Zpěvák Hůlka vyzval veřejnost, aby se s ním šla 28. října projít na Hrad. Chce tu vrátit vyznamenání do Zemanových rukou

Konec velkého a dlouholetého přátelství. I to má na svědomí současná pandemie, která sužuje celý svět a Českou republiku obzvlášť. Zpěvák Daniel Hůlka s prezidentem Milošem Zemanem už nejsou kamarády. Stačilo přitom jen pár nešikovných výroků z obou stran a je tu naopak velká nenávist, která hrozí vyústit v masovou demonstraci 28. října na Pražském hradě.

Co se vlastně stalo? Daniel Hůlka se v září ocitl na několika demonstracích, kde se protestovalo proti povinnosti nosit roušky. Naopak prezident Miloš Zeman národ opakovaně vyzýval, ať uposlechne vládních nařízení a roušky si nasadí všude tam, kde je to potřebné.

Zemanova nevybíravá slova

A pak Zeman odpovídal na dotaz, co si myslí o svém příteli Hůlkovi, kterému mimochodem udělil státní vyznamenání, a o tom, že tato vládní nařízení rozporuje. “Daniel Hůlka dostal vyznamenání za svůj pěvecký výkon. Pokud jde o jeho účast na protirouškové demonstraci, doporučuji mu, aby si dal studený a mokrý hadr na hlavu a stáhl se na nějakou dobu do soukromí,” prohlásil prezident na zpěvákovu adresu. Kromě toho ve stejném rozhovoru hlava státu nelichotivě promluvila o podnikatelích v problémech a umělecké frontě, která podle něj tvoří nejlepší kusy, když hladoví.

Je otázkou, co přesně Hůlkovi vadilo víc. Zda to, že ho prezident veřejně ponížil nebo to, že se tímto způsobem opírá do vybraných skupin občanů. Možná to bylo všechno dohromady. Zpěvák každopádně prezidentovi napsal otevřený dopis, ve kterém oficiálně ukončil jejich přátelství a oznámil, že Zemanovi 28. října vrátí vyznamenání.

Pochod na Hrad

Pokud se snad někdo domníval, že Hůlka do té doby vychladne, případně ho přeci jen zvyklá hrozící kolaps nemocnic, mýlil by se. “Všechny srdečně zvu 28. října 2020 na procházku z Vyšehradu na Pražský hrad, kde odevzdám státní vyznamenání,” napsal Hůlka na svém facebookovém profilu. Podrobnosti zveřejní již brzy. Už dříve tuto demonstraci naznačil Hůlkův parťák Daniel Landa. Spolu ostatně byli demonstrovat, nebo jak oni říkají – projít se, na Staroměstském náměstí, kde se to zvrhlo v bitku s policií.

Je otázkou, jakým způsobem se nakonec podaří Hůlkovi vyznamenání vrátit. Miloš Zeman ceremoniál udílení nových státních ocenění zrušil a je otázkou, zda vyjde na hradní nádvoří střetnout se se svým někdejším přítelem a také nažhaveným davem demonstrantů.

Foto: Facebook D. Hůlky

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments