 42. Hlavně doufám,že to první,co nová vláda udělá,tak přestane ze státního rozpočtu dotovat firmy slovenského stbáka,jako se to děje doposud.Pak třeba zbyde i na lepší důchody…..

 43. Tak a tady máte ten božský nápad s tou přiblblou Evropskou unii..Tak si to teď vychutnáme plnými doušky..Ty staří šikovní Češi byli daleko šikovnější než ty mladí dnešní námezníci z montoven co volí fašisty..Budem pěkně chcípat..Rusko,které je na tom už daleko líp,jak ta naše rozhádaná vesnice..Hlavně že jsme ho pomlouvali…Oni nám za odměnu nepošlou ropovodem družba díky psychoptům (viz Novotný) nic..Co jste chtěli to máte!!!! I ten Orbán a Madaři mají vyšší IQ než někteří Češi!!!!!!!!!!!!

  1. Ty jsi případ jako ten debil Mc Murphy..Vystup z EU. Nejlépe ihned. Použij Letiště Václava Havla. Good By , poor boy!

  2. Die Tschechische Republik war, ist und wird nur deutscher Raum sein! Im Interesse der EU und Deutschlands!

 44. Všude chybí peníze, na druhé straně se rozhazují jako by nikdo nevěděl co s nimi. Měl by se zvážit systém dávek pro nikdy nepracující osoby, financování tzv. neziskovek, předražené nákupy všeho možného, přezbrojování armády která 100 let nebojovala. A ušetřit by se dalo i ve vězeňství opatřeními, aby se recidivisti do věznic nevraceli! Máme rozbité silnice, kolejiště a zahálí nám 23 tisíc nevyužitých pracovníků ve věznicích!
  Náklad na 1 den ve vězení na jednoho vězně je 1.500,- Kč.
  Ve věznicích máme cca 23 tisíc vězňů, většinou recidivistů, 80 % kriminality provádí mužská část populace opakovaně. Náklady na vězně ročně stojí daňové poplatníky 12,5 miliardy korun. Myslím, že ty peníze by se daly využít na něco užitečnějšího třeba na důchody lidí, kteří celý život pracovali.     

 45. nechápu proč by se shoršila před volbami spolu,stan dokonce piráti slibovali 20 tisícové duchody a že na duchody nesáhnou.Pak tedy do řady a vypláchnout své ulhané huby a v politice končí zase zvítězí Babiš a nová vláda skončí jako CSSD komunisti.Mají ještě jednu možnost vrátit co nakradli ODS ODA TOP KDU CSSD véčkaři,zelený a bude na dva státni rozpočty a duchody 20 tisíc!! piráti chtěli jste boovat s dinosaury začněte u Kalouska!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *