Německo nevěří vlastním očím. Fiala na nákupech ztrapnil celou Českou republiku

Jednoho rána se Češi probudili a ze všech koutů se na ně vyvalilo video, na kterém je k vidění Petr Fiala, kterak vstupuje do německého supermarketu a provádí zde nákup několika oblíbených položek. Následně provedl kontrolní nákup v českém obchodě. Nepříliš překvapivě zjistil to samé, co stovky youtuberů stovky tisíc českých zákazníků před ním. Ano, v Německu je výrazně levněji a ke všemu jsou tam potraviny ještě kvalitnější.

Čtěte také: Fiala nakoupil potraviny v Německu. To neměl dělat, dozvěděl se pravdu. Češi jsou naprosto odepsaní

To myslí vážně?

Strojený předseda přesně toto také zkonstatoval, aniž by příliš vyjadřoval nějaký skutečný zájem nebo překvapení. Oznámil pouze, že se sejde se zástupci mezinárodních potravinářských firem a zeptá se jich, proč tomu tak je. Reálně se pochopitelně nestane vůbec nic a jídlo v českých obchodech bude nadále přehnaně drahé.

Dané video však bylo tak absurdní, že si ho nemohli nevšimnout v Německu. Přeci jen k nim na nákup dorazil nejvyšší aktér v České republice. Tématu se okamžitě chopil bulvární deník Bild, který zprávu s titulkem “Český předseda vlády nakupuje u nás, protože je to pro něj doma moc drahé” strčil na webovou titulku.

Je třeba říct, že lepší “reklamu” jsme si opravdu zaplatit nemohli. Všichni Němci najednou zjistili, jak moc je v České republice draho a že se sem opravdu jezdit nevyplatí. “V sousední zemi je všechno dražší. Stále více Čechů tak jezdí na nákupy do Německa,” píše se mimo jiné v daném článku.

Foto: Shutterstock

Slavná Nutella

Fiala si potom vysloužil také přezdívku Profesor Nutella, kterou už mu nikdo neodpáře. A to proto, s jakým předstíraným zaujetím zkoumal cenu a velikost balení oblíbené oříškovo-čokoládové pomazánky v Česku a Německu. Mimochodem, odborníci na marketing nemohli uvěřit tomu, že českému státníkovi někdo mohl poradit natočit takový nesmysl.

Čtěte také: Tak to ruplo. Nakoupili stejné potraviny v českém a německém Kauflandu. Chutnají úplně jinak, v Česku odporné

Jediné, jak by to celé mohl napravit a uvést na správnou míru, by skutečně byl nějaký výraznější zásah proti dodavatelům a prodejcům potravin, který by způsobil, že v českých obchodech nebudou ceny tak přehnaně vysoké.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments