Konec kvůli kolegyni. Petr Suchoň prozradil, proč ho TV Nova propustila na hodinu

Moderátor Petr Suchoň dostal takzvanou výpověď na hodinu. Jak sám přiznal, když přišel v pátek ráno do práce, vzalo si ho vedení televizní stanice Nova stranou a oznámilo mu, že s ním už dále nepočítá. Měl si sebrat své věci a opustit budovu. Sedmatřicetiletý moderátor se tak po třinácti letech, které na Nově strávil, ocitl náhle bez práce. Je to pro něj zcela nový pocit, protože je zvyklý pracovat od svých 18 let.

Čtěte také: Moderátor, který nezvládl rozhovor, nedobrovolně končí. Nova už s Petrem Suchoněm nepočítá

Připravujeme novou podobu vysílání našich zpravodajských pořadů, což si vyžádalo i organizační změny,” potvrdila deníku Mix24.cz mluvčí televize Barbora Dlabáčková. “Jednou z nich je bohužel to, že se musíme rozloučit s Petrem Suchoněm. Přejeme Petrovi hodně štěstí a děkujeme mu za práci odvedenou u nás na Nově.

Také Suchoň přiznává, že mu jeho nadřízení výpověď odůvodnili tím, že televize chce reorganizovat vysílání a s ním už nepočítá.

Sám moderátor nicméně nabídl vlastní vysvětlení celé události, respektive to, jak se na věc dívá on sám. Podle něj výpověď souvisí s tím, že jeho kolegyně Iveta Vítová je těhotná a brzy se stane maminkou. “Iveta prožívá nejkrásnější období života a stane se maminkou. A protože odchází na mateřskou, padla volba i na mne,” řekl pro Blesk moderátor. Zatím přitom není známo, zda a kým případně bude tato dvojice nahrazena. Jisté však je, že reorganizace se netýká dalších dvou dvojic, které uvádějí zpravodajskou relaci, tedy Lucie Borhyové s Reyem Korantengem a Kristiny Kloubkové s Martinem Pouvou.

Podle dostupných informací v celé TV Nova probíhají velké změny, které souvisí s nedávnou změnou vlastníka. Od společnosti Time Warner totiž Novu získal český holding PPF, v čemž se silně angažoval nedávno zesnulý Petr Kellner, který ještě pro celou televizní skupinu CME, kam Nova spadá, stačil jmenovat nového ředitele Didiera Stoessela. Pod ním se pak obměnil téměř celý management Novy, který má logicky jiné představy o fungování televize než ten předchozí.

Konec Petra Suchoně nicméně může způsobit i se skandálem, který tento moderátor způsobil loni na podzim, kdy na vrcholu epidemie nevybíravě griloval šéfa lékařské komory Milana Kubka. Za to mu pak vyčinili nejen diváci, ale třeba i další host ve vysílání. Celá situace tehdy působila extrémně trapně a Suchoň musel být přes svou omluvu na nějakou dobu stažen z obrazovky.

Foto: TV Nova

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments