Maláčová je neponaučitelná. Se Stropnickým znovu vyráží šikanovat podnikatele

Namísto toho, aby se ministryně práce a sociálních věcí omluvila za svou účast na schválně spektakulární kontrole Úřadu práce v jedné z českých firem, kam navíc přivedla svého poradce Matěje Stropnického, který bez jakýchkoliv důkazů naznačoval pochybení na straně zaměstnavatele, rozhodla se vyrazit do útoku. Maláčová oznámila, že další kontrolu se svým poradcem absolvuje už ve čtvrtek. Neměla by přitom být poslední.

Čtěte také: Maláčová se ztrapnila před celým národem. Je tragické, že někdo takový dělá ministryni

Nikdo pochopitelně neříká, aby Úřad práce kontroloval podmínky zaměstnanců tak, jak mu ukládá zákon. Je jistě na zváženou, zda jsou kontroly na místě v současné době, kdy se podnikatelé vzpamatovávají z covidové krize a obávají se úderu další vlny, principiálně jsou však správné.

Co už ale správné není, to je, aby si na nich dělali politici z kolabující ČSSD kampaň před volbami. Maláčová se Stropnickým jsou jedničkou a dvojkou na pražské kandidátce sociální demokracie v říjnových parlamentních volbách. Nutno dodat, že novým šéfem pražské organizace této strany, který tuto kandidátku prosadil, je Pavel Jaroš. Člověk, který zbohatl za nevyjasněných okolností a jezdí po Praze vozem za 8 milionů korun a vlastní byty a pozemky za desítky či stovky milionů korun. Čtěte více: ČSSD si říká o ortel smrti. Její nový šéf v Praze jezdí autem za 8 milionů a vlastní obří majetky. Podle Dienstbiera je napojen na mafii

Řada právníků navíc poukázala na skutečnost, že zástupci ministerstva, natožpak jeho vedení nemá při kontrolách Úřadu práce co dělat. Kromě toho, že nejsou úředníky, ale politiky, navíc ministerstvo práce a sociálních věcí slouží coby odvolací orgán pro firmy, které se neztotožní se závěry inspekce.

Opozice se potom oprávněně diví, že se Maláčová zabývá tímto tématem až teď, tedy v eticky sporný okamžik a navíc před volbami. Ministryně se ani příliš netají tím, že jde o kampaň, když prohlásila, že se k tomuto tématu snaží upoutat pozornost. To se jí zajisté daří, je ale velkou otázkou, zda je to ku prospěchu zaměstnanců nebo jen několika politiků.

Nikdo by se také neměl divit podnikatelům, že jsou podobným chováním ministryně práce a jejího poradce, který v politice přistál po letech odpočinku na zámku, znechuceni. Na sociálních sítích politiků si o sobě musí číst náznaky, ze kterých působí jako sprostí podezřelí jen proto, aby se Stropnickému toto téma lépe “prodávalo”. Jsem mimochodem zvědavý, zda tentokrát dodrží svůj slib a bude sám provádět kontrolu, i když se mu v tom zaměstnavatel podaří zabránit.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments