Jiří Pospíšil se z covidu vyléčil, ale má poškozené plíce. Opravdu to není sranda, měl jsem strach o život, říká

Europoslanec Jiří Pospíšil má po vyléčení z nemoci Covid-19 poškozené plíce. Po svém propuštění z motolské nemocnice to uvedl v rádiu Impuls. Tam strávil několik dní ve vysokých horečkách na jednotce intenzivní péče. Podáván mu byl dokonce lék remdesivir.

Nemoc před nákazou podceňoval

Podle svých slov se teď už cítí lépe, ale plíce jsou poškozené a nestihly se zregenerovat. Dýchání mu stále činí problémy, protože dostal těžký covidový zápal plic. Připustil, že než se nakazil, koronavirus – jako mnozí jiní – podceňoval. “Pochopil jsem, že to není sranda. Člověk má pocit, že když je mu 44 let, že se mu nic nemůže stát. Že to je taková chřipka. Sám na sobě ale vidím, že to bylo tak trochu rouhání. Když se vám to dostane do plic, tak to může být velký problém,” uvedl Pospíšil. Všechny vyzval, ať dodržují veškerá opatření a hlavně nosí roušky. To je to nejmenší, co pro svou ochranu můžeme udělat.

Jiří Pospíšil měl poté, co se mu přitížilo a musel být hospitalizován, obavy o vlastní život. “Nechci znít nijak pateticky, ale abych se přiznal, když mě sem přivezli, obával jsem se toho nejhoršího. Jen díky lékařům, zdravotníkům a sestřičkám z JIP v Motole, kteří se o mě intenzivně starali, se tak nestalo,” napsal na svůj Twitter.

Dostával remdesivir i kyslík

Do Motola se europoslanec a pražský zastupitel dostal ve chvíli, kdy byl ve velmi špatném stavu. Několik dní měl horečky 39 a půl, které se nedařilo srazit, a navíc už přestával být schopen dýchat. V nemocnici mu udělali rentgen plic a okamžitě konstatovali, že tento orgán je vážně zasažený.

Dostával jsem obrovské množství léků, jejichž všechny názvy ani nevím vzhledem k tomu, v jakém stavu jsem byl. Asi ten remdesivir mi objektivně pomohl,” popsal Pospíšil průběh hospitalizace pro idnes.cz. “Pomohlo mi to, že jsem byl napojen na kyslík, měl jsem kyslíkovou masku a kyslík mi šel přímo do plic. A dostával jsem silná antibiotika. Měli strach, aby se ty plíce ještě nezhoršily a nedošlo k nějakému dalšímu zánětu plic, což by mohlo být osudné, tak mi dávali ještě dva druhy antibiotik.”

Foto: Facebook J. Pospíšila

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments