Vědci uvedli faktory, které mohou způsobit vážný průběh covidu, i když jste očkovaní

Očkování představuje nejlepší způsob, jak se ochránit před onemocněním covid-19, ale faktem je, že žádná očkovací látka není stoprocentní. U aktuálních vakcín proti koronaviru se navíc ukázalo, že přeci jen nejsou tak účinné, jak se od nich očekávalo a jejich efekt postupem času, ale také vlivem nových mutací, klesá. Odborníci teď upozorňují na skutečnosti, které zvyšují riziko nákazy v případě, že jste očkováni.

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci chorob uvedlo, že z více než 150 očkovaných Američanů potkala 4000 lidí postvakcinační infekce, která způsobila nutnost hospitalizace nebo rovnou smrt. Experti dodávají, že tyto infekce jsou očekávané a procento lidí infikovaných po vakcinaci je v porovnání s infekcemi neočkovaných velmi nízké. Podle serveru WebMD, který odkazuje na odborníky, mohou riziko infekce po očkování zvýšit čtyři faktory:

  • zdravotník, který špatně skladuje vakcínu,
  • zdravotník, který špatně aplikuje vakcínu,
  • oslabený imunitní systém,
  • nákaza koronavirem.

Americký Institut pro bezpečné léčení (ISMP) analyzoval celkem 160 různých chyb, ke kterým v rámci podání vakcíny došlo. Mezi nejčastější patřilo podání příliš nízké nebo naopak vysoké dávky, podání nesprávné vakcíny při druhé dávce, nesprávná injekční technika, nesprávná velikost jehly či nesprávné skladování a zacházení s vakcínou.

Hned několik studií upozornilo na skutečnost, že oslabený imunitní systém vede k menší produkci protilátek po podání vakcíny. Květnový výzkum Lékařské fakulty Univerzity Johnse Hopkinse ukázal, že pouze 17 % příjemců transplantovaných orgánů mělo protilátky po první dávce vakcíny a tento počet se po dvou dávkách zvýšil na pouhých 35 %.

Dalším často zmiňovaným rizikem jsou mutace koronaviru, naposledy potom vysoce infekční varianta delta. Vědci například konstatovali, že účinnost vakcíny Pfizer proti symptomatickému covidu této varianty klesla na 33 % po první a 88 % měsíc po druhé dávce vakcíny.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Česká televize je molochem, který má tu výsadu hospodařit s rozpočtem ve výši sedmi miliard korun. Žádné jiné médium v České republice tolik peněz k dispozici nemá. A přesto si veřejnoprávní stanice stěžuje na to, že jí peníze nestačí a potřebuje více. Lidé přijdou o pořady Celkem by ráda získala dvě miliardy korun navíc, což by se mělo stát tak, že dojde k navýšení koncesionářských poplatků na 160 Kč a navíc se rozroste okruh těch, kdo poplatek musí hradit. A to tak, že ho budou muset platit prakticky všichni. Dosud to totiž bylo tak, že za ČT musel platit pouze ten, kdo měl doma televizní přijímač. Nově by to měli být i ti, kdo mají třeba jen mobilní telefon nebo notebook. Protože i na těchto zařízeních mohou vysílání veřejnoprávní televize teoreticky sledovat, byť tak třeba nečiní. Generální ředitel Jan Souček teď postavil věc tak, že pokud nedojde ke schválení těchto změn a televize nedostane více peněz, bude to pro diváky znamenat skutečně nepěkné věci. Od ledna roku 2025 by v takovém případě došlo k dramatickému propadu tvorby České televize. Nevznikalo by takové množství pořadů, což by znamenalo neustálé opakování repríz. “Další možností je, že některé pořady nahradíme levnější výrobou. Namísto toho, abychom vyráběli Boženu nebo Devadesátky, tak bychom mohli vyrábět denní seriály tak, jako je vyrábí komerční televize,” uvedl Souček pro server Seznam Zprávy. Bude se propouštět Ředitel České televize to dokonce kvantifikoval, a to tak, že pokud by se poplatky nenavýšily, způsobilo by to výpadek přibližně třetiny celkové tvorby. Dojít by mohlo také na propouštění zaměstnanců, kdy by o práci mohlo přijít přibližně 350 z nich. Čtěte také: Česká televize chce od lidí další miliardy. Nova a Prima se staví na odpor, už to přehánějí Kritici však poukazují na skutečnost, že Česká televize má peněz dost. Jen se je musí naučit vynakládat efektivně a také nedělat všechno možné, čímž zbytečně tříští síly a dostupné finanční prostředky. Je velkou otázkou, proč by například měla provozovat streamovací platformu iVysílání.cz, kterou lze do zelí komerčním stanicím. Ty si na to také pochopitelně stěžují. Foto: Česká televize 49SdíleníSdíletTweet [...]
Příliš se o tom nemluví, ovšem je třeba mít na paměti, že důchody, které lidé v současné době dostávají, nemusí být konečné. V určitých případech se k nim totiž připočtou speciální příspěvky, které jsou poměrně velkou novinkou celého důchodového systému. Vrátí se zdražování? Byly schváleny teprve v loňském roce a k jejich aplikaci ještě nikdy nedošlo. To se však může poměrně záhy změnit. Jde totiž o náhradu takzvané mimořádné valorizace důchodů, která byla po neblahých zkušenostech z minulých let zrušena. V důsledku vysoké inflace totiž velmi rychle vyletěly také důchody, a to natrvalo. To způsobilo celému systému obrovské problémy, a tak se tento problém musel hasit dosti zvláštním způsobem, kdy se loni důchodcům zkrouhlo i to, na co měli nárok. Respektive jim byly penze navýšeny o tisíc korun méně, než jak by to mělo být. Aby už k něčemu takovému nedocházelo, byla tato automatická mimořádná valorizace pro jistotu zrušena. Jenže nebylo možné nechat věci jen tak. Je totiž docela dobře možné, že se v dohledné době do České republiky vysoká inflace vrátí. A důchodci by na ní potom významně doplatili. Někteří by neměli ani na základní potřeby. Proto jsou tu ony speciální příspěvky. Na ně máte nárok tehdy, když inflace po určité období překoná hranici 5 %. Jen pro srovnání: v loňském roce se blížila 20 %, tudíž nejde o žádné nedosažitelné číslo. Co stojí více peněz? Pokud k takové situaci dojde, navýší se váš důchod o částku, která bude tvořena fixní a zásluhovou částí. Rozdíl oproti mimořádné valorizaci bude ten, že se bude vyplácet pouze do konce daného roku a důchod tak o ní nebude automaticky navýšen. Na začátku dalšího roku potom stát sám rozhodne o tom, jakým způsobem se důchody navýší. Čtěte také: Důchodci v Česku na své peníze nárok nemají. Přijdou o tisíce korun, už je nikdy neuvidí Jak upozorňují odborníci, pravděpodobně nevyjde předpoklad toho, že tento systém bude levnější než mimořádné valorizace. Podle některých propočtů by mohl být dokonce dražší, jelikož příspěvky mohou dosáhnout poměrně značné výše. Na druhé straně to ale bude systém pružnější, který státní rozpočet zatíží jen po určitou dobu a nikoliv natrvalo. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Největší banka v České republice to podle všeho přehnala se svými marketingovými výmysly. Podruhé v krátké době totiž mění způsob úročení na svém spořicím účtů, a to poté, co se jí příliš nepodařilo odkomunikovat ani první změnu. Zase všechno jinak Pakliže by ale někdo očekával, že v druhém případě už to bude přehlednější a jasnější a že se banka vrátí ke srozumitelnému produktu, který je pro její klienty velmi důležitý a využívaný, byl by na omylu. “Mé 86leté mamince, která je klientkou České spořitelny přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v aplikaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel,” ptá se řečnicky ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, který potom banku počastoval skutečně nevybíravými slovy. Toho potom rozzuřila do běla ještě robotická odpověď ze strany České spořitelny, která zněla následujícím způsobem: “Rádi prověříme relevantnost komunikace. Neváhejte nás kontaktovat pomocí soukromé zprávy, doplněné o kontaktní údaje Vaší maminky pro správnou identifikaci.“ Manažer potom dále poukázal na skutečnost, jakým způsobem banka se svými klienty komunikuje a že je stále častěji odkazuje na internetové bankovnictví George. Například papírové výpisy či služby na pobočce jsou přitom stále dražší. Jak se to chovají? “V ČR žije přes 400 tisíc lidí nad 80 let. A tihle se chovají, jako by nebyli,” upozornil na důležitou věc. Přitom spousta seniorů má svůj bankovní účet právě v České spořitelně. Tato tradiční banka se přitom pro seniory začíná stávat nepoužitelnou. Mé 86-leté mamince, která je klientkou @Ceskasporitelna, přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v apliaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel?Filipe…— Miroslav Bobek (@MiroslavBobek) April 4, 2024 Čtěte také: Česká spořitelna vám strhne nehorázný poplatek. Její bývalý bankéř už se neudržel a vše prozradil Namísto standardního spořicího účtu teď totiž vymyslela složitý konstrukt, který má hned několik složek a který vám bude vaše prostředky úročit například podle toho, jak moc investujete nebo jaké je vaše finanční zdraví. Základní úroková sazba je potom nula a reálně se řeší přes sazbu v rámci marketingové akce. Foto: Shutterstock 37SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

6 názorů k článku “Vědci uvedli faktory, které mohou způsobit vážný průběh covidu, i když jste očkovaní

  1. Postvakcinační infekce.Takový to dostalo název.A jaká je toho příčina?
    Jedna jediná.MRNa vakciny celkově zasahují do imunitního systému
    člověka.Zcela zlikvidují přirozenou imunitu člověka tím,že vlastně
    kompletně přetvoří geneticky daný přirozený imunitní systém a nahradí
    jej svým geneticky upraveným,který není schopen obrany proti ostatním
    nemocem.Nemusí tomu tak být ve sto procentech u lidí s vlastním
    velmi silným imunitním systémem,který se dovede poprat i s těmito
    vakcinami.Z toho vyvstává jedna vážná otázka.Proč se mocní a někteří
    lékaři za každou cenu do lidí snaží doslova nacpat tento sajrajt,který
    stejně ve finále proti Covid-19 nefunguje tak,jako fungují jiné,léty
    prověřované očkovací vakciny proti jiným chorobám?Odpověď si najděte každý sám.

    1. Za vším hledej prachy. U mocných to je jasné. Do vrcholové české politiky se až na výjimky cpou je ti nejhorší z nejhorších gaunerů, kteří kdy chodili po zemi České. Jenže i mezi lékaři (i vědci) se najdou všehoschopní úplatní šmejdi, pro které je hippokratova přísaha jen cárem papíru. Takoví se předbíhají aby za třicet stříbrných mohli mocným dobře posloužit.

    2. kdyz nevite co mRNA je (ani to neumite napsat), tak laskave nic nepiste. Nastudujte si co je DNA, RNA, mRNA, ribozom. Ja chapu ze ne kazdy ma doktorat z molukularni biologie ale kdyz tomu vubec nerozumim tak nemuzu sirit takovyhle lzi..Covid virus je tukovy obal a v momente kdyz vas napadne tak to vas vypusti celou svoji mRNA ve vsi parade, a pak uz je nahoda co to s vama udela. Nekomu to neudela nic, nekoho to zabije protoze mel smulu. Ockovani ve forme mRNA obsahuje asi jenon 7% sekvence toho co virus.. trosku se dovzdelejte a pak muzeme diskutovat.

      1. Hlavně,že jsem se něco dozvěděl od odborníka světového formátu
        a od teď vím,že covid virus je,,obal”.Takovou ptákovinu opravdu doposud nikdo nevypustil.A to,že jsem v mRNA přesunul jedno
        velké písmeno je opravdu veliký problém,který zničí lidstvo.Kde,
        a na jaké úrovni jste studoval svoji odbornost?Já osobně sice nejsem virolog,ale odborné studie i o covidu jsem pročítal
        z různých serverů od různých skutečných odborníků.A můžu zcela zodpovědně konstatovat,že plných 80% z nich se ani neshodne ve formě stavby a celkové formy viru.Právě proto také doposud neexistuje nic,co by tento virus,který navíc neustále mutuje a stále bude dokázalo zničit,nebo alespoň zastavit.Předpokládám,že vy jste ten jediný odborník,který o tomto viru ví naprosto vše a spasí lidstvo.Čekám na zázrak od vás.

  2. Tak už řeknou doktoři pravdu?Nějak to očkování nefunguje 3 dávka 4 atd?A komplikace a trvalé následky někdo řeší?Co to s tělem provede za 3roky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *