Objevila se loď, která zmizela v Bermudském trojúhelníku. Její konec byl tragický

Loď SS Cotopaxi byla nákladní loď postavená v roce 1918 a v roce 1925 se stala jedním z mnoha plavidel, které zmizelo v tajemném Bermudském trojúhelníku. Po více než 90 letech byla loď konečně nalezena a tajemství o jejím zmizení tak vyplulo na povrch.

Cotopaxi byla velkou parní lodí s délkou přes 100 metrů a hmotností přes 5 tisíc tun. V roce 1925 se vydala na plavbu z Charlestonu v Jižní Karolíně do Havany na Kubě s nákladem uhlí a 32 členy posádky na palubě. Poté, co se loď vydala na moře, přiblížila se onomu děsivému místu, přestala se ozývat a nikdo o ní už nikdy nic neslyšel, až nyní.

Bermudský trojúhelník je oblastí velmi nebezpečnou

Zmizení SS Cotopaxi bylo jedním z mnoha záhadných případů, které se vztahují k Bermudskému trojúhelníku. Tato oblast v Atlantském oceánu mezi Floridou, Bermudami a Portorikem se stala legendární díky řadě záhadných zmizení lodí a letadel (například loď SS Marine Sulphur Queen). Odhaduje se, že v průběhu posledních 100 let se ztratilo více než 1 000 lidí, 100 lodí a letadel v této oblasti.

Loď byla objevena badatelem Barnettem

V roce 2015 byla loď Cotopaxi konečně nalezena biologem Michaelem Barnettem. „V hloubi duše jsem věděl, že je to Cotopaxi, ale snažit se to dokázat je něco jiného. Nevěděli jsme to na 100 %, protože jsme neměli kouřící zbraň, neměli jsme zvon se jménem ani nic podobného,“ řekl Barnette. Vrak lodě se nacházel na dně moře poblíž pobřeží Kuby.

Zdroj: Twitter

Co se s lodí ale stalo?

Barnette uvedl, že už když loď vyplouvala na moře, její stav byl žalostný a nebyla vybavena tak, jak by měla být. Loď a její posádka tedy nezvládla možnou bouři, do které se loď dostala poblíž mělkých vod St. Augustina. Právě to je oblast častých námořních katastrof kvůli nepříznivému počasí, což je také jedním z důvodů, proč se zde nachází mnoho vraků. V oblasti Bermudského trojúhelníku – Florida Keys – Karibiku je lodní doprava velmi frekventovaná, nachází se zde také ale nebezpečí, jako jsou korálové útesy, hurikány apod.

Foto: Shutterstock, zdroj: npr, NationalGeographic, Smithsonianmag

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments