Válka sporťáků na České televizi pokračuje. Antoš nechápe Richterovu kritiku a vyjádřil se ke svému ostudnému výroku

Sportovní redakce České televize se otřásá v základech. Na povrch vyplynuly výrazné neshody mezi hokejovými experty a komentátory, což vygradovalo hlasitým odchodem Pavla Richtera z České televize po více než dvaceti odsloužených letech v roli experta. Jako důvod Richter přitom v otevřeném dopise Robertu Zárubovi uvedl, že se mu nelíbí komentáře jeho kolegů Milana Antoše a Marka Sýkory na adresu sportovců. Navíc si přisadil, že Česká televize je obecně vůči sportovcům velmi negativně zaměřená, namísto toho, aby je podporovala. Čtěte více: Sporťáci na ČT se rozhádali, hokejový expert Richter práskl dveřmi. V otevřeném dopise Robertu Zárubovi ztrhal práci kolegů

Jako příklad nevhodného komentáře zvolil Richter slova Milana Antoše, která padla na letošním mistrovství světa v utkání proti Dánsku. Antoš ve studio označil výkon českého týmu ve třetí třetině utkání za “hnus”. Podle Pavla Richtera šlo o nepřístojný komentář, navíc od člověka, který nikdy nereprezentoval.

Já si Pavla vážím jako člověka, který byl úspěšným hokejovým reprezentantem. Ale nedomnívám se, že někdo, kdo nereprezentoval, nemůže na veřejnosti prezentovat svůj názor. Byť jde o názor kritický,” uvedl k Richterově kritice Milan Antoš pro server isport.cz. Přiznává však, že svými slovy přestřeli. “Vyjelo mi to z úst, v tu chvíli jsem se zkrátka neovládl. Uvědomuju si, že to byla chyba. Do budoucna se v podobných případech budu snažit najít jiné větné spojení,” vysvětluje Antoš s tím, že nešlo o hodnocení výkonu mužstva v celém utkání či dokonce na celém turnaji, ale pouze v dané třetině.

Milanu Antošovi však vadí, že se Richter opřel také do Marka Sýkory, u kterého přitom neuvedl žádný příklad špatné práce. “Rozhodně si nemyslím, že komentátorský výkon Marka Sýkory by měl být důvodem pro odstoupení jiného experta. Kdyby Pavel mluvil o mně, pochopím, že jsem ho mohl naštvat. Proč však v této souvislosti zmiňuje Marka, tomu vůbec nerozumím. Jeho komentáře byly naprosto korektní vůči předváděné hře,” míní Antoš.

Čtěte také: Jaromír Bosák opět zapomněl vypnout mikrofon. A je z toho další ostuda, tentokrát mezinárodní

Hokejovému expertovi je líto, že se Pavel Richter s Českou televizí a hokejovými přenosy rozloučil takovýmto způsobem. Nerozumí tomu, proč svůj odchod zdůvodnil prací jiných. Působí to na něj, jakoby se za tyto argumenty schovával.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments